ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні Вченої ради
2.jpg

На листопадовому засіданні Вченої ради вирішені важливі питання роботи ДДМА. З доповіддю про роб...

П'ятниця, 01 грудня 2023
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

43-річний старший сержант Юрій Ніколаєць загинув 7 жовтня 2022 року під час виконання бойового з...

П'ятниця, 01 грудня 2023
У МОН наголошують на необхідності скорочення кількості вишів
1.jpg

В Україні наразі існує очевидна проблема з мережею закладів вищої освіти через негативні демогра...

Четвер, 30 листопада 2023
Вони пам’ятають
3-1.jpg

Свою історію

Їхні предки іммігрували в Бразилію більше сотні років тому. Багато з них жодного ра...

Середа, 29 листопада 2023
У ДДМА вшанували пам’ять жертв Голодомору
1-1.jpg

Кожної четвертої суботи листопада щорічно в Україні вшановують пам’ять загиблих від голоду...

Середа, 29 листопада 2023

Щиро вітаємо з 80-річним ювілеєм!

koshevoy1.jpg

Шановний Анатолію Дмитровичу!

Прийміть наші найщиріші привітання з Вашим ювілеєм і побажання міцного здоров’я, особистого щастя, незламного оптимізму, радості, благополуччя, невичерпних сил, натхнення, усіляких гараздів, плідної творчої праці, миру та злагоди!

Ви прекрасна людина, викладач і керівник. Дякуємо Вам, що більш ніж 50 років свого життя Ви присвятили розбудові нашого вишу, вихованню кваліфікованих спеціалістів – майбутнього нашої країни.

За ці роки Вами багато зроблено в плані захисту співробітників і студентів: удосконалювалися форми роботи, ставилися першочергові цілі й завдання. За Вашим керівництвом Профспілкова організація ДДМА стала однією з найсильніших і однією з найавторитетніших. З нею рахуються не тільки у виші, а й за його межами.

koshevoy2.jpg

Ваша плідна робота на профспілковому терені відзначена всіма існуючими в профспілці нагородами, а успішна навчальна діяльність – високими відзнаками.

Ви й зараз сповнені сил і нових ідей. Багато молодих людей можуть позаздрити Вашим людським якостям, цілеспрямованості й працьовитості.

Світлої Вам долі, щедрих творчих ужинків на життєвій ниві, успіхів в усіх починаннях. Хай у Вашій оселі завжди буде тепло й затишно, панують мир, любов та добробут.

Справи й роки

Анатолія Дмитровича Кошового ми знаємо як людину, у який головне кредо життя – служіння людям. Не кожна людина може похвалитися такою великою кількістю добрих справ для блага студентів, викладачів і співробітників, а також підвищення авторитету Академії. Найбільш яскраво його людські якості розкрилися в комсомольській і профспілковій роботі. Ось деякі ініціативи, які запропонував і здійснив Анатолій Дмитрович.

У 60–70 роки минулого століття він займався формуванням студентських будівельних загонів і сам очолював загони в Калмикії, у Донбасі й у Болгарії. За великий внесок у розвиток руху студентських будівельних загонів він був відзначений Знаком ЦК ВЛКСМ.

Понад 33 роки він очолює профспілковий комітет КІІ–ДДМА. За плідну роботу в профспілковому будівництві Анатолій Дмитрович обирається членом обкому профспілки працівників освіти й науки, потім членом президії обкому й членом ЦК профспілок працівників освіти й науки. Сьогодні профспілкова організація ДДМА – одна з найбільших у місті. В умовах проведення АТО профспілкова організація ДДМА стала ядром профспілки працівників освіти й науки Донецької області.

Профсоюзна організація посіла перше місце серед вишів, а також отримала знаки «Профспілкова відзнака» Федерації профспілок України, «Почесний знак Донецької облпрофради», «Почесний знак Донецького обкому профспілок».

Особливо слід відзначити соціальні ініціативи, запропоновані Анатолієм Дмитровичем:

 • профспілковий комітет ініціював грошові виплати викладачам і співробітникам за роботу в КІІ–ДДМА 25, 30, 35 і більше ювілейних років;
 • профспілковий комітет ініціював видачу подарунків дітям, що йдуть у перший клас;
 • профспілковий комітет ініціював укладення колективного договору між трудовим колективом та адміністрацією вишу. Уперше в історії профспілкової організації такий договір укладений у квітні 1995 року. Його підписали ректор ДДМА В. Ф. Потапкин і голова профспілкового комітету А. Д. Кошовий. Так з'явився один із найважливіших документів, що захищає інтереси працівників. А зараз такий договір є обов'язковим документом у вишах;
 • профспілковий комітет налагодив роботу з нагородження співробітників вишу медаллю «Ветеран праці СРСР»;
 • з ініціативи профкому в єдиному спортивно-оздоровчому таборі в області «Тиша» відпочиваючі співробітники можуть при бажанні пройти курс лікування в санаторії «Святі Гори».

Профспілковий комітет піклується про поліпшення умов праці, побуту й відпочинку співробітників і студентів вишу. Спортивно-оздоровчі табори «Тиша» і «Промінь» протягом тривалого часу посідали перші місця в огляді-конкурсі, що проводиться обкомом профспілки працівників освіти й науки та радою ректорів Донецького регіону. Гуртожитки ДДМА вже більше 10 років посідають 1-е місце в змаганні студентських гуртожитків Донецької області.

Особливу увагу профспілковий комітет приділяє оздоровленню дітей. До війни в здравницях, розташованих на узбережжях Чорного та Азовського морів, у казкових місцях Святогір'я оздоровлювалися діти викладачів і співробітників Академії. Для дітей в Академії робиться дуже багато: щорічні огляди-виставки дитячих виробів і малюнків, дитячі свята напередодні Нового Року та багато іншого.

koshevoy3.jpg

Профспілковий комітет узяв на себе обов'язок з відрядження студентів для участі у всеукраїнських олімпіадах. Профспілковий комітет допомагає у відрядженні членів редакції «Академія» на всеукраїнські та міжнародні фестивалі ЗМІ. Профспілковий комітет організовує участь художньої самодіяльності студентського клубу ДДМА в зльотах, форумах і фестивалях, що проводяться в Україні. А це одна із складових популярності й авторитету ДДМА.

koshevoy4.jpg

АТО змінила багато в нашому житті. Зменшилася чисельність профспілкової організації. У нас залишився тільки один спортивно-оздоровчий табір «Промінь», знизилося фінансування. Але не дивлячись на всі труднощі, профспілковий комітет на чолі з Анатолієм Кошовим забезпечує виконання всіх функцій профспілок.

Це лише невеликий список найважливіших справ, які ініціював Анатолій Дмитрович. А скільки ще хороших справ можна перерахувати, які щодня і, може бути, непомітно робляться Анатолієм Дмитровичем для працівників і студентів вишу та підвищення авторитету ДДМА в цілому!