ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Олег Кияшко.

Понеділок, 22 квітня 2024
Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З ПРОГРАМУВАННЯ

0-Общее фото.jpg

(усі призові місця – у ДДМА)

18 вересня, після тривалої перерви (із квітня 2019 р.), Донбаська державна машинобудівна академія зусиллями кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень знову приймала учасників обласної студентської олімпіади з командного програмування AUCPC – першого відбіркового етапу чемпіонату світу. (Серед традиційних особливостей цього змагання – обов'язкова командна участь у складі трьох осіб та автоматична on-line перевірка вирішених завдань. Причому відповідь на задачу зараховується в разі успішного проходження програмою всіх контрольних тестів.)

Донецька область була представлена доволі вражаючою кількістю учасників: 37 команд із 11 навчальних закладів п'яти міст області. Водночас 27 команд вирішували задачі безпосередньо на базі інформаційно-обчислювального центру ДДМА, результати інших команд – двох у Покровську й восьми в Маріуполі – ураховувалися заочно. Приємно, що абсолютно всі учасники здобули необхідний мінімум, жоден із учасників не залишився «із нулем» і тільки 11 команд обмежилися розв’язанням першого, найпростішого, завдання.

Слід зазначити, що в цей день ті ж самі завдання розв’язували команди в усіх областях України, і, як змушені були визнати організатори-укладачі, рівень складності представлених завдань був достатньо високий як для першого етапу: лише 54 команди з більш ніж восьмисот перебороли планку в 5 завдань із 12. Тим більше приємно, що перші рядки таблиці результатів Донецької області посіли представники Донбаської державної машинобудівної академії: по чотири завдання виконали «DSEA:Dedsec», «DSEA:Academics» і «DSEA:Ecowater», які саме в такій послідовності (за зростанням «штрафних балів») посіли перші, другі й треті місця не тільки в Краматорську, але й у загальній обласній таблиці! Краща команда Маріуполя – «PSTU-triplet» – на 5-му місці, краща команда Покровська – «DonNTU_LIFO» – на 7-му. Узагалі, у десятці кращих в обласній таблиці – сім команд ДДМА, дві з яких – «DSEA:Academics2.0» і  «DSEA:Analysts» – були відзначені заохочувальними дипломами «За кращий дебют». У разі вивчення окремо «краматорського списку» пріоритет студентів ДДМА практично ніким не піддавався сумніву: дев'ять із десяти! (Тільки одна команда з ВСП «СФКНАУ» посіла п'яте місце в цьому списку.)

Дві команди, які брали участь «в окремому заліку», із 25-ї («sKSS:School25») і 22-ї («sHSK22:Robotech») краматорських шкіл, упоралися з двома завданнями. На першому місці в шкільній першості – команда «sKSS:School25», яка також відзначена заохочувальним дипломом «За швидкість мислення» (учасники першими правильно виконали завдання номер один).

Заохочувальними дипломами були нагороджені «DSEA:Ecowater» («За наполегливість» – максимальна кількість неправильних спроб усе-таки зарахованої зрештою задачі – 15), «DSEA:Academics2.0» («За чистоту коду» – дві з трьох задач були здані з першої ж спроби, третя – із другої) і «cDTSDSEA:Ethyl_Warriors» («За волю до перемоги» – вони останніми здали правильне рішення – за чотири секунди до закінчення олімпіади).

Усі «призові» команди представляють цього року спеціальність «Комп'ютерні науки» (тренер – старший викладач кафедри КІТ, канд. техн. наук Міхєєнко Денис Юрійович); у десятці найсильніших також ще дві команди цього тренера. Друга половина – спеціальності «Системний аналіз» та «Інформаційні системи й технології» (тренер – доцент кафедри ІСПР, канд. техн. наук Мельников Олександр Юрійович).

Приємно повідомити, що список спонсорів олімпіади цього року розширився. Традиційно генеральним спонсором олімпіади була одна з провідних ІТ-компаній регіону «IT 2.0». Керівництво компанії в особі генерального директора Володимира Щербиніна підтримує проведення олімпіади в ДДМА із самого початку, можна сказати, стоїть у витоків олімпіадного руху, щорічно забезпечуючи нагородження переможців призами. Цього року олімпіада отримала серйозну підтримку ще від двох найбільших представників ІТ-ринку області – ТОВ «КвартСофт» і ТОВ «Solution Mentors», а також профспілкового комітету ДДМА. За підтримки спонсорів захід був проведений на якісному професійному рівні, переможці одержали коштовні призи, поспілкувалися та обмінялися «студентськими новинами» під час кави-брейку, чекаючи результату змагань.

Слід відзначити активну участь в організації й проведенні олімпіади Мельникова О. Ю., Шевченко Н. Ю., Нечволоди Л. В., Ольховської О. Л., Гудкової К. Ю., Крикуненко К. М., зав. кафедрою Єнікєєва О.Ф. та інших співробітників кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень ДДМА, а також співробітників інформаційно-обчислювального центру.

Уся інформація про олімпіаду й фотоматеріали розміщені на її офіційному сайті http://icpc.dn.ua і на сторінках заходу в соціальних мережах (https://www.facebook.com/icpc.dgma).

Олександр Мельников


10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg