ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

История кафедры ИКГ

Кафедра інформатики і інженерної графіки є порівняно молодою. Її було створено у 2015 році на основі кафедр прикладної математики та нарисної геометрії, інженерної і комп'ютерної графіки. Кожна з цих кафедр має свій історичний шлях і власні досягнення.

Кафедра нарисної геометрії і машинобудівного креслення була організована в 1953 році. Першим завідувачем був А. І. Вальц. Великий внесок у створення кафедри зробила зав. кафедри Т. Г. Попова.

Становлення навчального процесу, розроблення методичних рекомендацій – все це здійснювалося завдяки сумлінній праці колективу кафедри. Такі викладачі, як К. А. Палєєва, М. П. Тузова, І. В. Полтавець, Е. М. Сидорович, С. П. Адукевич, С. М. Буланов, В. І. Моісєєнко, В. П. Шилов, А. М. Нор, С. І. Козлова, В. С. Урусова, Н. М. Невідомська, створили базу для подальшої підготовки інженерних кадрів. Паралельно з навчальним процесом на кафедрі виконувалися наукові розробки в області евклідової геометрії, якими керував С. М. Буланов У подальші роки кафедрою керували канд. техн. наук, доц. В. М. Бузунов; канд. техн. наук, доц. В. С. Ждамаров; канд. техн. наук, доц. С. С. Красовський.

Основними напрямами наукової діяльності співробітників кафедри є дослідження, розроблення і впровадження високопродуктивних засобів механізації та технології складання нарізних з'єднань, удосконалення технології виготовлення зварених конструкцій.

Кафедра прикладної математики була створена в 1992 році. Цей період став для навчального закладу не менш значущим.

Творчий колектив однодумців на чолі з кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Черномазом Володимиром Миколайовичем працював над проблемою впровадження математичної інформатики в навчальний процес. Під його керівництвом розроблено такі навчальні дисципліни: «Інформатика», «Прикладна математика», «Випадкові процеси», «Числові методи» та інші. На кафедрі захистили докторські дисертації Л. В. Бєлєвцов та О. А. Гончаров, які продовжують наукові дослідження за темою захисту.

Новий час, нові вимоги в освіті привели до об’єднання двох кафедр. Колектив молодих енергійних викладачів очолює кандидат педагогічних наук, доцент Загребельний Сергій Леонідович.

Співробітниками кафедри видано за останні п’ять років понад 20 навчальних посібників з грифом МОН України та номером ISBN, які широко використовуються при підготовці студентів; отримано понад 10 патентів на винаходи в машинобудівній галузі.