ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра обладнання і технологій зварювального виробництва ім. професора В. М. Карпенка

Новини кафедри

З ПОДВІЙНОЮ ПЕРЕМОГОЮ!

11 жовтня 2017 року на факультеті інтегрованих технологій і обладнання Донбаської державної машинобудівної академії відбувся конкурс дипломних робіт студентів (бакалаврів і магістрів). У конкурсі було заявлено 8 робіт від кафедр «Обладнання і технології зварювального виробництва», «Обробка металів тиском», «Технології машинобудування» та «Технології і обладнання ливарного виробництва».

Захистом дипломних робіт кафедри ОіТЗВ у ДЕК керували заступник головного зварювальника ПрАТ «НКМЗ» Мєрзляков А. Є. та завідувач кафедри ОіТЗВ ДДМА доктор технічних наук, професор Макаренко Н. О.

Кафедру ОіТЗВ представляли дві дипломні роботи:

 • студента-магістра Залєсного Данила Ігоровича, гр. ЗВ-11м (керівник – канд. техн. наук, професор Гринь Олександр Григорович);
 • студента-бакалавра Наталенка Володимира Володимировича гр. ЗВ-13-1 (керівник – канд. техн. наук, доцент Агєєва Марина Володимирівна).

Приємно відмітити, що випускники кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» як завжди показали найкращі результати – два перших місця.

Вітаємо наших студентів-переможців Залєсного Д. І. й Наталенка В. В. та їхніх керівників Гриня О. Г. й Агєєву М. В. із заслуженою перемогою!

Голуб Д. М., Агєєва М. В.З ПЕРЕМОГОЮ!

З 11 по 13 квітня 2017 року на базі ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) проходив II етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Зварювання» спеціальності «Технологія та устаткування зварювання», у якому було заявлено 15 команд з різних регіонів України (усього 51 студент).

ДДМА представляла команда з трьох студентів: Бойко О. Ф. (гр. ЗВ-12м), Іванов Д. C. (гр. ЗВ-12м) і Наталенко В. В. (гр. ЗВ-13-1).

Студенти кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» ДДМА показали відмінні результати і посіли призові місця.

Так, наша команда стала переможницею у Всеукраїнській студентській олімпіаді серед команд України.

Готував студентів до участі в олімпіаді колектив кафедри ОіТЗВ під керівництвом зав. кафедри, д-ра техн. наук, проф. Макаренко Н. О. Олімпіада складалася з 2 турів: теоретичного і технологічного – у вигляді індивідуального завдання. До виконання завдання і відповідей на тестові питання учасників готували канд. техн. наук, доц. Агєєва М. В., канд. техн. наук, асист. Голуб Д. М., канд. техн. наук, ст. викл. Кущій Г. М., ст. викл. Пліс С. Г.

Очолювала команду член журі олімпіади, канд. техн. наук, доц. каф. ОіТЗВ Агєєва М. В. Її робота була оцінена подякою від оргкомітету олімпіади.

Команда ДДМА на нагородженні

В особистій першості студент магістратури Іванов Дмитро посів 2-ге місце і був нагороджений дипломом IІ ступеня.

Іванов Дмитро з дипломом ІІ ступеня

У запеклій боротьбі, поступившись декількома балами, за крок від призових місць опинився студент магістратури Бойко Олександр і був нагороджений грамотою за високі показники в теоретичній підготовці.

Порадував студент IV курсу Наталенко Володимир. який показав гарні результати і був нагороджений грамотою за високі показники в теоретичній підготовці. Сподіваємося, що наступного року Володимир також візьме участь у олімпіаді та покаже найкращі результати.

Команда ДДМА (зліва направо) Бойко О. Ф., Іванов Д. С., Агєєва М. В., Наталенко В. В. з нагородами

Крім того, усі наші студенти-зварювальники отримали сертифікати за високий рівень підготовки і в черговий раз довели, що вони одні з найсильніших в Україні.

Колектив кафедри «Обладнання та технології зварювального виробництва» ДДМА вітає наших студентів з ПЕРЕМОГОЮ і бажає подальших успіхів у навчанні.
Оцінка роботи магістрантів-зарювальників
Інститутом модернізаціі змісту освіти України (м. Київ)

Приємно відмітити, що дипломний проект випускниці магістратури кафедри «Обладнання та технологій зварювального виробництва» Кондрашкіної В. К. отримав високу оцінку на Міжнародному конкурсі магістерських дипломних проектів та нагороджений дипломом III ступеня Інституту модернізації змісту освіти. Це в черговий раз свідчить про рівень підготовки випускників кафедри за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» («Зварювання»).

Викладачі кафедри вітають переможницю з заслуженою високою нагородою, а студентам ДДМА бажають досягати на науковому просторі не менш достойних успіхів, якими ми всі можемо пишатися.


Конкурс магістерських дипломних проектів і дипломних робіт

На підставі листів Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти (№2.1/10-495 від 21.03.2016 р.; №2.1/10-494 від 21.03.2016 р) було проведено ІV-й Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів і дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю «Прикладна механіка» («Зварювання»), який відбувся з 20.12.2016 р. по 22.12.2016 р. на базі кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» (ОіТЗВ) Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА) і ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» (ПАТ «НКМЗ»). На конкурс було подано роботи представників ВНЗ України та Білорусії.

Журі конкурсу, яким керували головний зварювальник ПАТ «НКМЗ» – Белінський В. А. та завідуюча кафедрою «ОіТЗВ» ДДМА – доктор технічних наук, професор Макаренко Н. О., складалось з провідних фахівців ведучих підприємств регіону та провідних діячів в галузі науки і техніки. В конкурсі прийняло участь 27 магістерських дипломних проектів і дипломних робіт за трьома спеціалізаціями, а саме:

 • Секція 1 «Технологія та устаткування зварювання»;
 • Секція 2 «Зварювальні установки»;
 • Секція 3 «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».

Приємно відмітити, що випускники-магістри кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» Донбаської державної машинобудівної академії як завжди зайняли високе місце. Так, в секції ІІ «Зварювальні установки» ІІІ місце посів дипломний проект на тему: «Наплавка робочого інструменту гарячого деформування порошковим дротом та дослідження його зносостійкості» магістрантки Кондрашкіної Валерії Костянтинівни (науковий керівник: доцент, канд. техн. наук Кошевий А. Д.).

Крім того, магістерський дипломний проект на тему: «Удосконалення технології відновлення прошивних штампів» магістранта Дудинського Олексія Дмитровича (науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Гринь О. Г.) нагороджено грамотою за розробку новітніх експериментальних методик при проведенні досліджень.

Кафедра «ОіТЗВ» вітає переможців та керівників дипломних проектів з високими нагородами та бажає високих наукових досягнень, наснаги та подальших творчих успіхів!


Міський конкурс Малої академії наук

На кафедрі «Обладнання та технологій зварювального виробництва» Донбаської державної машинобудівної академії 21 січняуспішно відбувся міський конкурс Малої академії наук за секцією «Зварювальне виробництво». У конкурсі МАН було заявлено багато робіт слухачів з Краматорська, Дружковки, Миколаївки.

