ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Десять років російсько-українській війні в Краматорську
2.jpg

Цього дня 10 років тому почалася відкрита окупація Краматорська. Ще до того, у лютому, а надто в...

П'ятниця, 12 квітня 2024
Перше і друге місця посіли наші студенти в обласному чемпіонаті
1.jpg

ІІ обласний етап чемпіонату Донецької області зі згинання та розгинання рук в упорі лежачи серед...

П'ятниця, 12 квітня 2024
Гарні результати в конкурсі наукових досліджень студентів «Інформаційні технології в науці та виробництві»
1.jpg

Три студенти спеціальностей «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» пройшли в...

Четвер, 11 квітня 2024
У ДДМА пройде науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти
2.jpg

XLV науково-технічна конференція науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти Донб...

Середа, 10 квітня 2024
В Академії відбулися зустрічі щодо вступної кампанії 2024 року
1.jpg

Три зустрічі «Вступна кампанія 2024 в Україні: зміни, деталі, роз’яснення» провела Приймальна ко...

Вівторок, 09 квітня 2024

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З ПРОГРАМУВАННЯ

 (3).jpg

22 жовтня по всій Україні в онлайн форматі пройшли перші відбіркові етапи студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2022 (вони ж – обласні студентські олімпіади з командного програмування AUCPC). За організацію заходу по Донецької області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – Мельников О. Ю., доцент кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень).

Усього в нас брали участь 23 студентські команди із шести закладів вищої освіти (ДДМА, ДДПУ, ДНТУ, ВСП «КФК ПІТБ ДДМА», ДФК ДДМА, ВСП «СФКНАУ») чотирьох міст (Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Дружківка), а також (в окремому заліку) дві шкільні краматорські команди (школа-ліцей №35 імені В. Шеймана та загальноосвітня школа №3).

Чи онлайн формат проведення, чи періодичні повітряні тривоги, а може – і ускладнені в порівнянні з минулим роком завдання привели до того, що дві наші команди «пішли з нулем», а в лідери вийшли ті, хто розв’язав три завдання з дванадцяти (по ряду інших областей показники чемпіонів – чотири очка).

У підсумку чемпіоном і по області, і по ДДМА стала команда «DSEA:AccessDenied» (Євгеній Семіошко, Микита Баранович, Владислав Ковригін (КН-20-1), тренер – Міхєєнко Д. Ю., каф. КІТ), яка рік тому задовольнялася 4-м місцем. Друге місце – знов-таки, і по області, і по ДДМА – у торішніх чемпіонів «DSEA:Dedsec» (Владислав Алтухов, Данило Маркасян, Ігор Трубачов (КН-19-2), тренер – Міхєєнко Д. Ю., каф. КІТ). Далі було ухвалене рішення про присудження двох третіх місць по області – це команди «DSPU:fmddpu» (Донбаський державний педагогічний університет, м. Слов'янськ) і «DSEA:StrongWilled» (Олександра Білозерова (СА-22-1), Вікторія Худолій, В'ячеслав Михайлов (ІСТ-22-1), тренер – Мельников О. Ю., каф. ІСПР). Приємно, що в десятці кращих обласної таблиці – як і рік тому, сім команд ДДМА; краща команда ДНТУ розділила 7–8 місця з нашою командою «DSEA:Darksiders» (СА-19-1, ІСТ-19-1).

В окремому «шкільному» заліку команди з 35-ї («sKSS35:studolymp») і 3-ї («sKSS3:ArduKram_3.0») шкіл розв’язали однакове число завдань, але «sKSS35:studolymp» зробили це раніше.

Команди-призери стали також переможцями в «неофіційних номінаціях». «DSEA:AccessDenied» і «DSEA:StrongWilled» відзначені «За швидкість мислення» (здали рішення першого завдання протягом однієї хвилини після скасування повітряної тривоги), «DSEA:StrongWilled» – «За найкращий дебют» (це команда набору-2022!), «DSPU:fmddpu» – «За наполегливість» (26 спроб нарешті таки зарахованої задачі!), «DSEA:ALPHA» (КН-20-1) – «За волю до перемоги» (останніми здали правильне рішення – 5:54).

Як і торік, усі «призові» команди нашої Академії представляють спеціальності «Комп'ютерні науки» (тренер – старший викладач кафедри КІТ, канд. техн. наук Денис Міхєєнко), «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» (тренер – доцент кафедри ІСПР, канд. техн. наук Олександр Мельников).

Уся інформація про олімпіаду розміщена на її офіційному сайті і на сторінках заходу в соціальних мережах.

Олександр Мельников