ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Головне – не мовчати!
3.jpg

Нерідко ми вважаємо, що насильство нас не стосується. Крики у квартирі сусідів серед ночі, чиясь...

П'ятниця, 08 грудня 2023
Студентська наука: хоч і важко, але треба працювати
1.jpg

Хтось може і підраховує курчат восени, а от в Академії звикли це робити наприкінці року. Тим пач...

П'ятниця, 08 грудня 2023
ПОЕЗІЯ ВІЧНА
4.jpg

7 грудня в нашої любої подруги й колеги, талановитої поетеси, журналістки, заступниці редактора ...

Четвер, 07 грудня 2023
«Бронза» на Кубку України з греко-римської боротьби
2.jpg

Кубок України з греко-римської боротьби серед юніорів 2004-2006 р.н. відбувся 24–26 листопада в ...

Четвер, 07 грудня 2023
Із Днем Збройних сил України!
2.jpg

Зупинити навалу «другої армії світу» – завдання, із яким не впоралася б жодна європейська армія,...

Середа, 06 грудня 2023

Серпнева конференція трудового колективу

2.jpg

31 серпня в ДДМА пройшла традиційна серпнева конференція трудового колективу, на якій було заслухано звіт ректора ДДМА проф., д-ра техн. наук Віктора Ковальова за 2022-2023 навчальний рік.

Зокрема він сказав:

«Ми прожили один із найскладніших років. Кожен з нас відчув вплив війни, адже нам довелося не просто перелаштуватися, а фактично будувати заново своє життя і роботу. Кожен сьогодні знає, як важко працювати, коли звучать сигнали повітряної тривоги. Коли доводиться переривати лекцію чи практичне заняття, тому що зникла електрика. Як непросто зосередитися, знаючи, що вороги стирають з лиця землі цілі міста і села, несуть тисячі смертей, спопеляють все, що ще вчора успішно працювало. Але ми все робили задля того, щоб Донбаська державна машинобудівна академія зберегла свої позиції у всеукраїнських та світових рейтингах. Дякую всім, хто зумів поєднати свої професійні обов’язки, навчання і волонтерство. Приклоняюся перед відважністю і героїзмом наших співробітників і студентів, які взяли до рук зброю, щоб захистити Державу.

Перед нами ще багато труднощів, адже війна триває і через це потерпає наша економіка й, відповідно, наш звичний життєвий устрій. На жаль, ця проблема буде поглиблюватися, і ми не матимемо миттєвого її розв’язання навіть після нашої перемоги. Тож сподіваюся на розуміння і подальшу сумлінну працю, адже сьогодні кожен із нас бореться з ворогом, який веде війну на знищення України й українського народу не лише зброєю, а й руйнуючи інфраструктуру країни, економіку, намагаючись посіяти зневіру і страх. Тому маємо бути, як ніколи раніше, сильними та згуртованими і не тільки вірити в нашу перемогу, а й докладати всіх зусиль для якнайшвидшого її здобуття».

 

Весною 2023 року Київським університетом ім. Бориса Грінченка до МОН України було представлено аналітичний звіт «Вища освіта – зміни через війну», де проведено всебічний аналіз проблем і викликів, з якими стикнулася система вищої освіти України через наслідки пандемії та війну.

Згідно з опублікованими матеріалами, повного або часткового переміщення зазнали 44 заклади вищої освіти. Зазначено, що підхід «одна політика для всіх», коли встановлюються одні правила для всіх, без урахування особливостей та індивідуальних потреб окремих суб’єктів, не буде ефективним для допомоги переміщеним закладам освіти.

Наслідки такого підходу ми бачимо в результатах вступної кампанії 2023 року, одним із недоліків якої є відкритий всеукраїнський конкурс для вступу за ступенем бакалавра, що для нас як внутрішньо переміщеного ЗВО є неприйнятним.

