ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Обов'язки секторів у структурі РСС

Рада студентського самоврядування - це не просто організація, яка має захищати права студентів і вирішувати загальні проблеми, це в першу чергу команда людей, яким не байдужа їх доля в стінах Академії, команда, яка обирає свій шлях, самостійно приймає серйозні рішення.

Навчально-адміністративний напрямок. Аналіз ефективності реалізації навчального процесу, пропозиції щодо оптимізації розкладу іспитів і заліків; участь у розподіленні стипендій; проведення конкурсів, складання рейтингів; організація курсів, семінарів; надання студентам інформації щодо можливостей додаткової освіти; розробка й проведення заходів щодо підвищення відповідальності студентів за своєчасне виконання ними навчальних планів; надання сприяння в проведенні олімпіад й інших заходів, що стимулюють навчальну активність і саморозвиток особистості студентів і т. д.

Науковий напрямок. Виявлення наукового потенціалу студентів; організація заходів, що стимулюють наукову активність студентів; інформування про проведені внутрішні й міжвузівські наукові конкурси, олімпіади; проведення дискусійних клубів; надання інформації з можливостей наукових публікацій і участі в наукових проектах; випуск наукових студентських збірників; участь в організації наукових конкурсів і предметних олімпіад для студентів, включаючи олімпіади Всеукраїнського рівня; взаємодія з науковими товариствами й гуртками всіх факультетів, науково-дослідним сектором ДДМА; збір і аналіз даних щодо участі студентів Академії в наукових заходах за межами України й т. п.

Соціально-побутовий напрямок. Організація матеріальної допомоги пільговим категоріям, що навчаються, у тому числі молодим родинам студентів і аспірантів; систематизація інформації з відпочинку й лікування в санаторіях і пансіонатах; моніторинг стану навчальних аудиторій, підприємств громадського харчування на території ДДМА, умов проживання в студентських гуртожитках; організація банку даних по оренді квартир у приватному секторі м. Краматорська й аналіз умов проживання в них; систематизація інформації про можливості працевлаштування на роботу під час навчання у ВНЗ й випускників; сприяння у влаштуванні на роботу студентів у позанавчальний і канікулярний час і в працевлаштуванні випускників; створення банку даних по випускниках ДДМА; організація круглих столів із роботодавцями – представниками бізнесу й державного сектора; надання допомоги деканатам у створенні нормальної морально-психологічної атмосфери у взаєминах між викладачами й студентами; забезпечення належної уваги до проблем і подій у студентському середовищі; організація суботників чистоти, порядку й озеленення й т. д.

Спортивний напрямок. Актуалізація здорового способу життя; надання студентам інформації про можливості для занять фізкультурою й спортом; участь у проведенні міжфакультетських, міжвузівських спортивних змагань; участь в організації виїздів спортивних команд на міжміські змагання; участь в організації секцій і спортивних клубів за інтересами і т. д.

Культурно-масовий напрямок. Організація культурно-масових заходів; стимулювання самодіяльності студентів; надання сфері культурного саморозвитку студентів системного характеру; надання інформації й організація відвідувань музеїв, театрів, виставок, дискотек, екскурсій і т. п.

Інформаційно-аналітичний напрямок.Проведення моніторингу навчальних, соціальних і культурних проблем; аналіз програм із поліпшення умов навчання, побуту й відпочинку студентів; проведення творчих конкурсів, рейтингових досліджень: «Краща група факультету», «Кращий куратор» і т. д.; представлення студентського життя ДДМА в ЗМІ й Інтернет-просторі й т. п.

Напрямок охорони громадського порядку. Організація роботи оперзагону Академії й гуртожитків.