ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Про бібліотеку

Науково-технічна бібліотека є навчальним, науковим, культурно-освітнім та інформаційним підрозділом академії. Вона успішно виконує актуальні завдання інформаційно-бібліотечного обслуговування викладачів і студентів, впроваджуючи нові комп'ютерні технології, забезпечуючи потреби користувачів в одержанні самої повної інформації та формуючи освітню культуру майбутніх фахівців.

Cтворені оптимальні умови для забезпечення навчального і наукового процесів академії навчальною, науковою та методичною літературою, отримання необхідної інформації за допомогою книжкового фонду, довідкового апарату та сучасних методик і технологій обслуговування читачів бібліотеки. Сьогодні бібліотека нараховує у своєму фонді понад 575 тис. примірників. Створено базу даних «Книгозабезпеченість навчального процесу», до якої внесено спеціальності та напрямки підготовки студентів, навчальні дисципліни академії, а також навчально-методичний фонд бібліотеки.

Фонд рідкісних і цінних книг бібліотеки нараховує більше 1000 примірників, серед них – видання кінця XVIII – початку XIX ст. (Гомер, Софокл, Брем, Сміт, Бокль, Даль, Ломоносов, Фонвізін, Гіляровський та ін.), а також енциклопедичні словники Брокгауза і Ефрона (1890-1907 рр.), т-ва Бр. Гранат (1910-1940 рр.). Найстарішою книгою бібліотеки є книга «Капнист В. В. Сочинения. – Петербург, 1796».

Фонд художньої літератури містить зібрання класичної та сучасної художньої літератури, як національної, так і світової, й налічує більше 15000 примірників, до яких читачам надано відкритий доступ.

Електронний каталог, створений на базі АБІС «УФД/Бібліотека» налічує більш 200 тис. назв документів: книги та статті з журналів, статті зі збірників наукових праць, ГОСТи та ДСТУ, дисертації, автореферати дисертацій, звіти з НДР, оглядова інформація, описи винаходів до авторських свідоцтв, журнали та газети.

Площа бібліотеки становить 1217 кв. м. Фонд розташований в 8-ми книгосховищах загальною площею 687,7 м². Площа зони обслуговування – 530м². Всі приміщення бібліотеки відремонтовані і обладнані сучасними меблями. В структурі бібліотеки з обслуговування читачів – 4 абонементи: наукової, навчальної, технічної та художньої літератури; 4 читальних зали на 270 посадкових місць: літературна вітальня, зал навчальної літератури, зал гуманітарної та економічної літератури, електронний читальний зал, які підключені до Internet за допомогою бездротової мережі Wi-Fi.

Бібліотека має 23 комп'ютери, 4 сканера, 9 принтерів, телевізор, DVD-плеєр, акустичну систему. З метою оперативного та якісного обслуговування читачів комп’ютери встановлені на всіх пунктах видачі бібліотеки.