ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні вченої ради ДДМА
1.jpg

На лютневому засіданні вченої ради ДДМА, окрім питань діяльності Академії, було проведене випробо...

П'ятниця, 01 березня 2024
Вітаємо ювілярів!
1.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів січня і лютого 2024 року:

Четвер, 29 лютого 2024
Названо спеціальності, на які буде збережено держзамовлення
2.jpg

Після ухвалення законодавчих змін, якими передбачено реформа системи бюджетного фінансування здо...

Середа, 28 лютого 2024
ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Виконуючи військовий обов’язок із захисту Батьківщини, загинув випускник ДДМА Олег Проць.

Вівторок, 27 лютого 2024
10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024

Поки живе мова – житиме й народ

avramenko1.jpg

9 листопада відзначається День писемності та мови. Традиційно, у цей день покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси.

avramenko2.jpg

Напередодні свята в актовому залі ДДМА відбулася зустріч із заслуженим працівником освіти Олександром Авраменком. Олександр Авраменко – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідуючий кафедрою гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТР «КПІ», теле- та радіоведучий мовної рубрики «Експрес-урок» на телеканалі «1+1», автор понад п'ятдесяти підручників та посібників із української мови й літератури, очільник робочої групи з розробки програм ЗНО з української мови та літератури, упорядник посібників для проведення ДПА в 9-му класі, посібників для підготовки до ЗНО з української мови в 11-му класі, автор унікального самовчителя «Українська за 20 уроків» (2014), «Українська за 20 уроків» (2016), голос Всеукраїнського диктанту національної єдності.

avramenko3.jpg

На зустрічі були присутні вчителі, учні та студенти з усієї Донецької області.

Присутніх зі святом привітав ректор Академії Віктор Ковальов. У своєму виступі він зауважив, що з цього року першокурсники Академії навчаються виключно українською, а з наступного року перейдуть на навчання державною мовою студенти всіх курсів. Також ректор закликав учителів, які були присутні на зустрічі, не агітувати дітей залишати Краматорськ, а навпаки – заохочувати вступати до наших вишів і в майбутньому розбудовувати наше місто й регіон.

avramenko4.jpg

Основною метою лекції планувалася тема «Із досвіду підготовки до ЗНО з української мови та літератури», але більшість часу пан Авраменко присвятив майстер-класу, як красиво говорити та уникати «звукового зависання». Під час його проведення присутні дізналися про незвичний переклад таких звичних слів та виразів. Можна сказати, що навіть у кваліфікованих філологів «звукове зависання» було. Як сказав Олександр Авраменко, це відбувається тому, що «у гардеробній кімнаті, на шафі, під коробкою старого взуття це слово лежить там». Через це «зависання» українська мова виглядає кострубатою. Говорити красиво важливо, щоб донести свою думку, вести за собою. Цьому ми маємо навчатися все своє життя.

avramenko5.jpg

Після проведення майстер-класу була зачеплена тема освіти, під час якої порівнювалося викладання в Україні та інших країнах Європи. «Калина, малина, солов’ї – прекрасні символи, але це не сучасна Україна. З наших підручників, на жаль, дивляться надгробні плити – померлі майстри слова», – так Авраменко пояснив, як зараз виглядають підручники з української мови та літератури і чому дітям не цікаво вивчати українську. На цей момент 70 % програмних творів порушують проблеми гноблення або боротьби з панами, тому в сучасної молоді формується думка про те, що все українське відстале і це суцільна історія невдач. Тому зараз потрібно якось мотивувати учнів до навчання. Коли на тебе дивляться «мертві люди», це не цікаво й нудно, а коли в підручниках показують життя відомих людей, те, що дійсно цікаво молоді, урок стає жвавішим. Бо молодь мотивована на успіх.

Навчання за 11-класною системою, на думку чиновників, уже давно застаріле, і вони прагнуть перейти до європейської системи, де навчання відбувається з 1-го по 12-й класи. Дванадцятирічна система навчання буде проводитися так: з першого по четвертий клас – початкова школа, з п’ятого по дев’ятий – гімназія, і наприкінці дев’ятого класу учні повинні будуть складати ЗНО, з десятого по дванадцятий – ліцей, по закінченню якого діти знову складатимуть екзамени, щоб поступити до вишу.

avramenko6.jpg

Звичайно, як і будь-які зміни, зміна системи навчання має свої негативні сторони. Те, що навчання в школі подовжать на рік, буде компенсуватися тим, що у ВНЗ студенти будуть вчитися менше. Був наведений приклад, що в європейських країнах до вишу вступають лише 8 % учнів, а в нас продовжити навчання прагне більшість молоді. Екзамени в дев’ятому класі призведуть до того, що більшість учнів не зможуть продовжити навчання далі. Тоді це призведе до зменшення класів в ліцеях, і, в решті решт до зменшення абітурієнтів у країні, що в свою чергу переросте в скорочення кількості ВНЗ.

Але маємо надію, що реформа в шкільному навчальному процесі підвищить рівень освіти в Україні і більшість учнів все ж таки зможуть продовжити навчання у ВНЗ.

По закінченню лекції всі бажаючі змогли взяти автограф у Олександра Авраменка, а учні, які були присутні, отримали так званий амулет на вдачу при складанні ЗНО.