ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні Вченої ради
2.jpg

На листопадовому засіданні Вченої ради вирішені важливі питання роботи ДДМА. З доповіддю про роб...

П'ятниця, 01 грудня 2023
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

43-річний старший сержант Юрій Ніколаєць загинув 7 жовтня 2022 року під час виконання бойового з...

П'ятниця, 01 грудня 2023
У МОН наголошують на необхідності скорочення кількості вишів
1.jpg

В Україні наразі існує очевидна проблема з мережею закладів вищої освіти через негативні демогра...

Четвер, 30 листопада 2023
Вони пам’ятають
3-1.jpg

Свою історію

Їхні предки іммігрували в Бразилію більше сотні років тому. Багато з них жодного ра...

Середа, 29 листопада 2023
У ДДМА вшанували пам’ять жертв Голодомору
1-1.jpg

Кожної четвертої суботи листопада щорічно в Україні вшановують пам’ять загиблих від голоду...

Середа, 29 листопада 2023

На Донеччину завітало справжнє українське кіно

img_ukr_1.jpg

Громадська організація «Мистецька вежа» за підтримки штабу Об’єднаних сил і Державного агентства з питань кіно започаткували проект «Українське кіно – Донбасу», мета якого популяризація українського кіно серед мешканців нашого регіону.

Суть проекту полягає в творчих зустрічах зі сценаристами й продюсерами українських фільмів та спільний перегляд кіно. До списку привезених фільмів увійшли художні стрічки: «Позивний «Бандерос», «Червоний», «Гуцулка Ксенія», «На своїй землі»; документальні фільми: «Перша сотня», «Будинок «Слово»; та дитячі фільми: «Викрадена принцеса. Руслан та Людмила», «Микита Кожум`яка», «Сторожова застава» (казка-фентезі), «Трубач» (фільм-мюзікл).

А до медіа-групи «Академія» ДДМА завітала творча команда проекту: керівник Олена Чередниченко, кінематографіст Валерія Борщевська, кінематографісти та автори книги «Позивний «Бандерос» Артемій Кірсанов і Сергій Дзюба. Зустріч організував заступник начальника штабу ООС зі стратегічних комунікацій Руслан Мірошниченко.

За філіжанкою чаю гості розповіли про майбутні заходи та про створення фільму й одноіменної книги «Позивний «Бандерос», яку, до речі, автори презентували нашій редакції.

«Позивний «Бандерос» – український військовий детективний фільм режисера Зази Буадзе. Сценарій стрічки, написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим, має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. Автори розповіли, що прототипом головного героя послужив їх однокурсник, яких родом із Сєвєродонецька. Умовне місце подій – селище Веселе, що в принципі є в кожній області України, і з яким і глядач, і читач можуть ототожнювати й своє середовище. Книгу писали для військових, які будучі на передовій, не мають змоги подивитися фільм. Та цей твір можуть читати й діти віком від 10 років.

«Зйомки фільму – це наша власна ініціатива, – говорить Артемій, – для її реалізації ми навіть звільнилися з роботи». На той час Сергій та Артемій працювали на відомому телеканалі.

«У фільмі знімались справжні АТОвці, – доповнює Сергій, – а Олег Шульга, який грав головного героя, служив рік у Золотому, тому сцени у фільмі і гра акторів дуже реалістичні». А ще сценаристи додали, що виконавець головної ролі отримав премію за кращу чоловічу роль в іноземному фільмі в Лондоні.

Далі команда презентуватиме проект «Українське кіно – Донбасу» в маленьких містечках Луганщини й Донеччини, до речі вони вже побували в Привіллі, Новодружеську й Кримському. На черзі Кряківка, Трьохізбенка і Щастя.

img_ukr_4.jpg img_ukr_6.jpg img_ukr_3.jpg img_ukr_5.jpg img_ukr_2.jpg