ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Деконструкція дези. Віра у фейки – це фасад, за яким схована конструкція світогляду
1.png

Чому люди вірять у найбезглуздішу пропагандистську брехню й не перестають за неї триматися навіт...

Четвер, 11 серпня 2022
ДДМА запрошує на ювілейну XX Міжнародну науково-технічну конференцію «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»
1.jpg

XX Міжнародна науково-технічна конференція «ВАЖКЕ МАШИНОБУДУВАННЯ. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИ...

Середа, 10 серпня 2022
Донецька область отримала найбільше прямих збитків через війну з Росією – Центр економічної стратегії.
photo_2022-08-02_09-59-17.jpg

На карті позначені лише прямі збитки, тобто те, що було безпосередньо знищено Росією.

Виходячи з...

Вівторок, 09 серпня 2022
10 ПРИЧИН ОБРАТИ ДДМА
9.jpg

Субота, 06 серпня 2022
Молоді науковці Академії переймаються питаннями адаптації молоді в умовах внутрішнього переміщення
1.jpg

Студенти й аспіранти Донбаської державної машинобудівної академії взяли участь у форумі «Адаптац...

Четвер, 04 серпня 2022

Щиро вітаємо з 80-річним ювілеєм!

koshevoy1.jpg

Шановний Анатолію Дмитровичу!

Прийміть наші найщиріші привітання з Вашим ювілеєм і побажання міцного здоров’я, особистого щастя, незламного оптимізму, радості, благополуччя, невичерпних сил, натхнення, усіляких гараздів, плідної творчої праці, миру та злагоди!

Ви прекрасна людина, викладач і керівник. Дякуємо Вам, що більш ніж 50 років свого життя Ви присвятили розбудові нашого вишу, вихованню кваліфікованих спеціалістів – майбутнього нашої країни.

За ці роки Вами багато зроблено в плані захисту співробітників і студентів: удосконалювалися форми роботи, ставилися першочергові цілі й завдання. За Вашим керівництвом Профспілкова організація ДДМА стала однією з найсильніших і однією з найавторитетніших. З нею рахуються не тільки у виші, а й за його межами.

koshevoy2.jpg

Ваша плідна робота на профспілковому терені відзначена всіма існуючими в профспілці нагородами, а успішна навчальна діяльність – високими відзнаками.

Ви й зараз сповнені сил і нових ідей. Багато молодих людей можуть позаздрити Вашим людським якостям, цілеспрямованості й працьовитості.

Світлої Вам долі, щедрих творчих ужинків на життєвій ниві, успіхів в усіх починаннях. Хай у Вашій оселі завжди буде тепло й затишно, панують мир, любов та добробут.

Справи й роки

Анатолія Дмитровича Кошового ми знаємо як людину, у який головне кредо життя – служіння людям. Не кожна людина може похвалитися такою великою кількістю добрих справ для блага студентів, викладачів і співробітників, а також підвищення авторитету Академії. Найбільш яскраво його людські якості розкрилися в комсомольській і профспілковій роботі. Ось деякі ініціативи, які запропонував і здійснив Анатолій Дмитрович.

У 60–70 роки минулого століття він займався формуванням студентських будівельних загонів і сам очолював загони в Калмикії, у Донбасі й у Болгарії. За великий внесок у розвиток руху студентських будівельних загонів він був відзначений Знаком ЦК ВЛКСМ.

Понад 33 роки він очолює профспілковий комітет КІІ–ДДМА. За плідну роботу в профспілковому будівництві Анатолій Дмитрович обирається членом обкому профспілки працівників освіти й науки, потім членом президії обкому й членом ЦК профспілок працівників освіти й науки. Сьогодні профспілкова організація ДДМА – одна з найбільших у місті. В умовах проведення АТО профспілкова організація ДДМА стала ядром профспілки працівників освіти й науки Донецької області.

Профсоюзна організація посіла перше місце серед вишів, а також отримала знаки «Профспілкова відзнака» Федерації профспілок України, «Почесний знак Донецької облпрофради», «Почесний знак Донецького обкому профспілок».

Особливо слід відзначити соціальні ініціативи, запропоновані Анатолієм Дмитровичем:

 • профспілковий комітет ініціював грошові виплати викладачам і співробітникам за роботу в КІІ–ДДМА 25, 30, 35 і більше ювілейних років;
 • профспілковий комітет ініціював видачу подарунків дітям, що йдуть у перший клас;
 • профспілковий комітет ініціював укладення колективного договору між трудовим колективом та адміністрацією вишу. Уперше в історії профспілкової організації такий договір укладений у квітні 1995 року. Його підписали ректор ДДМА В. Ф. Потапкин і голова профспілкового комітету А. Д. Кошовий. Так з'явився один із найважливіших документів, що захищає інтереси працівників. А зараз такий договір є обов'язковим документом у вишах;
 • профспілковий комітет налагодив роботу з нагородження співробітників вишу медаллю «Ветеран праці СРСР»;
 • з ініціативи профкому в єдиному спортивно-оздоровчому таборі в області «Тиша» відпочиваючі співробітники можуть при бажанні пройти курс лікування в санаторії «Святі Гори».

Профспілковий комітет піклується про поліпшення умов праці, побуту й відпочинку співробітників і студентів вишу. Спортивно-оздоровчі табори «Тиша» і «Промінь» протягом тривалого часу посідали перші місця в огляді-конкурсі, що проводиться обкомом профспілки працівників освіти й науки та радою ректорів Донецького регіону. Гуртожитки ДДМА вже більше 10 років посідають 1-е місце в змаганні студентських гуртожитків Донецької області.

Особливу увагу профспілковий комітет приділяє оздоровленню дітей. До війни в здравницях, розташованих на узбережжях Чорного та Азовського морів, у казкових місцях Святогір'я оздоровлювалися діти викладачів і співробітників Академії. Для дітей в Академії робиться дуже багато: щорічні огляди-виставки дитячих виробів і малюнків, дитячі свята напередодні Нового Року та багато іншого.

koshevoy3.jpg

Профспілковий комітет узяв на себе обов'язок з відрядження студентів для участі у всеукраїнських олімпіадах. Профспілковий комітет допомагає у відрядженні членів редакції «Академія» на всеукраїнські та міжнародні фестивалі ЗМІ. Профспілковий комітет організовує участь художньої самодіяльності студентського клубу ДДМА в зльотах, форумах і фестивалях, що проводяться в Україні. А це одна із складових популярності й авторитету ДДМА.

koshevoy4.jpg

АТО змінила багато в нашому житті. Зменшилася чисельність профспілкової організації. У нас залишився тільки один спортивно-оздоровчий табір «Промінь», знизилося фінансування. Але не дивлячись на всі труднощі, профспілковий комітет на чолі з Анатолієм Кошовим забезпечує виконання всіх функцій профспілок.

Це лише невеликий список найважливіших справ, які ініціював Анатолій Дмитрович. А скільки ще хороших справ можна перерахувати, які щодня і, може бути, непомітно робляться Анатолієм Дмитровичем для працівників і студентів вишу та підвищення авторитету ДДМА в цілому!