ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024
Вибори ректора в НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
1.jpg

У 2024 році МОН України оголосило про вибори ректора в Національному технічному університеті &la...

Понеділок, 17 червня 2024
Зменшення навчального навантаження на викладачів і дебюрократизація МОН
1.jpg

Верховна Рада України ухвалила закон про підтримку наукової роботи в закладах вищої освіти. Ініц...

П'ятниця, 14 червня 2024

У ДДМА відбулося урочисте засідання Ради Донецького наукового центру НАН і МОН України й Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей

dnc1.jpg

17 травня з нагоди Дня науки й у рамках ХІI Всеукраїнського фестивалю науки у ДДМА відбулося урочисте спільне засідання Ради Донецького наукового центру НАН України та МОН України (ДНЦ) і Ради ректорів вищих навчальних закладів (ВНЗ) Донецької та Луганської областей, присвячене Дню науки.

dnc2.jpg

Участь у заході взяли начальник відділу освіти департаменту освіти й науки Донецької обласної державної адміністрації Валентин Тарасов, заступник голови Краматорського міського виконкому Юрій Люлька, член Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ Володимир Соколов, голова Донецького територіального відділення Національного центру «Мала академія наук України» (МАН) Оксана Євдокимова, відомі вчені й ректори закладів вищої освіти Донецької і Луганської областей, Києва та Дніпра.

dnc3.jpg

Відкрив засідання голова ДНЦ, д-р техн. наук професор Віктор Ковальов. Голова ДНЦ у своєму виступі повідомив, що Центр активно сприяє розвитку наукового потенціалу, подальшій інтеграції науки й освіти, роботі з науковою молоддю, просвітницькій діяльності. Великою мірою робота Центру зосереджена на сприянні популяризації науки, підвищенні її ролі та авторитету в суспільстві. Віктор Ковальов підкреслив, що урочисте засідання Ради ДНЦ і Ради ректорів ВНЗ з нагоди Дня науки проводиться в рамках XII Всеукраїнського фестивалю науки та плану заходів щодо відзначення сторіччя Національної академії наук України.

dnc4.jpg

Голова Центру нагадав, що ДНЦ засновано з ініціативи Президента НАН України Б.Є.Патона в 1965 році в структурі Академії наук УРСР з метою забезпечення розвитку фундаментальних досліджень у Донецькому регіоні, зміцнення зв`язків науки з виробництвом, концентрації зусиль наукових установ і ЗВО на вирішення найважливіших для економіки Донбасу науково-технічних проблем. Віктор Ковальов у своєму виступі проінформував присутніх про діяльність наукового Центру в 2017–2018 роках. Він наголосив, що Донецький науковий центр має й реалізує амбітні цілі, що закріплені в його пріоритетних напрямах. Зараз значна увага науковців приділяється заходам відродження промисловості та в цілому економіки Донбасу, визначенню першочергових завдань розбудови сучасної економіки на Сході України, економічному забезпеченню інноваційного розвитку, впровадженню науково-технічних розробок на підприємствах оборонного комплексу.

dnc5.jpg

У звітному році Центром приділено значну увагу проведенню постійного моніторингу ситуації в наукових установах, переміщених з окупованих територій Донбасу на території, підконтрольні українській владі, а також вирішенню проблем вчених – внутрішньо-переміщених осіб.

До Верховної Ради, в комітет з питань науки й освіти направлені розроблені вченими Центру пропозиції із вдосконалення законодавства щодо захисту внутрішньо-переміщених наукових установ і закладів вищої освіти та сприяння реінтеграції молоді з тимчасово непідконтрольних органам державної влади окремих районів Донецької та Луганської областей і окупованої Автономної Республіки Крим. Цей документ містить чітко сформульовані проблеми та конкретні пропозиції для їх вирішення.

На засіданнях Ради центру розглядалися питання наукового супроводу економічного розвитку Донецького регіону, залучення вчених до вирішення актуальних проблем Донбасу. На виїзному засіданні Ради, яке проведене в Києві в листопаді 2017 року, були розглянуті питання концепції розвитку Донбасу та важливі аспекти діяльності наукових установ Центру. Значна увага науковців приділена заходам відродження промисловості та в цілому економіки Донбасу, підвищення ефективності наукової та освітянської сфери Донецького регіону. З урахуванням світового досвіду й індустріальної спадщини Донбасу визначені першочергові завдання та пріоритети розбудови сучасної економіки на Сході України.