За результатами конкурсу, рішенням компетентного журі Iмісце присуджене Ковальову Артему за роботу над темою «Розвиток основ контактного зварювання» (керівник к.т.н., доц. Агєєва М.В). Також журі дуже сподобалися роботи Черноуса Максима та Віленського Антона, які завоювали IIта III місця (відповідно).

Вітаємо з перемогою та бажаємо всім юним «академікам» подальших творчих успіхів на науковому просторі, та запрошуємо прийняти участь у Регіональному конкурсі Малої академії наук.

24.01.2017

Вручення дипломів магістра

19 січня в ауд. 2213 на кафедрі «Обладнання та технологій зварювального виробництва» відбулося урочисте вручення дипломів студентам гр. ЗВ-11м, які захистилися 11 та 12 січня 2017 р. Магістрів привітали завідуюча кафедрою Макаренко Н.О., декан факультету ФІТО Гринь О.Г., голова профкомуДДМА Кошевий А.Д. та присутні викладачі. Вони побажали магістрам видатних досягнень у кар’єрі та особистому житті.

Серед випускників четверо отримали дипломи з відзнакою (Залєсний Д.І., Лукашевич О.А., Мірошніченко А.С., Павлов І.О.)!!!

align="justify"Шановні колеги (тепер ми можемо так звертатися до випускників), рідна кафедра бажає вам подальших успіхів, завжди залишатися порядними людьми та бути гідними носити горде звання магістра-зварювальника!!!

19.01.2017
Візит давнього друга

Випускник кафедри Ятченко М.І., директор заводу «Вістек» (м. Бахмут) – великий друг кафедри, голова ради випускників, багато допомагає рідній кафедрі. Наприклад, він подарував для кафедральної мультимедійної аудиторії нові вікна

Однак, з поважних причин він не зміг бути присутнім на ювілеї кафедри, тому він відвідав її 21 грудня і в цей раз, як завжди, не з порожніми руками, подарувавши кафедрі славетне на весь світ шампанське заводу «Артвайнері», а також ноутбук для мультимедійної аудиторії кафедри. Миколі Івановичу була вручена нагорода у вигляді ювілейної медалі на честь 50-ти річчя кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва».10.12.2016
9.12.2016
Нагорода знайшла свого власника


З нагоди IV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», присвяченої 50-річчю кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» (ОіТЗВ) Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА) було випущено пам’ятні ювілейні медалі, присвячені 50-річному ювілею кафедри «ОіТЗВ» ДДМА. Але на жаль, з поважної причини, доктор технічних наук, професор Размишляєв О.Д., який зробив великий внесок у розвиток зварювальної науки, та з яким кафедра «ОіТЗВ» ДДМА має давні наукові зв’язки та співробітництво,не зміг приіхати до м. Краматорська, тому нагорода знайшла свого власника навіть на кафедрі «Автоматизації та механізації зварювального виробництва» Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) де і відбулося її офіційне вручення.

26.10.16


Оцінка проведених заходів (Конференції та Форуму) провідним фахівцем-зварювальником

Уважаемая Наталья Алексеевна, выражаю Вам и вашему коллективу признательность и благодарность за то, что развиваете наше дело в сложнейших условиях!


С уважением, Сергей Фомичев.


Доктор технических наук, профессор,

Генеральный директор Академии качества,

Декан сварочного факультета,

Национальный технический университет Украины

«Киевский политехнический институт».

20.10.16Міжнародна конференція і Форум завідувачів кафедрами за напрямом «Зварювання і споріднені технології»

Кафедрі «Обладнання і технологій зварювального виробництва» («ОіТЗВ») ім. професора В. М. Карпенко Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА), м Краматорськ, Україна, виповнилося 50 років.

Даній події були приурочені такі заходи як: ІV Міжнародна науково-технічна конференція і V Форум (Координаційна нарада) завідуючих кафедрами за напрямом «Зварювання і споріднені технології», що проходили 5-7 жовтня 2016 р.

Відкриття цих подій проходило в урочистій обстановці в святково прикрашеній актовій залі ДДМА, де була присутня велика кількість запрошених гостей (не тільки з числа мешканців м. Краматорська та інших регіонів України, а й представників ближнього і далекого зарубіжжя). Крім того, привітати з Ювілеєм прийшли випускники кафедри різних років, студенти та співробітники Академії.

Пленарне засідання відкрила завідуюча кафедрою «ОіТЗВ» ДДМА, доктор технічних наук, професор Макаренко Наталія Олексіївна, яка в своєму виступі зазначила, що кафедра має славні традиції, що базуються на спадкоємності поколінь, наявності величезного наукового потенціалу подальшого її розвитку. Крім того, Макаренко Н. О. зазначила провідну роль в становленні і розвитку підрозділу всіх завідувачів кафедрою, які нею керували в різні періоди часу (к.т.н., доцент Кассов Д. С.; к.т.н., професор Карпенко В. М.; к.т.н., доцент Катренко В. Т.; к.т.н., доцент Лівшиц М. Г.).

Фото 1. Завідуюча кафедрою «ОіТЗВ» ДДМА доктор технічних наук, професор Макаренко Наталія Олексіївна відкриває пленарне засідання Конференції

Завідуюча кафедрою «ОіТЗВ» закликала і надалі зміцнювати традиції кафедри і взяти курс на підготовку фахівців європейського рівня, для чого ще більш інтенсивно інтегруватися в європейський освітній простір. Макаренко Н. О. зазначила, що за останні вісім років співробітниками кафедри захищено 1 докторську та 7 кандидатських дисертацій, підготовлено до захисту ще 2 дисертаційні роботи. В даний момент кафедра успішно співпрацює з провідними зарубіжними науково-освітніми установами (на сьогоднішній день діє 5 договорів про творчу співпрацю), що дає можливість провідним фахівцям з обох сторін обмінюватися науковими публікаціями; навчально-методичними матеріалами; бібліографічною та довідковою літературою; проводити спільні науково-дослідні роботи з актуальних проблемам науки і техніки, що становлять взаємний інтерес; брати участь в Міжнародних науково-технічних конференціях.

Макаренко Н. О. представила запрошених співзасновників конференції: Донбаська державна машинобудівна академія; ІЕЗ ім. Є. О. Патона НАН України; ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод»; Завод автогенного обладнання «ДОНМЕТ»; Магдебурзький університет ім. Отто фон Герріка (Німеччина); Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»; Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя; KZU HOLDING GROUP (Болгарія); Техніко-Гуманітарна академія (Польща); CenterfortheAdvancementofNaturalDiscoveriesusingLightEmission (Вірменія). Крім того, даний захід проходив при широкій підтримці Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Фото 2. Заступник завідувача кафедрою, к.т.н., доц., почесний професор, голова профспілкового комітету ДДМА –Кошевий Анатолій Дмитрович веде пленарне засідання Конференції

Завідуюча кафедрою Макаренко Н. О. надала слово для подальшого ведення пленарного засідання найстаршому викладачеві кафедри, який стояв у витоків її заснування, заст. зав. кафедрою, к.т.н., доц., почесному професору, голові профспілкового комітету ДДМА –Кошевому Анатолію Дмитровичу. Він зазначив, що протягом довгих років при кафедрі діє Рада випускників, яка надає значну підтримку кафедрі не тільки в справі підготовки висококваліфікованих фахівців, але і бере участь в оснащенні її лабораторій. Так, наприклад, до Ювілею кафедри здійснено капітальний ремонт та обладнано на сучасному рівні предметну аудиторію (зокрема – придбана мультимедійна інтерактивна дошка, відео проектор та ін.). Активну участь в цьому процесі взяли: Ятченко М. І., Головко А. І., Шевченко В. А., Волоха С. А. про що свідчить меморіальна табличка, яка встановлена в даній аудиторії.

