ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні вченої ради ДДМА
1.jpg

На лютневому засіданні вченої ради ДДМА, окрім питань діяльності Академії, було проведене випробо...

П'ятниця, 01 березня 2024
Вітаємо ювілярів!
1.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів січня і лютого 2024 року:

Четвер, 29 лютого 2024
Названо спеціальності, на які буде збережено держзамовлення
2.jpg

Після ухвалення законодавчих змін, якими передбачено реформа системи бюджетного фінансування здо...

Середа, 28 лютого 2024
ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Виконуючи військовий обов’язок із захисту Батьківщини, загинув випускник ДДМА Олег Проць.

Вівторок, 27 лютого 2024
10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024

Десять фільмів про Революцію Гідності. До Дня Небесної Сотні

10 фільмів про революцію гідності.jpg

Революція Гідності, що відбулася в Україні наприкінці 2013 та початку 2014 років, безумовно, є однією з найважливіших подій у новітній історії нашої країни. Однак повстання українського народу проти проросійського режиму залишилося не тільки в книжках з історії та серцях українців, але й у безлічі документальних стрічок, що були відзняті під час Майдану. Пропонуємо вам добірку документальних фільмів про події, що відбулися сім років тому. 

.jpg

«Майдан»

Копродукційна документальна стрічка Нідерландів та України, режисером якої виступив Сергій Лозниця. «Майдан» був відзнятий за допомогою статичної камери в дещо «відстороненій» манері. Стрічка Лозниці не має закадрової розповіді чи будь-яких інших засобів, що допомагають глядачу більше зануритися в контекст подій Революції Гідності.

Дивитися онлайн 

 

 за Україну.jpg

«Зима у вогні» («Молитва за Україну»)

Мирні демонстрації студентів в Україні за 93 дні переросли в революцію і повноцінний рух за громадянські права.

Дивитися онлайн

 

 

 

.jpg

«Жіночі обличчя революції»

Документальна стрічка Наталії П’ятигіної про долі українських жінок під час Революції Гідності. Героїні стрічки – п’ять жінок, що вийшли на барикади: Ірина Гурик (мати Героя Небесної сотні Романа Гурика), Шура Рязанцева (активістка Автомайдану), Євгенія Янченко (волонтер-медик, дружина сотника 42-ї сотні «Львівська Брама» Андрія Янченка), Діана Гербе (студентка, активістка Євромайдану, дівчина Героя Небесної сотні Сергія Нігояна), Ольга Патлатенко (мати солдата внутрішніх військ).

Ніхто із цих жінок не знайомий між собою, але їх об’єднує любов: до сина, до чоловіка, до Батьківщини. І цей фільм цікавий саме жіночим поглядом на події Революції Гідності. Хоча режисер Наталія П’ятигіна показує глядачу конкретних людей, ці п’ять історій насправді є універсальними й зачіпають споконвічну тему, як у часи на кшталт Майдану жінки з берегинь перетворюються на справжніх воїнів, готових дивитися в обличчя смерті.

Дивитися онлайн

 

maxresdefault.jpg

«Майдан. Мистецтво спротиву»

Фільм Антіна Мухарського доводить позицію, що вогонь української революції запалили митці. Саме вони 1 грудня на Банковій кинули перші коктейлі Молотова, саме вони почали активну фазу протистояння на вул. Грушевського 19 січня. «Страшні екстремісти» від мистецтва, музики, архітектури знаходилися в гущині всіх революційних подій, ба навіть більше, прогнозували їх у своїх творах і мистецьких проєктах.

Дивитися онлайн

 

 сотня.jpg

«Перша сотня»

Ця стрічка розповідає історію Першої сотні Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. «Перша сотня», у першу чергу, про людей та їхній вибір.

Перед глядачем розгортаються людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя й смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом в українське майбутнє. Фільм зітканий як людська пам’ять, у якій минуле наповнене подіями особистих переживань. Разом із тим, фільм прагне осмислити новітній український час та події в проєкції на історію людства.

Дивитися онлайн

 

. Початок.jpg

«Майдан. Початок»

Чи всі ми пам’ятаємо, як починався Євромайдан? З провалом євроінтеграції, царьком Януковичем, жорстоким розгоном мирного мітингу «Беркутом». Це було 30 листопада 2013 року. А вже першого грудня на Майдан вийшли понад сто тисяч осіб, які вимагали зміни влади.

Дивитися онлайн

 

. Війна на Інститутській.jpg

«Київ. Війна на Інститутській»

Міні-документалка українського відеографа Громадського телебачення Микити Мєкєнзина. Ці кадри були відзняті під час найтрагічніших в історії незалежної України подій 18–20 лютого 2014 року. Під час яких у сутичках із силовиками загинуло 73 мирних особи та 11 правоохоронців.

Доведено, що під час сутичок силовиками було незаконно використано зброю, зокрема снайперську, проти мирних протестувальників, які відстоювали європейські цінності України та виступали проти тиранічного режиму Януковича.

Дивитися онлайн

 

 зсередини, очима Роменця.jpg

«Майдан зсередини, очима Роменця»

У центрі фільму – страшні події, які відбувалися на Майдані 19 та 20 лютого. За офіційними даними, у протистоянні із силовиками тоді загинули більше сотні людей. Наприкінці стрічки показано основні місця цинічного розстрілу протестувальників та сліди від куль снайперів.

Дивитися онлайн

 

 


.jpg

«Двадцять»

Фільм «20. Двадцять свідчень про переламний день протистоянь на Майдані» створено Українським інтернет-телебаченням UKRLIFE.TV спільно з громадською організацією EuroMaidan SOS та Українською Гельсінською правозахисною спілкою за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

20.02.2014. Україна. Київ. Майдан Незалежності. Третій день жорстоких протистоянь між протестувальниками й владою. У фільмі показані події , які були відзняті на Майдані й розміщені на YouTube 20 лютого 2014. Режисер: Максим Спасов.

Дивитися онлайн (щоб переглянути, треба погодитися з віковими обмеженнями)

 

 разу в Україні.jpg

«Одного разу в Україні»

Художній фільм 2014 року, відзнятий на кіностудії «Ступєні» режисером Ігорем Парфьоновим. У 2015 році вийшло продовження стрічки під назвою «Одного разу в Україні. Війна», що розповідає про події Україно-російської війни 2014 року на Донбасі.

Дивитися онлайн

 

Відділ з організації виховної роботи