Але, незважаючи на труднощі, станом на 30.08.2023 року у вирішенні складних питань формування контингенту студентів ДДМА ми маємо такі результати:

 • на 1-й курс денної форми навчання на базі ПЗСО зараховано 90 осіб, із них 65 – на контракт. Треба зазначити, що 40 контрактників зараховано завдяки реалізації Програми підтримки учнів м. Краматорська за рахунок місцевого бюджету згідно з домовленістю між керівництвом Академії і Краматорською ВЦА, яка є ініціатором Програми;
 • на 1-й курс заочної форми навчання на базі ПЗСО зараховано 10 осіб, із них 4 –на контракт;
 • на 1-й курс прискореного навчання денної форми зараховано 57 осіб, із них 31 – на контракт;
 • на 1-й курс прискореного навчання заочної форми зараховано 10 осіб, із них 7 – на контракт;
 • до магістратури ДДМА на денну форму навчання зараховано 122 особи, із них 31 – на контракт;
 • до магістратури ДДМА на заочну форму навчання зараховано 22 особи, із них 18 – на контракт.

Таким чином, загальна кількість абітурієнтів, зарахованих до Академії, складає 269 осіб на денну та 42 особи на заочну форми навчання.

Для навчання на третьому освітньо-науковому рівні (доктор філософії) на 1-й курс буде зараховано 26 аспірантів, із них 15 – на контракт.

Отримані дані надають нам можливості попередньо визначитись із кадровим потенціалом на новий навчальний рік. Однак, остаточно отримати штатний розпис у повному обсязі можна не раніше 30.09.2023 року після повного завершення вступної кампанії.

 

Чисельність науково-педагогічних працівників станом на 31.08.2023 року становить 147 осіб, з них професори, доктори наук – 26, доцентів, кандидатів наук – 95.

З різних причин потягом минулого навчального року звільнилося 17 науково-педагогічних працівників (з них 2 професори, доктори наук, 13 доцентів, кандидатів наук).

 

Враховуючи ситуацію, перш за все пов’язану з продовженням військового стану в Україні, освітній процес 2023-2024 навчального року в Академії розпочнеться в дистанційному режимі. У зв’язку з цим триває інтенсивна робота з підготовки і оновлення навчальних курсів у системі Moodle DDMA.

Початок навчання на денному відділенні за всіма освітніми програмами запланований на 4 вересня.

У студентів заочної форми навчання настановна сесія розпочнеться з 18 вересня 2023 року.

 

Стабільне фінансово-економічне становище Академії забезпечується за рахунок асигнувань загального фонду Державного бюджету України, надходжень від надання платних послуг та надходжень, отриманих з інших джерел власних надходжень.

Загальна сума державних асигнувань у 2022 р. склала 79 955,8 тис. грн. Видатки за загальним фондом проводилися відповідно до бюджетних призначень та спрямувалися в першу чергу на забезпечення потреби за захищеними статтями видатків, а саме:

 • на виплату заробітної плати (77,0 % від загальної суми асигнувань);
 • на виплату стипендії (16,7 %);
 • на оплату комунальних послуг (4,5 %);
 • на харчування й обмундирування здобувачів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (1,5 %).

За рахунок коштів спеціального фонду забезпечується утримання матеріально-технічної бази Академії в належному стані, а також оплата комунальних послуг, які за останній рік складають значну частку у видатках Академії (24,3 %). Але, незважаючи на зростання тарифів на комунальні послуги, Академія не має заборгованості перед комунальними підприємствами.

Видатки протягом звітного періоду здійснювалися згідно з кошторисами доходів і видатків, спрямовувалися переважно на виплату заробітної плати, на оплату комунальних послуг, на утримання матеріально-технічної бази Академії в належному стані. Усі видатки проведені в межах видатків, затверджених кошторисом на рік. Заборгованість за видатками спеціального фонду відсутня.

Стабільний фінансово-економічний стан Академії дозволяв протягом звітного періоду виплачувати обов’язкові надбавки та доплати.

Надходження від підприємств, організацій для виконання цільових заходів (для виплати стипендії КМУ молодим вченим) у 2022 році склали 81,2 тис. грн.