З вітальним словом до учасників Конференції та Форуму звернулися ректор Академії Віктор Ковальов, проректор з наукової роботи Михайло Турчанін і заступник мера м. Краматорська Наталія Чукова. Вони тепло привітали колектив кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» з Ювілеєм і побажали подальших творчих успіхів.

Фото 3. З вітальним словом до учасників Конференції та Форуму звертається заступник мера м. Краматорська – Наталія Чукова

Кошевий А. Д. надавав слово видатним випускникам кафедри, серед яких директори великих підприємств і заводів, декани факультетів, головні інженери, фахівці та ін. Всі вони дякували своїм викладачам за високий рівень підготовки, який завжди забезпечувала кафедра. Ними були вручені численні пам'ятні адреси та подарунки, сказано багато теплих слів, передано багато привітань від тих випускників, хто не зміг приїхати.

Склад учасників був традиційно широко представлений. Так, Інститут електрозварювання делегував: Максимова С. Ю. (доктора техн. наук, ст. наук. співробітника, завідувача відділом ІЕЗ ім. Є. О. Патона, заступника Голови Товариства зварників України); Лебедєва В. О. (доктора техн. наук, головного конструктора ДП ОКТБ); Жерносекова О. М. (доктора техн. наук, ст. наук. співробітника). У роботі конференції брали участь завідувачі та представники кафедр зварювання ВНЗ України та зарубіжжя. Чисельної була делегація від Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ, м. Запоріжжя) в складі: Овчинникова О. В., доктора техн. наук, професора, зав. кафедрою; Брикова М. М., доктора техн. наук, професора; Биковського О. Г. доктора техн. наук, професора; Бережного С. П., канд. техн. наук, доцента. Досить представницької була і делегація від ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) –Чигарьов В. В. доктор техн. наук, професор, зав. кафедрою, заслужений діяч науки і техніки України; Матвієнко В. М. доктор техн. наук, професор, зав. кафедрою; Бєлік О. Г. канд. техн. наук, доцент. Слід зазначити, що як кафедру «ОіТЗВ», так і ДДМА в цілому, пов'язують давні дружні та творчі зв'язки з ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь). Результати цієї співпраці досить вагомі: два професори ДВНЗ «ПДТУ» Роянов В. А. і Чигарьов В. В. є почесними докторами ДДМА, а професор Чигарьов В. В. в різні роки був науковим консультантом 4 докторських дисертацій і науковим керівником великого числа кандидатських дисертацій, які підготовлені і успішно захищені співробітниками кафедри. В даний час під його керівництвом підготовлена і планується захист кандидатської дисертації асистента кафедри «ОіТЗВ» ДДМА Голуба Д. М.

Фото 4. Завідуюча кафедрою Макаренко Н. О. приймає поздоровлення від делегації ДВНЗ «ПДТУ»: Матвієнко В. Н., Бєлік О. Г., Чигарьов В. В.

Крім того, широко були представлені інші ВНЗ України, наприклад, Вінницький національний технічний університет представляли Савуляк В. І. доктор техн. наук, професор, зав. кафедрою і Гайдамак О. Л. канд. техн. наук, доцент; Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя –Підгурський М. І. доктор техн. наук, професор, зав. кафедрою і Барановський В. М. доктор техн. наук, професор; Чернігівський національний технологічний університет –Олексієнко С. В. канд. техн. наук, доцент, заступник зав. кафедрою. Також були представники далекого зарубіжжя: Мачінській А., доктор техн. наук, інж., професор, декан факультету Техніко-Гуманітарної академії, (м. Бельсько-Бяла, Польща) та ін.

Промислові підприємства представляли Бєлінський В. А. – головний зварювальник ПАТ «НКМЗ»; Борніков С. Л. – заст. директора ПАТ «КЗТС» з підготовки зварювального виробництва (члени Ради випускників кафедри «ОіТЗВ» ДДМА), провідні фахівці відділу головного зварювальника ПАТ «НКМЗ» і провідні фахівці вітчизняних і зарубіжних підприємств.

Хочеться відзначити, що при кафедрі в даний час діють дві її філії на провідних підприємствах регіону.Особливо було приємно всім, як для фахівців-зварників, це – нагородження пам'ятними медалями (з зображенням Н. Н. Бенардоса), заснованими Товариством зварників України за заслуги в розвитку зварювання та споріднених технологій. Цими пам'ятними знаками були нагороджені: Бєлінський В. А. – головний зварювальник ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», керівник філії кафедри на даному підприємстві; Кошевий А. Д. – заст. зав. кафедрою «ОіТЗВ» ДДМА; Макаренко Н. О. – завідувача кафедри «ОіТЗВ» ДДМА.

Пленарне засідання пройшло дуже урочисто, привітання поєднувалися з номерами художньої самодіяльності, підготовленими на високому рівні студентами спеціальності.

Фото 5. Номери художньої самодіяльності, підготовлені студентами спеціальності

Хотілося б відзначити, що на урочистому заході були присутні в повному складі і виступали головні зварювальники ПАТ «НКМЗ», що займали і займають цю посаду в різні роки, а також всі декани факультетів ДДМА та інші видатні випускники.

Фото 6. З вітальним словом виступають головні зварювальники ПАТ «НКМЗ» різних років: Листопад О. П., Бєлінський В. А., Красильников С. Г., Невідомський В. А., Адаменко В. Я.

Відомо, що кафедра на ряду з підготовкою фахівців-зварників за звичайною формою веде і підготовку за прискореною формою навчання (на базі диплома молодшого спеціаліста) та підтримує тісні зв'язки з цикловими комісіями за напрямом «Зварювання» ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Вони так само залишилися небайдужими до Ювілею кафедри і прийшли привітати та запевнити в бажанні подальшого перспективного співробітництва, так як це відповідає світовим тенденціям в підготовці бакалаврів, спеціалістів і магістрів.

Пленарне засідання закінчилося виходом всіх членів кафедри на сцену. Було виготовлено пам'ятні медалі, присвячені 50-річчю кафедри, які і були їм вручені в урочистій обстановці.

Фото 7. Кафедра «ОіТЗВ» ДДМА в повному складі (нагороджена пам'ятними медалями)

Конференція і Форум проходили паралельно. Доповіді на Конференції були присвячені науково-технічним питанням дугового, плазмового, лазерного, дифузійної, електроконтактного, термітного та іншим видам зварювання, наплавлення, напилення, проблемам міцності і надійності зварних конструкцій. При цьому, розглядалися як фундаментальні питання, що стосуються наукової суті того чи іншого процесу, так і прикладні питання зварювання, наплавлення, ремонту різних конструкцій і виробів машинобудування, а також питання вдосконалення методів контролю якості виробів, що виготовляються.

