ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Редакційно-видавничій відділ

Діяльність РВВ ДДМА (у минулому – лабораторія оперативної поліграфії) починалася в 1960-х роках у 5-му корпусі індустріального інституту (КІІ) Краматорська.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_pidrozdili_rio_first.jpg

Один із перших колективів лабораторії оперативної поліграфії (офсетка)
Зліва направо, нижній ряд: Р. І. Гарбар, В. М. Волков, Л. Ф. Бакаєва;
верхній ряд: А. Широченко, М. П. Антоновська, А. С. Дурнєва, Л. А. Малєєв

28 січня 1964 року з метою поліпшення фотографічних робіт було організовано фотолабораторію і старшим лаборантом призначений Юрій Іванович Возіян. За його участі було закуплено перше в історії КІІ устатковання для розмноження документації – ротапринт.

У 1966 році почала свою трудову діяльність Лариса Федорівна Бакаєва, яка довгі роки керувала роботою колективу лабораторії й зробила великий внесок у становлення матеріально-технічної бази лабораторії.

У 1996 році лабораторію реорганізовано в редакційно-видавничий відділ (РВВ). Начальником відділу призначений Валерій Миколайович Кохановський. Із 1998 року починається закупівля копіювально-розмножувальної техніки, оргтехніки (ризограф, комп'ютер, копір).

У 2001–2003 рр. відділом керував Олександр Олександрович Заварзін. У цей період триває закупівля копіювально-розмножувальної та оргтехніки. Обсяги робіт, які виконуються у РВВ, зросли в декілька разів. До складу РВВ увійшла редакторська група.

Сьогодні відділ складається з редакторської групи, дільниць приймання й видавання замовлень, додрукарської підготовки й друку, копіювально-розмножувальної техніки й палітурної дільниці. Із 2004 року відділ очолює Наталія Валентинівна Боброва.

Н. В. Боброва, начальник РВВ

Редакторська група є інтелектуальним центром відділу. Основи редакторської справи в КІІ було закладено Н. О. Хахіною (стаж роботи – понад 30 років), яка з 2008 р. знаходиться на заслуженому відпочинку. Редагування монографій, навчальних посібників, у тому числі з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (понад 706 тис. сторінок у рік), більшої частині документації виконується висококваліфікованими фахівцями: провідним редактором О. М. Болковою, редакторами 1-ої категорії О. О. Дудченко, І. І. Дьяковою, Я. О. Бершацькою, С. П. Шнурік, а також молодим спеціалістом А. А. Красько.

Н. О. Хахіна

О. М. Болкова

О. О. Дудченко

І. І. Дьякова

Я. О. Бершацька

С. П. Шнурік

А. А. Красько

На дільниці друку на монохромних і кольорових принтерах інженерами О. П. Ордіною та О. С. Ордою виконується друк оригінал-макетів навчальної літератури, а також бланків, оголошень, рекламних плакатів та інших матеріалів.

О. П. Ордіна

О. С. Орда

На дільницях копіювально-розмножувальної техніки і палітурних робіт працюють оператори, досвідчені фахівці, майстри своєї справи: Л. М. Білай, Т. О. Сунцова – ветерани відділу (понад 27 років робочого стажу), С. О. Глушкова, М. П. Милостнова, Т. М. Шовтюк, О. П. Демченко, В. М. Волков. Виконувані ними роботи: тиражування та переплітання навчальних посібників, наукових збірників, бланкової продукції для всіх підрозділів академії (понад 1 500 000 аркушів на рік).

Л. М. Білай

Т. О. Сунцова

С. О. Глушкова

М. П. Милостнова

Т. М. Шовтюк

О. П. Демченко

В. І. Волков

Сьогодні в тісній співпраці з колективом РВВ працює художник. Вагомий внесок у розробку дизайну різних оформлювальних матеріалів зробила Н. В. Шнурік. Із 2011 року цю роботу виконує В. М. Цимбал.

Н. В. Шнурік

В. М. Цимбал

Співробітники РВВ постійно підвищують свій професійний і освітній рівень, для розв’язання поставлених завдань знаходять нестандартні рішення, використовують інноваційні методи в роботі.

Положення про РВВ


Склад співробітників РВВ ДДМА

 

Боброва Н. В.

начальник

Бершацька Я. О.

редактор

Глушкова С. О.

оператор

Дудченко О. О.

редактор

Дьякова І. І.

редактор

Катюха О. Л.

редактор

Кулеш В. С.

редактор

Милостнова М. П.

оператор

Цимбал В. М.

художник