ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Виконання науково-дослідної роботи студентів при кафедрі іноземних мов

Згідно „Положенню про НДРС ДДМА” основною формою організації НДРС на загальноосвітніх кафедрах є участь студентів в наукових семінарах і гуртках кафедри. Також можливе виконання домашніх робіт та завдань з елементами творчого пошуку; реферативні дослідження теоретичних засад дисциплін, що вивчаються; підготовка індивідуальних рефератів з поглибленого вивчення однієї з дисциплін навчального курсу з розширеним бібліографічним переліком; участь в предметній олімпіаді з іноземних мов; доповіді на студентській науково-технічній конференції.

Щорічно кафедрою проводяться семінари, тематикою котрих є відмінні риси країн мови, що вивчається (підтеми: особливості географії, культури, економіки, промисловості, традиції країн мови, що вивчається тощо). Семінари проводяться кожним з вікладачів, що ведуть заняття в групах поглибленого вивчення дисциплін напряму «Референт-перекладач». Учасниками семінарів відповідно є всі студенти даних груп. Засобом організації самостійної роботи студентів, а також засобом навчання систематизації, логічному викладенню та узагальненню прочитаного матеріалу слугує вивченя наукової літератури і написання кожним студентом реферату відповідної тематики.

Щорічно в олімпіаді з англійської, німецької і французької мов приймають участь студенти всіх груп, що вивчають іноземну мову в поточному році, та ті, що вже закінчили вивчення (за бажанням). Відбірний тур проходить в усіх академічних групах; для переможців групових змагань проводиться загальноакадемічна олімпіада в рамках проведення першого туру Всеукраїнської олімпіади. До участі в загальноакадемічній олімпіаді допускаються студенти, які вивчають англійську, німецьку і французьку мови, за результатами проведення якої визначаються переможці і претенденти на участь в другому турі Всеукраїнської олімпіади.

Студентська наукова конференція проходить в рамках щорічної конференції професорсько-викладацького складу, наукових, інженерно-технічних працівників, аспірантів і студентів ДДМА. В роботі конференції приймають участь студентські доповіді (див. прг. конф.) різноманітної тематики, починаючи з реферативних досліджень наукових літературних джерел, закінчуючи тезами про власні дослідження під керівництвом викладачів спеціалізованих кафедр.