У всіх учасників Конференції великий інтерес викликали доповіді, пов'язані з такими процесами, як дифузійне зварювання різнорідних матеріалів, що дозволяє за рахунок стимулювання дифузії з'єднувати матеріали, які обмежено з'єднуються, або не сполучаються за допомогою інших зварювальних процесів; викликало інтерес розширення застосування імпульсно-дугового зварювання та зварювання з імпульсною подачею дроту, а також використання лазерного та лазерно-дугового зварювання – способів, які не отримали у нас ще широкого застосування, але дуже перспективних – для з'єднання тонколистових деталей з вуглецевих і низьколегованих сталей. Виступи фахівців підприємств показали, що і в заводських умовах виробництво переплітається і йде в ногу з наукою, її останніми досягненнями. Так, багато досить серйозних виробничих проблем вирішуються з використанням самих останніх наукових розробок, а також у співпраці з фахівцями з ВНЗ і ІЕЗ ім.Є. О. Патона.

За результатами роботи Конференції були видані: Збірник тез доповідей за ред. д-ра техн. наук Н. О. Макаренко з індексом ISBN (загальна кількість тез – 83 шт.) і Ювілейний випуск номера «Вісник Донбаської державноїмашинобудівноїакадемії», присвячений 50-річчю кафедри «ОіТЗВ» ДДМА, з індексом ISSN (загальна кількість статей – 50 шт .), які і були вручені учасникам цих подій.

Форум завідувачів кафедр проходив у конструктивній і дружній обстановці, який відкрила зав. кафедрою «ОіТЗВ», д.т.н., професор Макаренко Н. О., яка задала напрямки дискусії з підготовки магістрів і докторів філософії.

Фото 8. Учасники Форуму завідувачів розглядають питання чотириступінчастою підготовки «бакалавр - магістр - доктор філософії (PhD) - доктор наук» (докладчик Підгурський М. І.)

Було розглянуто наступне:

 • Проблеми, що виникають при чотириступінчастій підготовці «бакалавр - магістр - доктор філософії (PhD) - доктор наук»;
 • Узагальнення вимог до проходження ліцензування третього (освітньо-наукового) рівня підготовки наукових кадрів;
 • Обмін досвідом вирішення питань ступеневої підготовки в Німеччині (на прикладі Магдебурзького університету ім. Отто фон Герріка) і в Польщі (на прикладі Техніко-Гуманітарної академії, м. Бельсько-Бяла).

Учасниками Форуму були висунуті наступні пропозиції та рекомендації щодо адаптації досвіду провідних країн Європи при вирішенні питання ступеневої підготовки наукових кадрів, а саме:

 1. Взяти курс на модернізацію професійно-технічної освіти в області напряму «Зварювання і споріднені технології». Для цього необхідно забезпечити поряд з фінансуванням і якісну підготовку фахівців високого рівня. У зв'язку з цим потрібно підвищити пріоритетність технічних спеціальностей, таких як «Прикладна механіка», «Матеріалознавство» та «Металургія», що можливо досягти за рахунок цільової підготовки студентів з нарахуванням підвищених стипендій від підприємств-замовників, а так само збільшення бюджетних місць за даними напрямами підготовки.
 2. Продовжити підготовку бакалаврів на базі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, що в даний час підтверджується високими позитивними результатами підготовки. Разом з тим, з метою підвищення якості підготовки бакалаврів, які навчаються за прискореною формою, (в даний час термін їх навчання складає 2 роки) і для забезпечення їх конкурентоспроможності при вступі до магістратури зі студентами, які навчаються за повною програмою підготовки (в даний час це 4 року), учасники Форуму вважають за доцільне (для спеціальностей галузі «Механічна інженерія») прийом осіб, які вступають на прискорену програму підготовки, здійснювати на термін 3 роки.
 3. З метою підвищення якості та ефективності профорієнтаційної роботи серед школярів старших класів залучати до цього провідних фахівців підприємств, фірм, установ незалежно від форми власності.
 4. Максимально підвищити мобільність підготовки студентів за рахунок уніфікації навчальних планів навчання бакалаврів за спорідненими спеціальностями відповідно до останніх вимог МОН України.
 5. У зв'язку з певними труднощами в отриманні періодичних видань за фахом і з метою підвищення ефективності пошуку науково-технічної інформації створити на сайтах кафедр (WEB-сторінках) вкладки з бібліографічною та анотованою інформацією про публікації співробітників кафедр ВНЗ України за напрямом «Зварювання і споріднені технології».
 6. З метою підготовки докторів філософії та докторів наук необхідно забезпечити наявність публікацій студентів, аспірантів, докторантів, наукових співробітників у виданнях, що індексуються в науковометричних базах, зокрема Sсopus, WebofScience, INSPEC та ін.

  Завідувачі кафедр вважають, що оптимальним варіантом вирішення даної проблеми є взяття курсу на підвищення рівня наукових збірників, що випускаються в даний час у вищих навчальних закладах, і приведення їх у відповідність до вимог міжнародних науковометричних баз з метою входження до них. Було відзначено ряд видань, які на сьогоднішній день найбільшою мірою відповідають міжнародним стандартам. Це дає пріоритетну можливість їм увійти в різні міжнародні науковометричні бази з високим індексом цитування.

 7. Провести підготовчу роботу щодо узгодження у 2017 році планів освітньо-наукової підготовки бакалаврів, магістрів і РhDза загальноєвропейськими стандартами.
 8. Доручити провідним докторам наук і професорамз напрямку «Зварювання та споріднені процеси і технології» ретельно вивчити вимоги, що пред'являються до наукових видань, які індексуються унауковометричних базах, зокрема Sсopus, WebofScience, INSPEC та ін., на предмет включення збірників наукових праць, що видаються в Україні за даним напрямком, в вищевказані бази, і найближчим часом зобов'язати їх надати відповідні рекомендації з цього питання.

При виробленні даних рекомендацій орієнтувалися на досвід, отриманий під час аналізу триступеневої підготовки в Польщі (доповідь доктора техн. наук, інж., професора Мачінського А., Техніко-Гуманітарна академія, м. Бельсько-Бяла, Польща і доктора техн. наук, професора, зав. кафедри Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя –Підгурського М. І.), та досвід підготовки науково-педагогічних кадрів в США (доповідь доктора техн. наук, зав. кафедрою, члена Нью-Йоркської академії наук –Ковалевського С. В.).

Організаторами Конференції та Форуму була передбачена екскурсія на сучасне підприємство, що відповідає світовим стандартам – завод автогенного обладнання «Донмет», з технологічним циклом якого і номенклатурою продукції, що він виробляє, були ознайомлені в повному обсязі учасники цих заходів.

Фото 9. Учасники Конференції та Форуму на екскурсії на заводі автогенного обладнання «Донмет»

Фото 10. Учасники Конференції та Форуму на екскурсії в Свято-Успенській Святогірській Лаврі

Фото 11. Учасники Конференції та Форуму біля Меморіалу «Скорботний ангел»

Крім того, всі учасники Конференції та Форуму взяли участь в культурно-масовій програмі, запропонованій оргкомітетом: за бажанням одні відвідали Свято-Успенську Святогірську Лавру і Меморіал «Скорботний ангел», встановлений підприємцями м. Краматорська на місці падіння розвідувального літака АН 30-Б, збитого 6 червня 2014 р. під час проведення АТО, інші – провідне підприємство регіону, де ознайомились з технологічним процесом виготовлення ігристих вин з відвідуванням «тронного» дегустаційного залу заводу «Артемівськ Вайнері» (м. Бахмут), де звичайно приймають тільки найпочесніших і дорогих гостей.