17 лютого в ДДМА відбулося засідання Ради у формі круглого столу на тему «Результати європейського аудиту національної системи досліджень та інновацій України» за участю заступника міністра освіти й науки України Максима Стріхи. Під час обговорення було представлено основні напрямки роботи Міністерства освіти й науки України й Уряду в цілому з реформування української науки. Вони знайшли своє відображення в змінах у системі керівництва науковою сферою (зокрема, у створенні Національної ради України з питань розвитку науки і технологій), а також у реалізації Завдань і заходів оперативного плану розвитку вітчизняної науки за оптимальною моделлю.

Восени Центр став співорганізатором проведення виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти в місті Краматорськ, на якому розглядалися питання про практику застосування законодавчих актів та інших нормативно-правових актів щодо функціонування освітньої сфери в Донецькій і Луганській областях в умовах проведення антитерористичної операції.

Упродовж звітного року Луганська обласна наукова координаційна Рада центру постійно здійснювала наукову, організаційну й експертну підтримку підприємництва, процесів децентралізації та місцевого розвитку. Члени Ради брали участь у процесах стратегічного планування (зокрема, з актуалізації Стратегії розвитку Луганської області на період до 2020 року й розробленні Плану заходів з реалізації зазначеної Стратегії), розробленні пропозицій щодо активізації наукових установ у проектній діяльності в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», Програми економічного й соціального розвитку Луганської області на 2017–2020 рр., проекту «Університет майбутнього».

Традиційно робота Центру зосереджувалася також на вирішенні екологічних проблем та охороні навколишнього природного середовища. Проведена експертна оцінка фонових концентрацій забруднюючих речовин у районі розташування промислових підприємств: ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика “Курахівська”» та ТОВ «Краматорський металопрокатний завод». За результатами експертизи розроблені пропозиції щодо зниження забруднюючих речовин в атмосфері та покращення екологічного стану в районі знаходження цих підприємств.

Вченими Центру вивчено видовий склад та життєвий стан деревних рослин у насадженнях промислових міст Донбасу: Краматорська, Покровська, Костянтинівки. Знайдені види рослин, які можуть використовуватися у якості біоіндикаторів промислового забруднення. Надано рекомендації щодо озеленення промислових міст та селищ Донеччини.

З метою створення умов для виявлення, розвитку й підтримки талановитих і обдарованих учнів та здійснення співпраці у сфері позашкільної освіти, залучення вчених наукових установ та вищих навчальних закладів до роботи з Малою академією наук України на одному із засідань Ради підписано договір про спільну діяльність між Донецьким науковим центром НАН України і МОН України та Донецьким територіальним відділом Національного центру «Мала академія наук України».

Із вітальним словом до учасників зібрання звернулися також начальник відділу освіти департаменту освіти й науки Донецької обласної державної адміністрації Валентин Тарасов, заступник голови Краматорського міського виконкому Юрій Люлька, член Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ Володимир Соколов, голова Донецького територіального відділення Національного центру «Мала академія наук України» Оксана Євдокимова та юні науковці – члени МАН, призери обласних олімпіад з математики, фізики та біології, учні закладів середньої освіти Краматорська й Слов`янська.

Під час засідання директор Інституту проблем штучного інтелекту НАН України і МОН України, член-кореспондент НАНУ Анатолій Шевченко повідомив про діяльність очолюваної ним установи в умовах переміщення, окремо наголосивши на основних проблемах у роботі переміщених установ. Він наголосив, що проте зараз інститут відродився і продовжує свою діяльність у місті Київ та залишається в авангарді одного із самих перспективних і доленосних для людства напрямів – інформатики і штучного інтелекту.

На засіданні також виступили заступник директора Інституту прикладної математики і механіки НАН України, д-р фіз.-мат. наук Володимир Щербак та завідувачка лабораторією проблем економіки та фінансів Донбаської державної машинобудівної академії, д-р економ. наук, проф. Наталія Рекова, які розповіли про основні напрями та перспективи розвитку математичних та соціогуманітарних наук у Донбасі.

З нагоди Дня науки найкращі науковці Донбасу отримали почесні грамоти Донецької державної обласної адміністрації, Краматорського міського голови та ДНЦ.

Наприкінці заходу талановита молодь вищих навчальних закладів привітала присутніх концертними номерами.