ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Для уточнення облікових даних військовозобов'язаних лишилося менше місяця
3.jpg

Шановні здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники та співробітники Академії, які перебува...

Четвер, 20 червня 2024
Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024
Вибори ректора в НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
1.jpg

У 2024 році МОН України оголосило про вибори ректора в Національному технічному університеті &la...

Понеділок, 17 червня 2024

П’ять студентів ДДМА виграли у проекті «Програміст-2018» і поїдуть у Японію

programmer1.jpg

Студенти ДДМА увійшли до шістки команд-переможців у проекті «Програміст-2018» Фонду Бориса Колеснікова. Метою проекту «Програміст-2018» є стимулювання студентів до отримання нових знань і розвитку навичок. Конкурс об'єднав 820 учасників із 28 навчальних закладів 17 міст України.

Студенти пройшли два етапи відбору: сформували команди по 5 осіб, записали мотиваційне відео і взяли участь у Хакатоні Social IT.

programmer2.jpg

Нашу Академію представляла команда «КІТ»: Олександр Касьянюк (ІТ14-2) – front-end, Ігор Крохін (ІТ15-2) – back-end, Ігор Юцик (ІТ15-2) – розробник мобільного додатка, Ярослав Копецький (ІТ15-1) – організація баз даних, Олена Балаболко (ІТ15-2) – капітан команди, ідейний організатор. У своєму відеозверненні, яке було англійською мовою, наші студенти розповіли, що побувавши у Японії і познайомившись із новітніми технологіями, вони хочуть застосувати ці знання в Україні.

programmer3.jpg

За результатами конкурсу мотиваційних відео до другого етапу – участь у Хакатоні Social IT, який походив у Києві 17–18 червня, вийшли 20 команд. Студенти протягом доби вирішували соціальні проблеми суспільства, рідного міста і країни за допомогою створення програмних продуктів. Зазначимо, що в двадцятку увійшли команди з Дніпра, Запоріжжя, Києва, Краматорська, Маріуполя, Одеси, Покровська, Сєверодонецька, Харкова.

programmer4.jpg

Наша команда обрала тему допомоги маломобільному шару населення, до якого входять: люди, які пересуваються за допомогою інвалідних колясок, мами з колясками, люди похилого віку. До речі, ця категорія налічує 42 % від усього населення України, тому тема є дуже актуальною. На Хакатоні наші програмісти розробили веб-ресурс і мобільний додаток із картою Краматорська, де вказані місця з рівнем доступності до різних організацій, таких як лікарні, аптеки, магазини, місця харчування тощо. За допомогою додатка можна знайти потрібний заклад і прокласти маршрут до обраного місця. Робочі проекти сайту й мобільного додатка були представлені суддям. Оцінювали проекти ментори і члени журі «Програміста-2018»: експерт в області побудови архітектури інформаційних систем, бізнес-аналізу та управління IT-проектами, CЕO в Cyber Bioniс Systematics, співвласник ITVDN Олександр Шевчук; консультант із побудови розподілених і веб-орієнтованих додатків, CEO в Cyber Bionic Systematics, співвласник ITVDN Дмитро Охріменко; блогер і програміст Макс Фрай.

«Ментори допомагали конструктивною критикою, – ділиться своїми враженнями капітан команди Олена Балоболко. – Ми приїхали з ідеєю, а реалізовували вже все на місці».

«Найскладнішим було працювати 24 години поспіль без відпочинку, – говорить Ігор Крохін, – ми з Ігорем виснажилися – «кодили» цілу добу». «Окрім створення гарного додатка, треба вміти свою продукцію продати, – додають хлопці, – тому презентація продукту мала вирішальний голос».

Журі визначило шість команд-переможниць. Це три команди, які представляли провідні технічні вузи Донецької області: Донбаська державна машинобудівна академія (м. Краматорськ), Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь), Донецький національний технічний університет (м. Покровськ), а також дві команди Національного аерокосмічного університету ім. Н.Є. Жуковського «ХАІ» (м. Харків) і команда Одеського національного політехнічного університету.

programmer5.jpg programmer6.jpg programmer7.jpg

«Хакатон Social IT пройшов на дуже високому рівні – зазначає Олена, – мені дуже сподобалося! Крім того, нашим додатком зацікавилися ментори з Києва. Нам запропонували додаток доробити і, сподіваємося, ввести його в дію». Цікаво, чи зацікавляться цим додатком у нашому виконкомі? Тим паче, що сайт і мобільний додаток на зараз розроблені саме для Краматорська.

Уся команда згодна, що участь у такому заході – це дуже цікавій і потрібний досвід. Це тренування й мотивація до роботи. «Це не тільки конкурс з програмування, – додають Ярослав Копецький і Ігор Юцик, – це конкурс стартапів, де потрібно було запропонувати гарну ідею, реалізувати її і презентувати так, щоб її захотіли купити. Це найбільш приближений до реалій бізнесу захід». Хлопці зазначили, що в перемозі їм допомогли знання, які дають у виші, але й велику частку навичок, що їм знадобилися, вони здобули самостійно.

У жовтні переможці конкурсу поїдуть на виставку електроніки та інформаційних технологій до Японії. Ceatec Japan об'єднає лідерів широкого спектру галузей і, як стверджують організатори, представить світові зразок створення майбутнього. Експозиція ознайомить відвідувачів із глобальною вітриною японських стратегій розвитку, у тому числі з реалізацією стратегії «Суспільство 5.0» для вирішення соціальних проблем і створення стійкого економічного зростання.

Команда «КІТ» дякує за підготовку до конкурсу викладачів кафедри КІТ і Юрія Гайдука – експерта з архітектурної доступності.