Фото 12. Учасники Конференції та Форуму знайомляться з технологічним процесом виготовлення ігристих вин на заводі «Артемівськ Вайнері» (м. Бахмут)

Фото 13. Учасники Конференції та Форуму в «тронному» дегустаційному залі заводу «Артемівськ Вайнері» (м. Бахмут)

Всім учасникам Конференції та Форуму сподобався високий рівень їх організації та проведення.Було висловлено сподівання, що незважаючи на такий складний для країни час, ми і надалі будемо проводити дані заходи, що сприяють освітньо-науковій підготовці бакалаврів, магістрів і РhDз урахуванням загальноєвропейських стандартів.

 

Макаренко Н. О., Кошевий А. Д., Волков Д. А.

Надійшла 20.10.2016 р.


КОНКУРС ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ

на факультеті інтегрованих технологій та обладнання 20 жовтня 2016 року проведено конкурс дипломних проектів.

У конкурсі дипломних проектів магістрів друге місце посів Дудинський Олексій (гр.ЗВ-10м) з дипломним проектом на тему: Удосконалення технології відновлення прошивних штампів (керівник: доц..Гринь О.Г).

Серед бакалаврів третє місце здобула робота студентки групи ЗВ-12-1 Глущенко Юлії на тему: Проект технологічного процесу виготовлення вузла траверси верхньої в умовах серійного виробництва (керівник: доц. Волков Д.А).

Вітаємо переможців конкурсу та їх керівників з високими показниками у роботі та бажаємо подальших творчих успіхів.

 

25.10.16


Конференція у ДВНЗ «ПДТУ»

 На базі ДВНЗ «Приазовського державного технічного університету», (м. Маріуполь, Україна) за підтримки та активної участі ПАТ «Металургійний комбінат «АЗОВСТАЛЬ», ПАТ «АЗОВМАШ», ПАТ «Молдавський металургійний завод» (м. Рибниця, Молдова), ПАТ «Метінвест-Промсервіс», Білорусько-Російського університету. (Білорусь) 15-16 вересня 2016 року проведено Всеукраїнську конференцію «Сучасні проблеми зварювання та споріднених технологій. Удосконалення підготовки кадрів», що присвячена 70-річчу кафедри «обладнання і технології зварювального виробництва» ДВНЗ «ПДТУ». Викладачі кафедри ОіТЗВ ДДМА привітали споріднену кафедру з ювілеєм та прийняли участь у роботі конференції.


Конференція у ПДТУ

18.10.16


IV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

НАПРЯМКИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ

 1. Прогресивні технології зварювання, наплавлення, паяння, різання, нанесення покриттів і обробки поверхні;
 2. Математичне, фізичне, імітаційне моделювання, комп'ютерні та інформаційні технології в зварюванні та спорід-нених процесах;
 3. Теорія процесів зварювання та наплавлення;
 4. Фізико-хімічні процеси при зварюванні та споріднених процесах;
 5. Матеріалознавство у зварюванні та споріднених процесах;
 6. Перспективні конструкційні, зварювальні та наплавочні матеріали;
 7. Механізація і автоматизація у зварюванні та споріднених процесах;
 8. Устаткування і джерела живлення у зварюванні та споріднених процесах;
 9. Ресурс і надійність зварних конструкцій;
 10. Технічна діагностика та контроль якості у зварюванні та споріднених технологіях;
 11. Енерго- та ресурсозбереження у зварюванні та споріднених технологіях;
 12. Екологічні проблеми процесів зварювання та наплавлення;
 13. Нормативна база зварювального виробництва;
 14. Зварювальні та споріднені технології в медицині;
 15. Нанотехнології, наноматеріали у зварювальних та споріднених процесах;
 16. Нейромережеві технології у зварювальних та споріднених процесах;
 17. Підготовка та підвищення кваліфікації кадрів для зварювального виробництва та суміжних галузей.
 18. Історія розвитку зварювання та споріднених процесів.

05.09.16


Результати участі студентів кафедри ОіТЗВ в олімпіаді зі зварювання

у II етапі Всеукраїнської олімпіади за напрямом «Зварювання» зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», що відбувся 5…7 квітня 2016 року на базі кафедри «Металургія і технологія зварювального виробництва» у Державному вищому навчальному закладі «Приазовський державний технічний університет».

Студенти приймали участь у олімпіаді у форматі Skype. Результати розподілились таким чином:

 • Залєсний Данііл Ігорович
 • Сертифікат за продемонстрований високий рівень підготовки
 • Грамота за високий рівень професіоналізма та активість

Керівники: к.т.н., доц. Агєєва Марина Володимирівна,

                   ас. Голуб Денис Михайлович

 • Іванов Дмитро Сергійович
 • Сертифікат за продемонстрований високий рівень підготовки
 • Грамота за оригінальність вирішення завдання технологічного туру

Керівники: д.т.н., проф. Макаренко Наталья Олексіївна,

                   ст.викл. Пліс Сергій Григорович

 • Бойко Олександр Федорович
 • Сертифікат за продемонстрований високий рівень підготовки

Керівники: к.т.н., ст. викл. Кущій Ганна Михайлівна,

                   ас. Голуб Денис Михайлович13.06.16


Вітаємо з захистом!

Колектив кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва»,  вітає доцента кафедри, кандидата технічних наук Власова Анатолія Федоровича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, яка відбулася 2.06.2016 р в Приазовському державному технічному університеті (м. Маріуполь)

(науковий консультант - Чигарьов Валерій Васильович, д-р техн. наук, професор, зав. кафедрою МіТЗВ ПДТУ).13.06.16


Щодо проведення Міжнародного конкурсу магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання»)

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що на базі Донбаської державної машинобудівної академії у 2016-2019 роках (у грудні кожного з вищезазначених років) буде проведено Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів вищих навчальних закладів із спеціальності «Прикладна механіка» (спеціалізації: «Технології та устаткування зварювання», «Зварювальні установки», «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій»).

Метою конкурсу є залучення талановитої молоді до дослідницької діяльності, підвищення престижу науки у студентському середовищі, удосконалення навчальної та наукової роботи студентів, рівня їхньої професійної підготовки в галузі зварювання.

Детальну інформацію про конкурс можна дізнатись на сайті: http://www.dgma.donetsk.ua/novini-otzv.html.

Координатор конкурсу – Волков Дмитро Анатолійович, доцент Донбаської державної машинобудівної академії, телефон: (+38050) 844-46-13, E-mail: vda300577@gmail.com

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання»)

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання») (далі Конкурс) проводиться з метою заохочення наукової творчості студентів, залучення талановитої молоді до дослідницької діяльності, підвищення престижу науки у студентському середовищі, удосконалення навчальної та наукової роботи студентів, рівня їхньої професійної підготовки в галузі зварювання.

