ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

МОН запроваджує додаткову фінансову підтримку для вступників
01.jpg

Відтепер шансів вступити на освітню програму в омріяному закладі стало більше: студенти, які пре...

Понеділок, 22 липня 2024
Воркшоп «Дієве резюме для першої роботи: як новачку податись на вакансію та не пролетіти»
11.jpg

Work.ua хоче допомогти студентам зробити перший крок у професійному житті, бо кожен з нас був на...

Понеділок, 22 липня 2024
Подання заяв для вступу на бакалавра відкрито
1.jpg

19 липня почалося подання заяв до ЗВО для вступу на бакалавра. Йдеться про вступників на основі ...

П'ятниця, 19 липня 2024
Щоденник Кубка України з програмування
1.jpg

Липнева спека та канікули не завадили нашим кращим програмістам взяти участь у сьомому етапі Куб...

Четвер, 18 липня 2024
Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024

Важке машинобудування – проблеми та перспективи розвитку

img1.jpg

У ДДМА з 30 травня по 1 червня відбулася XV міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку». У конференції взяли участь науковці та представники підприємств зі всієї України, а також з Німеччини, Австрії, Болгарії та Словаччини.

img2.jpg

Конференцію традиційно відкрив ректор Академії, завідувач кафедри КМСІТ, д-р техн. наук, професор Віктор Ковальов. Він привітав учасників конференції та побажав плідної роботи. Віктор Ковальов привітав з ювілеєм колегу, почесного доктора ДДМА, д-ра техн. наук, професора, зав. кафедрою інструментального виробництва НТУУ КПІ Наталію Равську, з якою наш ВНЗ співробітничає вже багато років. Віктор Ковальов висловив велику шану й подяку за досягнення наших вчених, яким Наталія Равська надавала допомогу в захисті дисертацій. Також ректор Академії вручив диплом почесного доктора ДДМА Віктору Майбороді, д-ру техн. наук, професору НТУУ КПI.

Пленарне засідання розпочалося з доповіді Віктора Ковальова «Співпраця з високотехнологічними підприємствами як основа інтернаціоналізації наукових досліджень».

Із докладом «Задоволення потреб світового ринку унікальної техніки за рахунок ефективного використання інтелектуальних та технічних можливостей» виступив головний інженер ПАО НКМЗ Олексій Волошин. Він розповів, що завод постійно оновлює обладнання, проводить навчання своїх робітників, тим самим підвищує якість своєї продукції. Олексій Волошин неодноразово зауважив, що всі досягнення заводу були здобуті також і завдяки нашій Академії, тому що більшість працівників НКМЗ – наші випускники.

img3.jpg

Василь Струтинський, д-р техн. наук, професор, зав. кафедрою НTУУ KПI (Київ), у своєму виступі підіймав проблеми формування змісту дисципліни «Методологія наукових досліджень» освітньої програми «Доктор філософії», яка зараз упроваджується.

Олександр Шелковой (НТУ ХПІ, Харків) у своєму докладі розповів про те, як інтегрувати теорію та практику проектування, технології та устаткування.

Переваги й перспективи високошвидкісних важко навантажених циліндричних зубчастих коліс з ефектом неньютонівського стану рідини у своєму виступі розглянув Олександр Клочко, д-р техн. наук, професор НТУ ХПИ (Харків). Науковець зазначив, що вивчення цієї теми ведеться спільно з ДДМА.

img4.jpg

Про дослідження шліфування зубчастих коліс надтвердими матеріалами у своїй доповіді розповів Сергій Рябченко, технічний директор ДП «Бест-Бізнес», канд. техн. наук, старший науковий співробітник ІСМ ім. В. Н. Бакуля НАН України.

Робота конференції проходила жваво. У присутніх з доповідачами виникали дискусії по сучасних проблемах машинобудування й металообробки, надійності та якості технологічних систем, по нових напрямках розвитку процесів металообробки, металорізальних верстатів та інструментів. Були розглянуті питання прогресивної техніки та технології для важкого машинобудування, а також проблеми інженерної освіти та підготовки кадрів вищої кваліфікації.

img5.jpg

Учасники конференції представили свої наукові роботи на засіданнях секцій за напрямками: процеси механічної обробки, верстати та інструменти; технології та автоматизація важкого машинобудування; технології заготівельного виробництва; піднімально-транспортні машини.

У рамках конференції відбувся міжнародний семінар «Сучасні системи управління верстатним обладнанням», екскурсії на ПАТ НКМЗ і ВАТ КЗВВ, а також гості прогулялися мальовничими місцями Святогір’я і відвідали Святогірську Лавру.

Конференція проводиться за програмою XІ Всеукраїнського фестивалю науки Донецького наукового центру МОН і НАН України.

img6.jpg img7.jpg img8.jpg img9.jpg
img10.jpg img11.jpg img12.jpg