ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні Вченої ради
2.jpg

На листопадовому засіданні Вченої ради вирішені важливі питання роботи ДДМА. З доповіддю про роб...

П'ятниця, 01 грудня 2023
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

43-річний старший сержант Юрій Ніколаєць загинув 7 жовтня 2022 року під час виконання бойового з...

П'ятниця, 01 грудня 2023
У МОН наголошують на необхідності скорочення кількості вишів
1.jpg

В Україні наразі існує очевидна проблема з мережею закладів вищої освіти через негативні демогра...

Четвер, 30 листопада 2023
Вони пам’ятають
3-1.jpg

Свою історію

Їхні предки іммігрували в Бразилію більше сотні років тому. Багато з них жодного ра...

Середа, 29 листопада 2023
У ДДМА вшанували пам’ять жертв Голодомору
1-1.jpg

Кожної четвертої суботи листопада щорічно в Україні вшановують пам’ять загиблих від голоду...

Середа, 29 листопада 2023

Модель стартапів Sikorsky Challenge об’єднує Донбас

sikorsky1.jpg

Саме з такою назвою на сході України стартував проект "МОДЕЛЬ СТАРТАПІВ «СІКОРСЬКІ ЧЕЛЕНДЖ» ОБ’ЄДНУЄ ДОНБАС", фінансово та організаційно підтриманий Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

sikorsky2.jpg

Місія проекту – перетворити перспективний, але знесилений війною східний регіон України на вітчизняну «Кремнієву долину», розбудувати мережу інноваційних кластерів, у яких молодь Донбасу зможе навчатися інноваційному підприємництву та перетворювати свої креативні ідеї в успішні стартап-компанії.

Проект передбачає розвиток інноваційного середовища у ВНЗ Донецької і Луганської областей як складової частини загальноукраїнської університетської інноваційної екосистеми. Для виконання цієї місії USAID залучив Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge (м. Київ), міжнародних та вітчизняних тренерів з інноваційного підприємництва.

sikorsky3.jpg

Вже в березні в Донбаській державній машинобудівній академії, Донецькому національному технічному університеті, Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля запрацюють стартап-школи Sikorsky Challenge.

На базі стартап-шкіл за методиками Sikorsky Challenge пройдуть навчання: менеджери (організатори, координатори) університетських стартап-шкіл; тренери з підготовки стартаперів; студенти, аспіранти, науковці, інженери й винахідники з основ інноваційного підприємництва. 27 лютого в ДДМА відбувся тренінг «Створення стартап-школи Sikorsky Challenge у вищому навчальному закладі», який дав старт цій програмі в нашому виші. Мета тренінгу – підготувати адміністраторів стартап-школи та тренерів з інноваційного підприємництва. Презентувала проект Інна Малюкова, директор післядипломної освіти НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», директор стартап-школи Sikorsky Challenge, канд. техн. наук, яка розповіла, як працює ця програма, на що спрямована й які вже є результати. Як приклад успішної роботи Sikorsky Challenge, вона навела вихід київських стартаперів на ринок України і на міжнародні ринки.

sikorsky4.jpg

З позитивних сторін участі ДДМА у програмі Sikorsky Challenge Інна Малюкова підкреслила декілька складових. До освітньої складової вона віднесла розвиток інноваційного середовища у ВНЗ, підвищення кваліфікації викладачів до світового рівня, удосконалення професійної підготовки інженерів та науковців, розвиток у студентів творчого мислення, лідерства, уміння працювати в команді, комунікаційних навичок тощо. Соціальна складова містить розвиток горизонтальних зв’язків із бізнесом, сприяння інтеграції регіону в загальноукраїнський інвестиційний простір, вирішення проблеми «першого робочого місця». Бізнесова складова сприятиме розвитку регіонального високотехнологічного малого й середнього бізнесу в Краматорську й комерціалізації наукових розробок нашої Академії.

Надалі, коли Школа стартапів ДДМА запрацює, до навчання будуть залучатися школярі, що сприятиме підвищенню популярності Академії в абітурієнтів.

Про те, як просувати стартап-ідеї, у живому діалозі розповів Ігор Пеер, міжнародний тренер, співзасновник інноваційної системи Sikorsky Challenge, директор компанії Be Next IT (Ізраїль). На конкретних прикладах успішних стартапів він показав, як діяти для залучення інвесторів, досліджувати ринок, які кроки краще не робити та інше. Наступний тренінг для викладачів відбудеться 6 березня.

Наразі набір бажаючих навчатися в стартап-школі Sikorsky Challenge триває. Навчання розпочнеться триденним тренінгом «Основи інноваційного підприємництва. Практика запуску стартапу». Відкриття стартап-школи в Донбаській державній машинобудівній академії та тренінг відбудуться 14–16 березня 2018 р. Після завершення навчання передбачено участь перспективних проектів випускників стартап-школи в конкурсах, пошук інвесторів та відкриття стартап-компаній.

За всіма питаннями щодо навчання у стартап-школі ДДМА звертайтеся до Кривунь Валентини Степанівни, тел. 41-67-88, кімната 1322.