1.2. Міжнародний Конкурс відбувається щорічно на базі провідних вищих навчальних закладів освіти (ВНЗО-організатори) Міністерства освіти і науки України, які здійснюють підготовку магістрів за напрямом зварювання та споріднені технології за наступними спеціалізаціями:

 • «Технології та устаткування зварювання»;
 • «Зварювальні установки»;
 • «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».

1.3. На Конкурс подаються випускні магістерські дипломні проекти, дипломні роботи студентів-випускників поточного (або минулого) року вищих навчальних закладів освіти (ВНЗО-учасники).

1.4. Основні задачі проведення Конкурсу:

 • комплексна оцінка рівня професійної підготовки випускників-магістрів за напрямом зварювання та споріднені технології;
 • виявлення талановитих молодих фахівців та їх професійна підтримка;
 • розробка рекомендацій щодо ініціювання та стимулювання наукової та винахідницької творчості студентів при виконанні магістерських дипломних проектів і робіт, магістерських дипломних робіт;
 • розробка рекомендацій щодо вдосконалення навчального процесу у ВНЗО-учасників Конкурсу;
 • розробка рекомендацій щодо вдосконалення виконання магістерських дипломних проектів та магістерських дипломних робіт;
 • розробка пропозицій щодо створення у ВНЗО-учасників Конкурсу єдиних методичних рекомендацій з дипломного проектування та виконання магістерських дипломних проектів та магістерських дипломних робіт.

1.5. Конкурс проводиться відокремлено за кожною спеціалізацією за наступними основними тематиками:

 • прогресивні технологічні процеси одержання зварних і паяних з'єднань із сталі, чавуну, кольорових металів, сплавів та інших матеріалів;
 • перспективні матеріали для зварювання і наплавлення;
 • математичне, фізичне, імітаційне моделювання, комп'ютерні та інформаційні технології у зварювальному виробництві;
 • механізація та автоматизація процесів зварювального виробництва;
 • перспективні методи контролю якості зварних з'єднань.

1.6. Призові місця визначаються за кожною спеціалізацією у кожній номінації – перше, друге і третє (відповідно дипломи І, II, III ступеня). 

1.7. Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт відбувається у три етапи (тури):

 • перший тур – відбір на Конкурс Державними атестаційними комісіями (ДАК) ВНЗО-учасників, магістерських дипломних проектів, магістерських дипломних робіт за результатами їх захистів;
 • другий тур – відбір ВНЗО-учасниками на Конкурс магістерських дипломних проектів, магістерських дипломних робіт з числа рекомендованих Державними атестаційними комісіями (ДАК) відповідних ВНЗО;
 • третій тур – журі Конкурсу ВНЗО-організатора на основі аналізу магістерських дипломних проектів, магістерських дипломних робіт, відібраних ВНЗО-учасниками, визначає лауреатів і призерів Конкурсу. 

1.8. Максимальна кількість випускних магістерських дипломних проектів, магістерських дипломних робіт, що можуть брати участь у Конкурсі від одного ВНЗО-учасника не більше трьох.

 1. ОРГАНІЗАЦІЯ КОНКУРСУ 

2.1. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Оргкомітет. До складу Оргкомітету входять провідні фахівці відповідних кафедр ВНЗО-організатора. Один із заступників Голови Оргкомітету одночасно є Головою журі Конкурсу.

2.2. Персональний склад журі Конкурсу щорічно затверджується постановою Координаційної наради завідувачів кафедр зварювання та споріднених технологій і процесів на умовах рівного представництва всіх спеціальностей від всіх ВНЗО-учасників, але в кількості не більше п’ятнадцяти осіб.

2.3. Журі Конкурсу у кожній номінації:

 • визначає відповідність тем і змісту наданих конкурсних робіт вимогам даного положення;
 • визначає кількість нагород, залежно від кількості представлених робіт;
 • підводить підсумки оцінювання і визначає переможців конкурсу за найвищими показниками рейтингу;
 • забезпечує конфіденційність інформації, яка міститься в роботах студентів;
 • аналізує підсумки конкурсу, узагальнює пропозиції учасників щодо якості робіт, їх відповідності напряму підготовки та спеціальності, а також удосконалення організації Конкурсу.

2.4. Оргкомітет Конкурсу забезпечує:

 • своєчасну розсилку ВНЗО-учасникам інформаційних листів та «Положення про Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання»);
 • отримання та реєстрацію магістерських проектів, магістерських дипломних робіт, що надходять на Конкурс, перевірку їх відповідності вище зазначеним спеціалізаціям та тематикам (див. п. 1.2, 1.5) та правильність оформлення супровідних документів;
 • повідомлення ВНЗО-учасникам Конкурсу результатів розгляду магістерських проектів, магістерських дипломних робіт;
 • повернення конкурсних проектів та робіт ВНЗО-учасникам;
 • передачу ВНЗО-учасникам нагород для вручення їх лауреатам та призерам;
 • вчасне звітування перед Міністерством освіти и науки України, Інститутом модернізації змісту освіти про результати Конкурсу.

2.5. ВНЗО-організатор разом з Оргкомітетом Конкурсу створює необхідні умови його проведення:

 • забезпечує журі оціночними бланками, бланками протоколів, обчислювальною та копіювальною технікою;
 • організовує оперативний друк і розмноження необхідних документів (протоколи, накази тощо);

публікацію рішення Оргкомітету Конкурсу за підсумками його роботи, в тому числі публікацію списків лауреатів Конкурсу, в засобах масової інформації та всесвітньої мережі Internet.

 

 1. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

3.1. Конкурс проводиться відповідно до програми заходу на підставі відповідного листа Інституту модернізації змісту освіти та наказу ректора ВНЗО-організатора. ВНЗО-організатор надсилає на адреси ВНЗО-учасників відповідні листи-запрошення не пізніше вересня-жовтня 2016-2019 р.р.

В організації та проведені Конкурсу, крім оргкомітету та журі, бере участь робоча група, до складу якої можуть входити співробітники відповідної кафедри ВНЗО-організатора.

3.2. ВНЗО-учасники Конкурсу надсилають магістерські дипломні проекти, дипломні роботи (пояснювальні записки та копії креслень формату А4), що пройшли другий етап (тур) Конкурсу на адресу ВНЗО-організатора.

3.3. До кожної конкурсної роботи обов’язково додається супровідна анотація (обсягом не більше сторінки), де зазначаються (з посиланням на сторінки поданої роботи):

 • актуальність;
 • стислий огляд змісту за розділами;
 • елементи наукової новизни (з посиланням на сторінки);
 • ступінь використання комп'ютерних технологій;
 • реальність пропозицій із зазначенням наявності замовлень на тему від підприємств – баз дослідження;
 • наявність (кількість) публікацій за темою роботи; участь у конференціях з доповіддю за темою роботи.

Найзручніша структуризація супровідної анотації – відповідно до критеріїв оцінювання (п. 3.6).

