ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини
3.jpg

23-річний військовослужбовець Єгор Сергєєв загинув 21 жовтня 2022 року під час штурму ворожих по...

Понеділок, 06 лютого 2023
Спортсмени ДДМА – кандидати на участь в Олімпійських іграх
3.jpg

Наші атлети наполегливо продовжують підготовку до найголовніших змагань своєї кар’єри – Олімпійс...

П'ятниця, 03 лютого 2023
А ви перейшли на українську?
3.png

За результатами опитування в додатку «Київ Цифровий» з початку повномасштабної війни 33% киян пе...

Четвер, 02 лютого 2023
Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023

Про збереження й розвиток регіональної науки говорили на засіданні ради ДНЦ і ради ректорів ЗВО Донецької і Луганської областей

img_dnc_4.jpg

21 лютого в музеї Академії відбулося розширене засідання Ради Донецького наукового центру НАН і МОН України та Ради ректорів закладів вищої освіти Донецької і Луганської областей під головуванням ректора ДДМА, голови Центру Віктора Ковальова. Засідання було присвячене розгляду й вирішенню актуальних питань збереження і розвитку регіональної науки, проблем вимушених переселенців, розширення взаємодії науки і промислового виробництва на Донеччині, більш активного залучення академічної науки в процес навчання на рівні вишів і середніх шкіл. Також був наданий аналіз сучасного становища економіки Донбасу й пропозиції для вирішення критичних проблем.

У засіданні взяли участь директори академічних установ Донецького наукового центру, ректори закладів вищої освіти Донецької і Луганської областей, науковці Донеччини. Гостями засідання були представники Новокраматорського машинобудівного заводу: головний інженер Олексій Волошин і начальник управління перспективного розвитку, учений секретар науково-технічної експертної ради НКМЗ Євген Коржов.

Про роботу Інституту економіко-правових досліджень НАН України в умовах вимушеного переміщення доповів директор, член-кореспондент НАН України Володимир Устименко. Було відзначено, що, незважаючи на складні умови, адміністрації інституту та колективу науковців удалося зберегти творчій потенціал, налагодити плідну роботу, збільшити обсяги наукової продукції.

Інститут був першим науковим закладом, який перемістився з території, не підконтрольній органам влади України, і зміг забезпечити великий відсоток наукових працівників, які перемістилися разом із інститутом на нове місце розташування.

Значно розширилися міжнародні наукові зв’язки Інституту, практика стажувань за кордоном, особливо молодих науковців. Увага, яка приділяється в Інституті молодим дослідникам, дозволила їм отримати чисельні нагороди та визнання їхніх здобутків, як в Україні, так і за її кордонами, сформувати один із «наймолодших» наукових колективів в системі НАН України. Доповідач наголосив, що Інститут має стратегію розвитку, візію майбутнього досліджень на стику економіки й права.

Учасникам засідання була надана інформація голови Громадської організації «Асоціація вчених – внутрішньо переміщених осіб», члена-кореспондента НАН України Володимира Устименка про діяльність асоціації. У своїй доповіді він відзначив, що в складних обставинах учені – внутрішньо переміщені особи змогли не тільки адаптуватися, але й об’єднатися з метою збереження наукового потенціалу Донецького регіону й країни.

В умовах недосконалості та фрагментарності положень чинної нормативно-правової бази щодо захисту прав та інтересів вимушених переселенців, асоціація виступає єдиним громадським об’єднанням, яке допомагає вченим, що перемістилися з тимчасово окупованої території України, у вирішенні правових, соціально-економічних та інформаційних проблем.

З моменту створення асоціації її колективу вдалося забезпечити плідну співпрацю з органами державної влади, місцевого самоврядування, міжнародними інституціями, громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами з питань внутрішнього переміщення.

Участь представників керівництва Новокраматорського машинобудівного заводу і їхня доповідь про сучасний стан і перспективи розвитку галузі машинобудування на прикладі НКМЗ безумовно сприяє поширенню й укріпленню зв'язків академічної науки й промисловості. Доказом цього є жваве обговорення питань, порушених у доповіді, ученими академічних інститутів із представниками заводу, під час яких науковцями запропоновані два проєкти для спільного впровадження.

Аналіз наслідків руйнівних подій 2014-го року для економіки Донецької і Луганської областей, а також пропозиції для їх подолання були представлені у виступі керівника відділення проблем соціальної економіки та регіональної політики Інституту економіки промисловості НАН України Вячеслава Ляшенка. Зокрема, з метою об’єднання зусиль промисловців, підприємців, науково-освітньої експертної спільноти, представників державного управління та місцевого самоврядування у справі відновлення економічного потенціалу та неоіндустріального відродження Донбасу було запропоновано заснувати Громадську платформу «Індустрія Донбасу – 4.0», ідеологія якої була представлена на засіданні.

Нагальні питання з організації і проведення акредитації освітніх програм підготовки магістрів у вишах були висвітлені в доповіді першого проректора Донбаської державної машинобудівної академії Анатолія Фесенка, у якій він поділився з присутніми зокрема й досвідом вирішення цих питань колективом ДДМА.

img_dnc_1.jpg img_dnc_2.jpg img_dnc_3.jpg img_dnc_5.jpg img_dnc_6.jpg img_dnc_7.jpg img_dnc_8.jpg img_dnc_10.jpg img_dnc_9.jpg