ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Кафедра Підйомно-транспортних машин

КЕРІВНИК КАФЕДРИ

kasov.jpg

Кассов Валерій Дмитрович народився 4.05.1949 р. у місті Маріуполь. Після закінчення середньої школи (м. Краматорськ) поступив в Краматорський індустріальний інститут (нині Донбаська державна машинобудівна академія). Приймав участь в студентській науково-дослідній роботі. Нагороджений медаллю ВДНГ СРСР за найкращу студентську науково-дослідну роботу.

У 1971 р. закінчив Краматорський індустріальний інститут за спеціальністю «Обладнання і технологія зварювального виробництва». Після закінчення ВНЗ працював інженером-технологом на Слов’янському заводі важкого машинобудування. Служба в армії проходила у Середньоазіатському прикордонному окрузі. У 1972 р. присвоєно звання сержант. Нагороджений знаком «Відмінник прикордонних військ» ІІ ступеню. Після служби в армії працював в науково-дослідному та проектно-технологічному інституті важкого машинобудування (м. Краматорськ) на посаді інженера, молодшого наукового співробітника, де з 1973 р. по 1978 р. займався удосконаленням технологій та впровадженням на заводах Міністерства важкого машинобудування газового різання деталей великих товщин, електрошлакового переплаву.

Участь у рамках наукової спеціалізації виконання комплексу пошукових, дослідницьких, технологічних та конструкторських робіт послужило надійним фундаментом для подальшої наукової роботи. Після закінчення аспірантури працював старшим науковим співробітником на кафедрі «Зварювальне виробництво» Краматорського індустріального інституту. Кандидат технічних наук з 1995 р. В 1996 р. присвоєно вчене звання старший науковий співробітник за спеціальністю «Технологія і обладнання для зварювання та споріднених процесів».

У 2006 р. захистив докторську дисертацію на тему: «Розвиток наукових основ виробництва порошкових електродів та удосконалення технології зносостійкого наплавлення» в спеціалізованій вченій раді Приазовського державного технічного університету. Основний напрямок наукових досліджень пов'язаний з прикладними та теоретичними проблема створення ресурсозберігаючих технологій та матеріалів з покращеним комплексом службових характеристик. Розроблені технології наплавлення композиційних та комплексно легованих сплавів впроваджено на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ільїча, Азовсталі та Азовмаші (м. Маріуполь), Краматорському заводі важкого верстатобудування, Краматорському заводі металевих конструкцій та ряді інших підприємств машинобудівного та металургійного профілю для зміцнення та відновлення вузлів машин і механізмів, що експлуатуються в умовах різних видів зносу. Це дозволило збільшити їх довговічність, отримати значні економічні переваги.

З 01.03.2008 р. – завідувач кафедрою «Підйомно-транспортні машини» Донбаської державної машинобудівної академії.

Викладає дисципліни: «Тріботехніка та основи надійності машин»; «Основи наукових досліджень»; «Основи модернізації будівельних машин».

Автор більше 300 друкованих робіт, 100 винаходів та патентів. Є головою спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій, членом редакційної колегії ряду спеціалізованих наукових видань України.