3.4. Конкурсні роботи кожного ВНЗО-учасника супроводжуються загальним листом-поданням на всі роботи (списком) за підписом ректора (проректора з наукової роботи), яке надсилається заздалегідь (у паперовій та електронній формі) на адресу ВНЗО-організатора. У поданні зазначається:

 • прізвище, ім'я та по батькові студента – автора випускної, дипломної чи магістерської роботи (вказується повністю, без скорочень);
 • посада, прізвище, ім'я та по батькові керівника роботи, його науковий ступінь і вчене звання (вказується повністю, без скорочень);
 • назва спеціалізації;
 • тема випускного магістерського дипломного проекту (роботи);
 • підстава для участі у Міжнародному Конкурсі (робота рекомендована ДЕК або визнана переможцем внутрішньовузівського конкурсу);
 • посада, прізвище, ім'я та по батькові, науковий ступінь і вчене звання, викладача, який представляє на конкурсі роботи ВНЗО-учасника та може брати участь у роботі журі.

3.5. Після реєстрації допущених до Конкурсу магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій (перед початком процедури оцінювання) журі приймає і оформлює протоколом рішення про кількість призових місць (перших, других і третіх) у кожній спеціалізації.

3.6. Оцінювання відбувається шляхом одночасного взаєморецензування магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій членами журі Конкурсу. Кожен член журі визначає оцінку у балах згідно з такими критеріями:

3.6.1. Оформлення роботи відповідно до вимог стандарту ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення» – до 3 балів.

Актуальність теми – до 10 балів, у т.ч.:

 • наукова новизна та інноваційність теми дослідження – 2 бали;
 • постанова проблематики та обґрунтування її дослідження – 3 бали;
 • відповідність плану (змісту) роботи – 3 бали.

3.6.2. Глибина проведеного дослідження, рівень науковості та інноваційність використання дослідницького інструментарію (ступінь науковості) – до 40 балів, у т.ч.:

 • архітектоніка (структурно-логічна побудова) роботи – 5 балів;
 • рівень теоретичного дослідження і ступінь застосування сучасних методів його проведення – до 15 балів: високий – 10 - 15 балів; середній – 6 - 9 балів; низький – 1 - 5 балів;
 • глибина аналізу досліджуваної проблеми – до 15 балів: високий – 10 - 15 балів; середній – 6 - 8 балів; низький – 1 - 5 балів;
 • ступінь наукової новизни роботи – 5 балів.

3.6.3. Використання інформаційних технологій – до 10 балів:

 • авторська програма (наявний алгоритм і опис розробки) – 10 балів; або
 • використання адаптованих автором стандартних продуктів (наявний опис авторської адаптації) – 5 балів.

3.6.4. Рівень реальності розробок і пропозицій – до 35 балів:

 • рівень обґрунтування рекомендацій – до 15 балів: високий – 10 - 15 балів; середній – 6 - 9 балів; низький – 1 - 5 балів;
 • ступінь обґрунтованості прийнятих рішень та результатів запровадження рекомендацій дослідження – до 15 балів: високий – 10 - 15 балів; середній – 6 - 9 балів; низький – 1 - 5 балів;
 • наявність публікацій за темою роботи (опубліковані на момент захисту роботи: статті чи матеріали конференції) – 7 бали.

РАЗОМ (максимальна кількість) – 100 балів.

3.7. Загальна підсумкова рейтингова оцінка кожного конкурсного магістерського дипломного проекту (роботи) визначається складанням усіх експертних оцінок та діленням підсумку на кількість оцінок (за середньою арифметичною простою).

3.8. Переможці з номінації визначаються за рейтингом одержаних підсумкових оцінок.

3.9. Остаточне рішення щодо визначення переможців приймає журі Конкурсу після обговорення одержаних результатів і затверджує його більшістю голосів.

3.10. Рішення журі оформлюється відповідним протоколом, підписується всіма членами журі Конкурсу і перегляду не підлягає.

3.11. Переможці Міжнародного конкурсу магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання») нагороджуються дипломами І, II, і ІІІ ступеня. Крім того, всім учасникам Конкурсу вручаються відповідні сертифікати учасника.

Нагороди за результатами Конкурсу надсилаються ВНЗО-організаторами на адресу ВНЗО-учасників для вручення у відповідних навчальних закладах.

3.12. За результатами Міжнародного конкурсу магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання») подається клопотання від імені ВНЗО-організаторів на адресу Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти щодо відзначення авторів та наукових керівників робіт-переможців відповідними грамотами (дипломами).

3.13. Результати Міжнародного конкурсу магістерських дипломних проектів та дипломних робіт студентів із спеціальності «Прикладна механіка» («Зварювання») висвітлюються в освітянській пресі та на сайті МОН України.

Завантажити положення про конкурс

04.04.2016IV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

«ЗВАРЮВАННЯ ТА СПОРІДНЕНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ»

12.01.15


Уважаемый Анатолий Дмитриевич

12.01.15


Нові спеціалізації

Згідно постанови КМУ №266 від 29.04.15 «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», спеціальність «Технологія та устаткування зварювання» входить до «Галузевого машинобудування». В межах даної спеціальності на кафедрі впроваджено наступні основні спеціалізації підготовки:

- Технології та устаткування зварювання

- Технології та інжиніринг у зварюванні та споріднених процесах.

В рамках спеціалізації навчання здійснюється за двома траєкторіями:

- Інформаційне забезпечення та комп'ютерне проектування автоматизованих систем зварювального виробництва;

- Відновлення та підвищення зносостійкості деталей технологічного обладнання (автотранспортного, промислового та іншого обладнання).

12.01.15


С НАСТУПАЮЩИМ!

22.12.15


ІІІ Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій

Згідно дозволу Міністерства освіти і науки України (лист № 14.1/10-3480 від 21.12.2012 р. та №1/11-779 от 22.01.2014 р.) на базі кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» Донбаської державної машинобудівної академії та Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) з 01.12.2015 р. по 03.12.2015 р. було успішно проведено ІІІ Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій студентів вищих навчальних закладів з напрямку підготовки «Зварювання», на який були подані роботи представників ВНЗ України та Білорусії.

До складу журі конкурсу, під головуванням головного зварювальника ПАТ «НКМЗ» – Белінського В. А. та завідувача кафедрою «ОіТЗВ» ДДМА, доктора технічних наук, професора Макаренко Н. О., було залучено провідних фахівців та діячів в галузі науки і техніки: заступника головного зварювальника з науки і нової техніки Мерзлякова А. Є., заступника головного зварювальника з виробництва Кіяшко В. С., кандидата технічних наук, доцента кафедри «ОіТЗВ» ДДМА Волкова Д. А.

В конкурсі прийняло участь 33 магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій за трьома секціями, а саме: 8.05050401 «Технологія та устаткування зварювання», 8.05050402 «Зварювальні установки», 8.05050403 «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».

Місця розподілилися наступним чином:

 

Секція І

І місце – Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет» (ДВНЗ «ПДТУ»), м. Маріуполь, Україна, магістрант Канєв Максим Олександрович, науковий керівник:
д-р техн. наук, професор Щетиніна В. І.;

ІІ місце – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНіГ), м. Івано-Франківськ, Україна, магістрант Попов Микола Васильович, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Шлапак Л. С.;

ІІІ місце – Запорізькій національний технічний університет (ЗНТУ), м. Запоріжжя, Україна, магістрант Фоменко Артем Володимирович, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Биковський О. Г.

