ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023
Старовинна легенда про українську мову, яку наші бабусі розповідали дітям
3.jpg

Ділив Бог між народами землю і дарував їм мови. Роздав усе, що мав, і сів відпочивати. Аж тут пі...

Понеділок, 30 січня 2023
Вітаємо іменних стипендіатів!
5.jpg

У нашій Академії навчаються талановиті старанні студенти. А зусилля завжди винагороджуються. Окр...

Неділя, 29 січня 2023
Герої Крут. Національна пам'ять
3.jpg

Цього дня, 29 січня, в Україні вшановують пам’ять про юних та відважних Героїв Крут.

Неділя, 29 січня 2023

Важке машинобудування – проблеми та перспективи розвитку

img1.jpg

У ДДМА з 30 травня по 1 червня відбулася XV міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку». У конференції взяли участь науковці та представники підприємств зі всієї України, а також з Німеччини, Австрії, Болгарії та Словаччини.

img2.jpg

Конференцію традиційно відкрив ректор Академії, завідувач кафедри КМСІТ, д-р техн. наук, професор Віктор Ковальов. Він привітав учасників конференції та побажав плідної роботи. Віктор Ковальов привітав з ювілеєм колегу, почесного доктора ДДМА, д-ра техн. наук, професора, зав. кафедрою інструментального виробництва НТУУ КПІ Наталію Равську, з якою наш ВНЗ співробітничає вже багато років. Віктор Ковальов висловив велику шану й подяку за досягнення наших вчених, яким Наталія Равська надавала допомогу в захисті дисертацій. Також ректор Академії вручив диплом почесного доктора ДДМА Віктору Майбороді, д-ру техн. наук, професору НТУУ КПI.

Пленарне засідання розпочалося з доповіді Віктора Ковальова «Співпраця з високотехнологічними підприємствами як основа інтернаціоналізації наукових досліджень».

Із докладом «Задоволення потреб світового ринку унікальної техніки за рахунок ефективного використання інтелектуальних та технічних можливостей» виступив головний інженер ПАО НКМЗ Олексій Волошин. Він розповів, що завод постійно оновлює обладнання, проводить навчання своїх робітників, тим самим підвищує якість своєї продукції. Олексій Волошин неодноразово зауважив, що всі досягнення заводу були здобуті також і завдяки нашій Академії, тому що більшість працівників НКМЗ – наші випускники.

img3.jpg

Василь Струтинський, д-р техн. наук, професор, зав. кафедрою НTУУ KПI (Київ), у своєму виступі підіймав проблеми формування змісту дисципліни «Методологія наукових досліджень» освітньої програми «Доктор філософії», яка зараз упроваджується.

Олександр Шелковой (НТУ ХПІ, Харків) у своєму докладі розповів про те, як інтегрувати теорію та практику проектування, технології та устаткування.

Переваги й перспективи високошвидкісних важко навантажених циліндричних зубчастих коліс з ефектом неньютонівського стану рідини у своєму виступі розглянув Олександр Клочко, д-р техн. наук, професор НТУ ХПИ (Харків). Науковець зазначив, що вивчення цієї теми ведеться спільно з ДДМА.

img4.jpg

Про дослідження шліфування зубчастих коліс надтвердими матеріалами у своїй доповіді розповів Сергій Рябченко, технічний директор ДП «Бест-Бізнес», канд. техн. наук, старший науковий співробітник ІСМ ім. В. Н. Бакуля НАН України.

Робота конференції проходила жваво. У присутніх з доповідачами виникали дискусії по сучасних проблемах машинобудування й металообробки, надійності та якості технологічних систем, по нових напрямках розвитку процесів металообробки, металорізальних верстатів та інструментів. Були розглянуті питання прогресивної техніки та технології для важкого машинобудування, а також проблеми інженерної освіти та підготовки кадрів вищої кваліфікації.

img5.jpg

Учасники конференції представили свої наукові роботи на засіданнях секцій за напрямками: процеси механічної обробки, верстати та інструменти; технології та автоматизація важкого машинобудування; технології заготівельного виробництва; піднімально-транспортні машини.

У рамках конференції відбувся міжнародний семінар «Сучасні системи управління верстатним обладнанням», екскурсії на ПАТ НКМЗ і ВАТ КЗВВ, а також гості прогулялися мальовничими місцями Святогір’я і відвідали Святогірську Лавру.

Конференція проводиться за програмою XІ Всеукраїнського фестивалю науки Донецького наукового центру МОН і НАН України.

img6.jpg img7.jpg img8.jpg img9.jpg
img10.jpg img11.jpg img12.jpg