ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Історія студентського самоврядування

Іван Буйновський, Саня Августов, Антон Калмановіч, Антон Бардаков, Тетяна Стельмах, Ольга Свінцицкая, Женька Ковзанів, Дмитро Павлюков

Іван Буйновський, Саня Августов, Антон Калмановіч, Антон Бардаков, Тетяна Стельмах, Ольга Свінцицкая, Євген Коньков, Дмитро Павлюков

День народження студентської самоврядності в ДДМА можна вважати 17 жовтня 2001 року, коли була проведена перша конференція, на якій була затверджена структура студентського самоврядування, вибраний виконавський комітет – рада студентського самоврядування, а також прийнято «Положення про студентське самоврядування ДДМА». Своїм корінням історія самоврядування вирушає в далеких 1960-х, коли ці функції виконувалися комітетом комсомолу інституту. Саме комсомолом були сформовані основні напрями роботи із студентською молоддю, закладені основи самоврядності, які реалізуються і в даний час.

У 1995 році студентський профком був об'єднаний з профспілковим комітетом співробітників і викладачів. У 1997 році заступником голови профкому по роботі із студентами стає Сергій Володимирович Жаріков (у той час аспірант кафедри «Зварювальне виробництво»), п.ізніше саме він став першим головою ради студентської самоврядності ДДМА (2001 р).

Іван Буйновський, Саня Августов, Антон Калмановіч, Антон Бардаков, Тетяна Стельмах, Ольга Свінцицкая, Женька Ковзанів, Дмитро Павлюков

З лiва на право: Калманович Антон, Кліновський Олександр, Коваленко Олена, Ефіменко Олександр, Буйновський Iван, Непочатова Катерина, Тіщенко Роман, Гаріфуліна Альфія, Бондаренко Євген,
Пiдмогильний Iгор.

За участю студентського самоврядування з'являються корпоративні свята ДДМА: «Посвячення в студенти», «Посвячення в спеціальність», «Дебют першокурсника», «Дні народження факультетів», «День академії», «Ректорський прийом кращих випускників» і ін.

У 2003 році головою була обрана Тетяна Олександрівна Харітонова – викладач кафедри «Економічна кібернетика».

У 2005 році студентську самоврядність ДГМА очолив студент 5-го курсу І. І. Сташкевіч (нині викладач кафедри «Прикладна математика»). І. І. Сташкевіч за 2 роки роботи зумів закласти необхідний фундамент для розвитку і становленія самоврядності в ДГМА.

У жовтні 2007 року відбулася Конференція студентів і аспірантів ДГМА, на якій був вибраний новий голова – студент ФАМ Андрій Мороз і студентська рада академії.

У 2009 роцi очолив Калманович Антон—студент ФПIОМТ.


ІСТОРІЯ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ВІД 2019 РОКУ

У січні 2019 року на засіданні ради самоврядування було обрано Головою РСС ДДМА Олександра Грищенка – студента ФАМІТу.

У вересні 2019 року відбулася Конференція студентів ДДМА, на якій було затверджено нове Положення про РСС, та дату проведення виборів до складу ради студентського самоврядування. На першому засіданні новообраного складу відкритим голосуванням були розподілені сектори відповідальності. На посаду Голови РСС було обрано - Олександра Грищенка, заступником Голови РСС став Данило Кравченко, а секретарем РСС – Аліна Рассошенко.

У вересні 2020 року, в терміновому порядку було скликано Конференцію студентів ДДМА, для затвердження доробленого Положення про РРС (було додано важливі моменти, що стосуються карантинних обмежень), та визначення дат проведення термінових виборів до складу РСС (для затвердження стипендіальної комісії). На першому засіданні новообраного складу відкритим голосуванням були розподілені сектори відповідальності. Головою РСС обрали - Олександра Грищенка, Заступником голови РСС – Анастасію Лапченкову, секретарем РСС – Аліну Рассошенко.

Протягом 2019-2020 років, студентське самоврядування займалося рішенням важливих питань, були проведені роботи в соціальній сфері  академії, а саме із захисту прав студентів;  збори кошів для надання студентам матеріальної допомоги. Хотілося б зазначити, що РСС ДДМА брала активну участь у житті міста Краматорська та стала його невід’ємною частиною. У тяжкий період пандемії, нашими студентами спільно з Асоціацією молоді НКМЗ було створено Штаб Волонтерської допомоги StopCovis19Kram, який доклав багато зусиль для запобігання розповсюдженню Коронавірусу.

У той самий час в РСС ДДМА не забували і про дозвілля студентів. Майже жодне свято не обходило стороною стіни нашої Академії. Комітетом культури та дозвілля було проведено акцію «Таємний Валентин» та масштабне одруження на День Святого Валентина. Наші студенти отримали перемогу у обласному форумі «Веселка». Провели  роботу  по підвищенню якості Інтернет послуг, тощо.