ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

ІОЦ

Створений у лютому 1970 року як підрозділ КІІ. За час свого існування ВЦ оснащувався обчислювальними машинами різних поколінь від "Мінськ", "Наірі", ЕОМ ЄС 1020, ЄС 1036 до сучасних персональних комп'ютерів 7 покоління.

В даний час у розпорядженні як студентів, так і співробітників академії на ІОЦ надано 9 комп'ютерних класів, оснащених комп'ютерами останніх поколінь. Крім ВЦ комп'ютерні класи мають: всі випускаючі кафедри і майже усі загальноосвітні та загальнотехнічні кафедри.

Всього в Академії понад 1000 комп'ютерів.

Парк постійно оновлюється комп'ютерами останніх поколінь. На ВЦ одночасно працюють 110 комп'ютерів, всі вони працюють в локальній мережі. підключеною до мережі Інтернет.

Робота з операційною системою Windows ХР ведеться в 1-4 залах, в термінальних залах (5-9) - під управлінням Windows 2003. Тактова частота процесора Celeron - 900, 1100, 1300 МГц з пам'яттю від 128 до 256 Мбайт.

Велика частина машинного часу виділена під навчальний процес (800-1630). Основні замовники ПМ, КІТ, Економічні кафедри. Окрім роботи на ПЕОМ за розкладом, надається можливість самостійної роботи після занять (з 1630 - 1930) за попереднім записом.

Для заочного відділення працюють класи в консультаційних пунктах Харцизьк, Макіївці, Шахтарську, Артемівську, Сніжному, Добропілля.

За період роботи ВЦ здійснювалося не лише навчання студентів прийомам і навичкам роботи на ЕОМ, навчання основам програмування, для роботи зі стандартними програмними продуктами, а й виконувалися розрахунки по ХНІР, ГосбюджетНІР (держбюджетні та госпдоговірні науково-дослідні роботи), дисертацій, курсових і дипломних проектів .

На сьогоднішній день ІОЦ вирішує такі завдання: організовує навчальний процес; разом з приймальною комісією організує приймання і обробку документів абітурієнтів, а також здійснює видачу електронної інформації в деканати для подальшої роботи; здійснює замовлення студентських квитків та дипломів бакалавра і спеціаліста; сприяє кафедрам у створенні методичних розробок.