ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

І буде мир у нашій рідній Україні
1.jpg

21 вересня весь світ відзначає День миру. Україна ж уже другий рік проживає Міжнародний день мир...

Середа, 20 вересня 2023
20 вересня – Міжнародний день студентського спорту
3.jpg

Міжнародний день студентського спорту, який відзначається у багатьох країнах світу, зокрема і в ...

Вівторок, 19 вересня 2023
Нові перемоги на міжнародних змаганнях з тхеквондо
1.jpg

Міжнародні рейтингові змагання з тхеквондо (ВТФ) «Polish Open 2023» відбулися 8–10 в...

Вівторок, 19 вересня 2023
МОН обіцяє підвищення зарплати освітян у 2024 році
1.png

Уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Загалом на освіту закладено 178,8 млрд грн...

Понеділок, 18 вересня 2023
Зміна дат деяких державних свят
2.jpg

Від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, що спричинило зміни у с...

П'ятниця, 15 вересня 2023

Туберкульозний диспансер Краматорська отримав менше коштів, ніж тогоріч

img_1.jpg

З початку другого етапу медичної реформи із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 86 закладам Донецької області Національна служба здоров’я України виплатила понад 560,6 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги виплачено більше 95 млн грн. За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Донеччини отримали від НСЗУ більше 47,6 млн грн.

Про результати виконання Програми медгарантій (ПМГ) йшлося на брифінгу Національної служби здоров’я України (НСЗУ) 26 червня, що проходив в онлайн режимі. В її роботі брали участь Оксана Мовчан, керівник НСЗУ; Андрій Віленський, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ і директори міжрегіональних департаментів НСЗУ.

Оксана Мовчан, керівник Національної служби здоров’я України, зазначила: «Місія програми – трансформувати систему так, щоб дати надійну опору пацієнту, якого спіткала біда, захистити пацієнта. НСЗУ – це ваша страхова компанія, ми можемо оплатити ваше лікування. НСЗУ виступає за довгострокові контракти і залучення інвестицій. Медична реформа надала закладам автономію, незалежність для розроблення власної стратегії».

Загалом по Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій (1 квітня 2020 р.) НСЗУ виплатила 2117 медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У ТОП-3 за сумою виплат у період з квітня по червень увійшли: Київ – 122 медичні заклади отримали 1,46 млрд грн, Дніпропетровщина – 175 закладів отримали понад 1,36 млрд грн та Львівщина – 103 медичні заклади отримали понад 1 млрд грн.

Через пандемію COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети – з надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1047 закладів отримали від НСЗУ понад 1 млрд 600 млн грн.

Зокрема:

● усі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали виплати за квітень та травень;

● 237 закладів, які надають стаціонарну допомогу, отримали виплати за квітень, 159 з них уже отримали виплати також і за травень;

● 768 закладів, в яких працюють мобільні бригади, отримали виплати за квітень, 365 з них уже отримали виплати за травень;

● 97 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

Загалом, за квітень-травень у медзакладах, які були визначені для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них – 1971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Усі ці послуги для пацієнта, що госпіталізований до лікарні з діагнозом СOVID-19, або з підозрою на нього, є безоплатними.

НСЗУ подала у Міністерство охорони здоров’я бюджетну декларацію, в якій описані зміни до Програми медичних гарантій 2021-2023 років. На Програму медгарантій-2021 НСЗУ пропонує виділити 240 млрд грн, ще 67 млрд грн – для надання допомоги хворим на COVID-19 або з підозрою на нього. 240 млрд гривень – це близько 6% ВВП, отже буде виконано норму Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», де зазначено, що видатки на реалізацію ПМГ мають складати не менше 5% ВВП.

НСЗУ подала у Міністерство охорони здоров’я бюджетну декларацію, в якій описані зміни до Програми медичних гарантій 2021-2023 років. На Програму медгарантій-2021 НСЗУ пропонує виділити 240 млрд грн, ще 67 млрд грн – для надання допомоги хворим на COVID-19 або з підозрою на нього. 240 млрд гривень – це близько 6% ВВП, отже буде виконано норму Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», де зазначено, що видатки на реалізацію ПМГ мають складати не менше 5% ВВП.

У ПМГ-2021 пропонується наблизити меддопомогу до пацієнта, зокрема, лікування хворих на туберкульоз на амбулаторному рівні, впровадження мобільної психіатричної допомоги, розвиток медреабілітації та розширення програми «Доступні ліки».

Оксані Мовчан були задані питання. Зокрема «Якщо НСЗУ всім лікарням уже надіслала кошти, чому в Україні не зменшується кількість страйків медиків». Як правило це пов’язано з диспропорціями між різними лікарнями, тому що лікарні самі можуть перерозподіляти кошти. Також НСЗУ зменшує фінансування на туберкульозних хворих.

На питання про оплату за лікування, яку збирають деякі лікарні, Оксана Мовчан відповіла, що при наявності направлення від сімейного лікаря оплата з пацієнта не стягується.

Директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк зазначила: «Східний міжрегіональний департамент опікується 512 спеціалізованими закладами охорони здоров’я, які надають спеціалізовану, екстрену та медичну допомогу при COVID-19, у п’ятьох областях – Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Донецькій та Луганській. З початку впровадження Програми медичних гарантій (з 1 квітня 2020 року) ці заклади отримали вже понад 3,5 млрд грн. Загальна сума контрактів цих закладів із НСЗУ на 2020 рік – понад 10 млрд грн.

У Східному регіоні знаходяться всі три області, в яких найбільше законтрактованих приватних спеціалізованих закладів:

- Донецька область – 7 закладів (уже отримали оплат понад 3,3 млн грн);

- Дніпропетровська область – 6 закладів (отримали понад 7 млн грн);

- Запорізька область – 4 заклади (отримали понад 7 млн грн)».

Наталії будяк було задано питання: «Чи в достатній кількості надійшли кошти в Краматорські тубдиспансер й інфекційну лікарню?». Тубдиспансер отримує помісячно всі належні кошти, але в меншому об’ємі, ніж в минулі роки. Це пов’язане з виділеними коштами за протоколом лікування. Що стосується інфекційного відділення лікарні №1, то вона отримує кошти навіть у більшому об’ємі, ніж у минулі роки.

Вячеслав Медведєв