ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Зеленська Вікторія Анатоліївна

Zelenskaya.jpg

На кафедрі працює з 2001 року

Робочий телефон: (0626)-41-67-01

Робоча кімната: 1404

Поштова скринька: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Освіта: Донецький державний університет, біологічний факультет

Вчене звання:

Вчена ступінь: кандидат біологічних наук

Посада: доцент

Загальний стаж роботи: 27 років

Зеленська Вікторія Анатоліївна з 1989 по 1994 рр. навчалася в Донецькому державному університеті на біологічному факультеті (кафедра ботаніки і екології).

У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію за фахом 03.00.16 - Екологія. Тема кандидатської дисертації : "Аутекологічні аспекти впливу техногенного середовища на вищі рослини". У роботі приведені результати вивчення флори на промислових територіях металургійних заводів Донецької області. Встановлено склад флори, виявлені її особливості шляхом проведення структурного аналізу, який включає систематичний, ценотичний, екобіоморфний та екологічний аспекти. Виділені види рослин, які реагують на техногенні емісії утворенням терат. Досліджена індивідуальна реакція деяких видів на антомо-морфологічному і фізіолого-біохімічному рівнях.

C вересня 2001 р. працює на кафедрі хімії і охорони праці ДГМА, обіймає посаду доцента.

Сучасні дослідження стосуються вивчення динаміки флори регіонального ландшафтного парку Краматорська, а також розробки нових підходів до викладання дисципліни «Основи екології» в вищому навчальному закладі технічного напрямку.

Займається керівництвом науково-дослідної роботи екологічного напрямку з обдарованими студентами та школярами. Бере участь в роботі журі обласного та регіонального конкурсів Малої академії наук України.

Спектр наукових інтересів : флора техногенних екотопів Донбасу. Фітоіндикаційні можливості деревно-чагарникових рослин в умовах забруднення відходами металургійного виробництва та вплив техногенних умов на формування терат. Особливості флори регіонального ландшафтного парку «Краматорський».

Зеленская В. А. читає лекційні курси "Основи екології", "Безпека життєдіяльності", "Основи охорони праці", "Охорона праці в галузі"; проводить практичні заняття з цих дисциплін.

За результатами наукових досліджень і науково-методичної роботи Зеленская В. А. має 46 публікацій  Zelenskaya.pdf, у тому числі 3 монографії, 2 навчальних посібники, рекомендовані МОН України. Результати наукових досліджень постійно докладаються на міжнародних і українських конференціях екологічного напрямку.