ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

МОН ЗАТВЕРДИЛО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2024
3.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведен...

Четвер, 22 лютого 2024
Студентське самоврядування ДДМА взяло участь в обласному проєкті «Ми є. Були. І будем ми!»
2.jpg

Могутнім відгомоном сивої давнини лунають слова великого українського письменника Івана Павлович...

Середа, 21 лютого 2024
Залишаємося гідними своїх Героїв!
1.png

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які...

Вівторок, 20 лютого 2024
Двигуни безпілотників стануть надійнішими
2.jpg

У 2023 році від Донбаської державної машинобудівної академії в щорічному конкурсі фундаментальни...

Вівторок, 20 лютого 2024
19 лютого – День Державного Герба України
1.jpg

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада Укр...

Понеділок, 19 лютого 2024

Вчена рада ДДМА розглянула підсумки проведення олімпіад

1.jpg

На грудневому засіданні Вченої ради вирішено питання «Підсумки проведення студентських олімпіад і конкурсів у 2022/2023 навчальному році». З доповіддю виступив проректор з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зав’язків, професор Михайло Турчанін.

Він наголосив, що участь здобувачів вищої освіти в студентських олімпіадах і конкурсах міжнародного, всеукраїнського, регіонального та академічного рівнів є невід'ємною складовою підготовки висококваліфікованих фахівців, навчально-виховного і науково-дослідницького процесів.

У зв’язку з дією військового стану у 2023 році Всеукраїнська студентська олімпіада не проводилась, але проводились олімпіади інших рівнів.

Здобувачі Академії взяли участь у першому відбірковому обласному та другому відбірковому всеукраїнському етапах студентської першості світу з командного програмування ІСРС-Ukraine-2023 AUCPC-2023, міжнародній олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2023» (м. Київ), змаганнях Гран-прі України з програмування 2023 (м. Харків) та Кубку України з програмування (м. Харків), відбірковому етапі всесвітньої олімпіади з програмування для дівчат (Університет Амріта, Індія).

У першому відбірковому обласному етапі студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2023 здобувачами Академії отримано три нагороди в командному змаганні (здобувачі гр. СА-22-1 і ІСТ-22-1 – І та ІІІ місця, керівник – доцент Мельников О.Ю.; здобувачі гр. КН-23-1м – ІІ місце, керівник – старший викладач Міхєєнко Д.Ю.).

Здобувач Академії Капелещук А., гр. СА-22-маг (керівник – асистент Гудкова К.Ю.), нагороджений Дипломом І ступеня на міжнародній олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2023» (м. Київ). За підсумками «IT-Universe-2023» у неофіційному командному заліку Академія посіла третє місце (рік тому – п’яте).

У змаганнях Гран-прі України з програмування 2023 (м. Харків) взяли участь чотири команди здобувачів Академії (гр. ІСТ-22-1, ІСТ-21-1, ІСТ-20-1, СА-22-1, СА-20-1, керівник – доцент Мельников О.Ю.).

У змаганнях Кубку України з програмування (м. Харків) взяли участь 6 команд здобувачів (гр. ІСТ-22-1, ІСТ-21-1, ІСТ-20-1, ІСТ-19-1, СА-22-1, СА-20-1, СА-19-1, керівник – доцент Мельников О.Ю.).

Міжнародна організація ICPC та університет Amrita Vishwa Vidyapeetham (Індія) щорічно в лютому проводять захід «Всесвітня олімпіада з програмування для дівчат» («Girls Programming Cup»). У звітному році у відбірковому етапі олімпіади взяли участь здобувачки Академії Денисенко В., гр. СА-20-1, і Білозерова О., гр. СА-22-1 (керівник – доцент Мельников О.Ю.)

З 2018 року в Академії спільно з Інститутом прикладної математики і механіки НАН України та ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» проводиться обласна студентська олімпіада з математики (організатор – кафедра ММ). У звітному періоді в олімпіаді взяли участь 13 здобувачів з п'яти провідних закладів вищої освіти в Донецькій області: Донбаської державної машинобудівної академії, Донбаського державного педагогічного університету, Приазовського державного технічного університету, Донецького національного технічного університету та Донбаської національної академії будівництва та архітектури. За результатами олімпіади здобувачка Академії Білозерова О., гр. СА-22-1 (керівниця – доцентка Ровенська О.Г.), нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

На виконання листа Інституту модернізації змісту освіти від 30.01.2023 р. № 21/08-118 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році» в березні 2023 року в Академії проходив Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт в один тур (наказ ректора № 7 від 24 лютого 2023 року). У конкурсі взяли участь 73 студентські наукові роботи в 16 секціях. Конкурсна комісія відзначила 45 наукових робіт як переможців і призерів та удостоєних заохочувальними дипломами.