Секція ІІ

І місце – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя (ТНТУ), м. Тернопіль, Україна, магістрант Алі Махмуду Алі, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Підгурський М. І.;

ІІ місце – Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет» (ДВНЗ ПДТУ), м. Маріуполь, Україна , магістрант Гетьман Андрій Юрійович, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Размишляєв О. Д.;

ІІІ місце – Чернігівський національний технологічний університет (ЧНТУ), м. Чернігів, Україна, магістрант Мінченко Марина Анатоліївна, науковий керівник: доцент, канд. техн. наук Олексієнко С. В.

Секція ІІІ

І місце – Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА), м. Краматорськ, Україна, магістрант Кожокарь Анастасія Анатоліївна, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Волков Д. А.;

ІІ місце – Запорізькій національний технічний університет (ЗНТУ), м. Запоріжжя, Україна, магістрант Федченко Юрій Вікторович, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Андрущенко М. І.;

ІІІ місце – Дніпродзержинський державний технічний університет (ДДТУ), м. Дніпродзержинськ, Україна, магістрант Панфілов Андрій Іванович, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Камель Г. І.

Направлено лист до Міністерства освіти і науки України з клопотанням щодо здійснити нагородження грамотами міністерства переможців даного конкурсу на протязі року.

Крім того, за рішенням конкурсної комісії учасниками були відзначені заохочувальними грамотами ДДМА, а саме:

за оригінальне вирішення науково-технологічної проблеми:

- Державний вищий навчальний заклад «Приазовський державний технічний університет» (ДВНЗ ПДТУ), м. Маріуполь, Україна, магістрант Сотніков Валерій Віталійович, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Іванов В. П.

- Запорізькій національний технічний університет (ЗНТУ), м. Запоріжжя, Україна, магістрант Завгородній Євгеній Олегович, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Нетребко В. В.

за розробку новітніх експериментальних методик при проведенні досліджень:

- Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНіГ), м. Івано-Франківськ, Україна, магістрант Іванов Олександр Олександрович, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Луцак Л. Д.

 

30.12.15


КОНКУРС ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ

Згідно наказу №92 від 15.10.2015 на факультеті інтегрованих технологій та обладнання 3.11.2015 проведено конкурс дипломних проектів.

Переможцем конкурсу дипломних проектів спеціалістів став студент групи ЗВ-10-1 Федосов Сергій з дипломним проектом на тему: Проект ділянки цеху для складання та зварювання корпуса штанги нижнього механізму зміни ножів в умовах ПАТ «НКМЗ» (керівник: асистент Голуб Д.М).

Серед бакалаврів третє місце здобула робота студента групи ЗВ-13т Павлова Ігоря на тему: Проект технологічного процесу виготовлення вузла опори гідроциліндра в умовах серійного виробництва (керівник: к.т.н., доц. Кошевий А.Д).

Вітаємо переможців конкурсу та їх керівників з високими показниками у роботі та бажаємо подальших творчих успіхів.

4.11.15


ВІТАЄМО З НОВОЮ ПОСАДОЮ!

Колектив кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» ДДМА вітає кандидата технічних наук, доцента ВОЛКОВА ДМИТРА АНАТОЛІЙОВИЧА з обранням на посаду заступника голови Донецької обласної організації профспілки працівників освіти та науки України!

Бажаємо подальших успіхів у трудовій та суспільній діяльності!

23.09.15ПЕРЕМОГА В ОЛІМПІАДІ

З 7 по 9 квітня 2015 на базі ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Зварювання» спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», в якому брали участь 8 команд з різних регіонів України (всього 24 студенти).

ДДМА представляла команда з 3 чоловік: Цвітко Е.О (гр. ЗВ-10-1), Лукашин О.І (гр. ЗВ-10-1) і Дудинський О.Д. (гр. ЗВ-10м).

Переможцем олімпіади став студент ДДМА Цвітко Едуард (кер. д.т.н., проф. Макаренко Н.О), який нагороджений дипломом I ступеня. Крім того, грамотою за оригінальність у вирішенні завдання технологічного туру нагороджений Дудинський Олексій (кер. к.т.н., доц.. Гринь О.Г), а Лукашин Олег (кер. к.т.н., доц. Агєєва М.В) отримав грамоту за високі показники у теоретичному турі.

Наші студенти-зварювальнки в черговий раз довели, що вони найсильніші в Україні.

Колектив кафедри «Обладнання та технологій зварювального виробництва» ДДМА вітає хлопців з ПЕРЕМОГОЮ і бажає подальших творчих успіхів!Професор Макаренко Н.О–член спеціалізованої вченої ради ДНВЗ «ПДТУ» (м. Маріуполь)

Наказом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2014 № 1528 доктор технічних наук, професора Макаренко Наталію Олексіївну. призначено членом спеціалізованої вченої ради Д 12.052.01. Рада працює у Державному вищому навчальному закладі «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь) з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за наступними спеціальностями:

05.03.06 – зварювання та споріднені процеси і технології;

05.16.01 – металознавство та термічна обробка металів;

05.16.02 – металургія чорних і кольорових металів та спеціальних сплавів.

Колектив кафедри «Обладнання та технологій зварювального виробництва» вітає Наталію Олексіївну з обранням на високу посаду.

26.01.15Конкурс магістерських дипломних робіт

Згідно дозволу Міністерства освіти і науки України (лист № 14.1/10-3480 від 21.12.2012 р. та №1/11-779 от 22.01.2014 р.) на базі кафедри «Обладнання і технологій зварювального виробництва» Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ, Донецька обл., Україна) та Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) з 03.12.2014 р. по 05.12.2014 р. було успішно проведено ІІ Міжнародний конкурс магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій студентів вищих навчальних закладів з напрямку підготовки «Зварювання» (що був присвячений 80-річчю ПАТ «НКМЗ»), на який були подані роботи представників ВНЗ України та Білорусії.

В конкурсі прийняло участь 21 магістерських дипломних проектів, дипломних робіт та магістерських дисертацій за трьома секціями, а саме: 8.05050401 «Технологія та устаткування зварювання», 8.05050402 «Зварювальні установки», 8.05050403 «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій».

Магістри кафедри посіли наступні місця:

Секція І

Диплом ІІ ступеня – магістерська дипломна робота (дисертація) на тему: «Розробка складу порошкового дроту з екзотермічною сумішшю для зносостійкого наплавлення», магістрант: Недодай Роман Сергійович, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Гринь Олександр Григорович.

Секція ІІ

Диплом ІІ ступеня – магістерська дипломна робота (дисертація) на тему: «Відновлення та зміцнення деталей типу тіл обертання», магістрант: Дьяченко Інна Олегівна, науковий керівник: д-р техн. наук, професор Макаренко Наталія Олексіївна.

Крім того, Почесною грамотою за розробку новітніх експериментальних методик при проведенні досліджень відзначена магістерська дипломна робота (дисертація) на тему: «Наплавлення робочого інструменту гарячого деформування порошковим дротом та дослідження впливу на термічну втомленість», магістрант Забара Ольга Володимирівна, науковий керівник: канд. техн. наук, доцент Кошевий Анатолій Дмитрович.

26.01.15