ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024
Перемога на чемпіонаті України з самбо
3.jpg

Змагання Чемпіонату України з самбо серед студентів відбулися 10–12 квітня 2024 року у м. ...

Вівторок, 16 квітня 2024

А ви вмієте зупиняти конфлікти?

kolo1.jpg

27 лютого на базі ДДМА відбувся Громадський інтелект-форум «КОЛО ПОРОЗУМІННЯ». Форум проводився в рамках ініціативи «Примирення і порозуміння в Україні» Інституту миру і порозуміння (м. Київ) за підтримки Швейцарської Конфедерації. Краматорськ – інтелектуальне місто!

У форумі взяли участь педагоги та адміністрація навчальних закладів, громадські діячі, студенти, старшокласники, батьки, психологи, держслужбовці, представники ЗМІ, керівники підприємств та установ, підприємці, військові, нові мешканці міста, тимчасово переміщені особи, представники волонтерських організацій та робітники соціальних служб з Краматорська, Дружківки, Слов’янська, Торецька.

Відкрив Форум декан ФЕМ Євген Мироненко. Від зауважив, що проблема нашого міста – відплив інтелектуального потенціалу в інші міста України та за кордон. Євген Мироненко підкреслив, що такі заходи необхідні, і сподівається, що форуми будуть проводитись регулярно та будуть спрямовані на відновлення і розвиток інтелектуального потенціалу нашого міста.

kolo2.jpg

Координатор Відкритої асоціації психологів-практиків «ПреОбразование» Тетяна Борозенцева докладніше розповіла про цілі форуму та виступила з відео-презентацією «Складові успішного діалогу. Технології взаєморозуміння».

Цілі форуму:

 • розширення застосування технік конструктивного діалогу в усіх видах соціальних взаємодій: батьки – діти, педагоги – батьки учнів, громадськість – органи влади, представники різних громадських об’єднань;
 • залучення до ефективної взаємодії представників різних соціальних груп.

У рамках форуму були проведені майстер-класи з практичної психології і медіації, діалогові сесії з пошуку вирішення гострих проблем регіону в сфері освіти і культури. Кожен учасник форуму зміг обрати майстер-клас, тема якого найбільше зацікавила.

Майстер-клас за темою «Я – ствердження» (оволодіння інструментами неконфліктного спілкування) проводила психолог, сертифікований спеціаліст з професійно-орієнтованої психології Тетяна Григор’єва.

«Про орлів, які вважали себе курками» (технологія метафори і її можливості у різних видах соціальних взаємодій) детально розповіла психолог, психотерапевт, канд. психолог. наук, керівник Центру практичної психології «Довіра» ДДМА Юлія Ящішина.

kolo3.jpg

Тему «Алгоритм «Емоція–потреба–дія» (техніка «безпеки» при психологічних нападах, опрацювання власних емоцій) розкрила сімейний психолог, канд. психолог. наук, бізнес-тренер, координатор Відкритої асоціації психологів-практиків «ПреОбразование» Тетяна Борозенцева.

Я обрала майстер-клас за темою «Інтелектуальні технології розв’язання конфлікту» (вихід «за рамки» ситуації розширення можливостей конструктивного рішення), який проводили медіатори Національної асоціації медіаторів України Маргарита Серебрянська і Лара Сазонова. Висновки, які ми зробили по закінченню майстер-класу, змусили мене подивитися на конфлікт з іншого боку.

Дуже корисним виявився майстер-клас «Шкільна служба згоди «Коло друзів». Оксана Дацко, соціальний педагог, медіатор, координатор ШСЗ, тренер Національної мережі тренерів та медіаторів ОО «Ла Страда Україна», розглядала проблему конфліктів серед дітей шкільного віку і допомогу психологів-школярів, як дієвий метод їх розв’язання. Також пройшли діалогові сесії «Як підвищити у молоді інтерес до навчання?» та «Взаємозалежність саморозвитку людини та розвитку міста. Яке майбутнє ми будуємо?».

Підводили підсумки форуму вже у неформальному колі, де були вручені сертифікати учасника форуму, а також кожен зміг поділитися враженнями від форуму або зробити зауваження.

Від себе додам, що у наш час такі заходи просто необхідні, і маю надію, що ДДМА і надалі залишатиметься центром інтелектуального відродження нашого чудового міста.