ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024
Перемога на чемпіонаті України з самбо
3.jpg

Змагання Чемпіонату України з самбо серед студентів відбулися 10–12 квітня 2024 року у м. ...

Вівторок, 16 квітня 2024

Команда ІТшників ДДМА стала призером хакатону DEHACK 2019 DUNAIVTSI

hakaton_3.jpg

На початку травня команда нашої Академії взяла участь у хакатоні DeHack 2019, який відбувся 3–5 травня у м. Дунаївці Хмельницької області й проходив за підтримки програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe. Хакатон – конкурс для ІТ-спеціалістів, на якому можна проявити себе в роботі над якимось проектом.

Протягом трьох днів на Дунаєвеччині 40 IT-спеціалістів активно працювали над розробкою програмного забезпечення для поліпшення соціального становища та інформаційного середовища ОТГ. Вік учасників – від 17 до 60 років. Членам журі було презентовано 11 проектів із різних куточків України.

Команда КІТ ДДМА, до якої увійшли студенти Олена Балаболко (ІТ15-2), Ігор Юцик (ІТ15-2), Ярослав Копецький (ІТ15-1), Іван Олійник (ІТ15-2) і викладачі кафедри Ірина Гетьман і Вячеслав Кузьменко, презентувала мобільний контакт-центр «Свідома громада» для налагодження комунікацій між виконкомом і мешканцями.

Усі хоч раз у житті стикалися з комунальними проблемами, такими як обрив на лініях електропередач, відсутність води у зв'язку з аварією, повалені дерева, ями на дорогах тощо. Наша команда запропонувала систематизувати такі проблеми ОТГ і зібрати їх в єдиному сервісі, який дозволить візуально відображати їх на карті, стежити за діями відповідних органів щодо їхнього усунення, а також дозволить жителям ОТГ оперативно інформувати комунальні служби й виконком про наявність проблем і аварійних ситуацій.

У сервісі «Cвідома громада» буде доступне прикріплення фотографії проблемних місць і отримання акту про виконані роботи, сортування за видом проблем, отримання повідомлень від міської ради, перегляд новин, планових відключень, заходів, які відбудуться в громаді.

Користь від сервісу є і для жителів ОТГ, і для місцевих органів влади. Мешканці зможуть бачити результати роботи комунальних служб, оцінюючи актуальну інформацію в сервісі, стежити за стадіями усунення проблем через комп'ютер або мобільний пристрій, перебуваючи при цьому в будь-якому місці, де є доступ до Інтернету, отримувати інформацію щодо новин громади, стежити за заходами тощо. А місцеві органи влади – контролювати роботу комунальних служб без додаткових звітів, що усуває бюрократичну складову. Підсумки виконання робіт видно всім жителям громади, що підвищує довіру до місцевої влади і її популярність серед населення.

Зазначимо, що наша команда їхала на хакатон тільки з ідеєю, і всі розробки, а це презентація проекту, сайт та мобільна програма, виконали за три дні заходу.

За результатами конкурсу три проекти стали переможцями й отримали грант на їхню розробку. Проект, розроблений командою ДДМА, посів 2-е місце. Серед переможців також були проекти «Сфера» (пошук грантодавців та розроблення проектів) та «Здорове харчування в школах та дитсадках» (формування меню та прозорий контроль за якістю харчування).

Олена Балаболко та Ігор Юцик, з якими ми поспілкувалися, відзначили рівень проведення заходу та зазначили, що окрім досвіду та нових знайомств отримали нові можливості та позитивні емоції від отриманого гранту. Наші студенти відвідали з екскурсіями місто й замок у Кам’янці-Подільському, доторкнулися до історичних пам’яток і культури Хмельниччини.

Зазначимо, що проект «Cвідома громада» дуже перспективний і ним уже зацікавився виконком м. Дунаївці. Упевнені, що цей проект потрібен і нашому місту, тому закликаємо краматорців, громадських діячів і місцеву владу звернути на нього увагу та допомогти його реалізації в Краматорську.

hakaton_4.jpg hakaton_1.jpg hakaton_5.jpg