На Всеукраїнському творчому конкурсі наукових робіт «Процеси та обладнання машинобудівних виробництв» (м. Кропивницький) Дипломом ІІ ступеня нагороджено наукову роботу здобувачки Дук В., гр. ТМ-21-1м (науковий керівник – професор Ковалевський С.В.).

Здобувачі Академії взяли участь у міжнародних конкурсах. На конкурсі з WEB-дизайну та комп'ютерної графіки (м. Вінниця) нагороджено дві роботи (Дипломом ІІІ ступеня в номінації «Краща 3D-графіка» – Малюкін О., гр. ІСТ-20-1, Дипломом ІІІ ступеня в номінації «Краща графічна реалізація» – Козуб Д., гр. ІСТ-20-1, науковий керівник – доцент Нечволода Л.В.). На конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)», у рамках міжнародної олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe 2023» (м. Київ), одна робота посіла почесне 4-е місце (Денисенко В., гр. СА-20-1, науковий керівник – доцент Мельников О.Ю.). На міжнародному конкурсі Black Sea Sciense 2023, секція «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» (м. Одеса), нагороджена одна робота (сертифікат переможця 3-го ступеня – Михайлов В., гр. ІСТ-22-1, науковий керівник – доцент Мельников О.Ю.).

Вчена рада констатує, що в умовах воєнного стану результати участі здобувачів ДДМА у міжнародних, галузевих та регіональних олімпіадах і конкурсах є задовільними. Рада відзначає, що подальший прогрес в успішній участі здобувачів ДДМА в зазначених заходах тісно пов'язаний з реалізацією основних завдань Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти, визначеними в рішенні Вченої ради від 30 листопада 2023 р., протокол № 4.

Враховуючи вищенаведене,

Вчена рада постановила прийняти інформацію до відома.

Рекомендувати кафедрам провести у 2023/2024 навчальному році перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з предметів і спеціальностей. Не припиняти підготовку учасників команд для подальшого представництва ДДМА в майбутніх всеукраїнських олімпіадах з предметів і спеціальностей. Для цього на кафедрах розробляти пакети завдань на рівні, що відповідає вимогам всеукраїнських олімпіад, і пропонувати ці завдання для виконання найкращим здобувачам, серед тих, хто вивчає даний предмет або навчається на даній спеціальності. Рекомендувати широке залучення до подібної підготовки учасників Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти.

Здійснити заходи щодо якісної підготовки і проведення в Академії у 2023/2024 навчальному році першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Керівникам наукової роботи здобувачів на рівнях підготовки бакалаврів і магістрів розробляти індивідуальні плани наукової роботи і завдання з урахуванням вимог подальшої успішної участі наукових робіт здобувачів у галузевих, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Забезпечити участь здобувачів у таких конкурсах.

Продовжити позитивну практику з висвітлення підсумків участі здобувачів в олімпіадах та інших студентських наукових заходах і інтелектуальних змаганнях у засобах масової інформації. Активізувати висвітлення на сайті ДДМА інформації про можливість участі в поточних галузевих, регіональних і міжнародних олімпіадах і конкурсах наукових робіт здобувачів освіти.

Вчена рада затвердила план своєї роботи на перше півріччя 2024 року.

Вчена рада затвердила до видання

монографію

 • Гавриш П .А. Дефекти зварних кранових металоконструкцій. Аналіз пошкоджень. Ремонт : монографія.

навчальних посібників з номером ISBN

 • Подлєсний С. В., Гетьман І. А. Тайм-менеджмент і підвищення особистої ефективності. Частина І. : Посібник для здобувачів першого / другого / третього (бакалаврського / магістерського / освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
 • Ковальова Н. І. Англійська мова: лексико-граматичні тести для здобувачів вищої освіти всіх форм навчання.
 • Ковальова Н. І. Англійська мова : навчальний посібник для самостійної роботи здобувачів вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр, спеціальність 017 Фізична культура і спорт).
 • Карнаух С. Г. Історія науки і техніки : навчальний посібник до самостійної роботи над дистанційним курсом для здобувачів першого бакалаврського рівня вищої освіти спеціальностей 122, 123, 124, 141, 151 денної і заочної форм навчання.
 • Ковалевський С. В., Тулупов В. І., Онищук С. Г. Дослідний лабораторний практикум : навчальний посібник для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 131 «Прикладна механіка» з курсів «Технологія функціональних та наноповерхонь», «Спецкурс за напрямом магістерської роботи».
 • Єлецьких С. Я., Михайличенко Н. М. Контролінг і бюджетування в системі керування підприємством : навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни (для здобувачів першого / другого (бакалаврського / магістерського) рівня вищої освіти економічних спеціальностей.

На цьому Вчена рада грудневе засідання закінчила.