Розрахунки з юридичними та фізичними особами проводяться своєчасно в межах одержаного фінансування. Дебіторська та кредиторська заборгованості за соціально-захищеними статтями (оплата праці, нарахування на заробітну плату стипендіальне забезпечення, оплата енергоносіїв та комунальних послуг) відсутні.

Зобов’язання перед Державним бюджетом, органами Пенсійного фонду України, державними соціальними фондами ДДМА виконуються своєчасно і в повному обсязі. Штрафи та пеня за порушення термінів сплати податків та інших обов’язкових платежів не нараховувалися.

Повну фінансову інформацію за 2023 рік буде традиційно представлено на Вчену раду Академії.

 

Протягом 2022-2023 навчального року колективи випускових кафедр, гаранти ОП та відповідні служби Академії забезпечили підготовку матеріалів для проходження акредитацій таких освітніх програм:

 1. однієї освітньо-професійної програми короткого циклу (молодший бакалавр) «Менеджмент» (ID 39569) за спеціальністю 073 Менеджмент;
 2. чотирьох освітньо-професійних програм першого рівня вищої освіти:
  • «Фізична культура і спорт» (ID 29216) за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт;
  • «Політологія» (ID 29218) за спеціальністю 052 Політологія;
  • «Хімія харчових продуктів» (ID 30268) за спеціальністю 102 Хімія;
  • «Публічне управління та адміністрування» (ID 29702) за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування.

Вказані освітньо-професійні програми отримали рішення щодо умовної (відкладеної) акредитацію без проведення акредитаційної експертизи в повному обсязі або з частковим проведенням акредитаційної експертизи строком до 30.05.2024 р. (Рішення засідання НАЗЯВО від 30.0.2023 р.).

Загалом протягом 2022-2023 навчального року акредитаційну процедуру за спрощеним алгоритмом пройшли 5 освітніх програм різних рівнів вищої освіти.

Відповідно до Постанови КМУ №1392 від 16.12.2022 р. «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» в Академії відбулося оновлення назв спеціальностей та поява нової спеціальності:

 1. 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»;
 2. 076 «Підприємництво та торгівля»;
 3. 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».

З’явилися нові освітні програми, реєстрація яких була здійснена в ЄДЕБО:

 1. за першим рівнем вищої освіти:
  • освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа та страхування»/«Finance, banking and insurance»;
  • освітньо-професійна програма «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»/«Entrepreneurship, trade and exchange activities»;
  • освітньо-професійна програма «Автоматизація та комп’ютерно- інтегровані технології»/«Automation and Computer-Integrated Technologies»;
 2. за другим рівнем вищої освіти:
  • освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа та страхування»/«Finance, banking and insurance»;
  • освітньо-професійна програма «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»/«Entrepreneurship, trade and exchange activities»;
  • освітньо-професійна програма «Автоматизоване управління технологічними процесами»/Automated process control»;
  • освітньо-наукова програма «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»/«Automation and Computer-Integrated Technologies»/

Для освітніх програм, які мають сертифікати відповідно до чинного раніше переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, подані заяви до НАЗЯВО щодо переоформлення сертифікатів, що свідчитиме про наявність акредитації нових освітніх програм згідно з встановленими термінами.

Відповідно до графіку акредитації освітніх програм на 2023-2024 навчальний рік заплановано проходження акредитаційної процедури з наступних освітніх програм:

ID в ЄДЕБО Рівень вищої освіти Спеціальність Назва освітньої програми

Термін завершення навчання

1 39569

Молодший бакалавр

073 Менеджмент Менеджмент 30.06.24 р.
2 39570 Бакалавр

014 Освіта/ Педагогіка

Середня освіта (математика)

30.06.24 р.
3 29216 Бакалавр

017 Фізична культура і спорт

Фізична культура і спорт

30.06.24 р.
4 29218 Бакалавр 052 Політологія Політологія 30.06.24 р.
5 30268 Бакалавр 102 Хімія

Хімія харчових продуктів

30.06.24 р.
6 34167 Бакалавр 131 Прикладна механіка

Прикладна механіка

30.06.24 р.
7 29702 Бакалавр

281 Публічне управління та адміністрування

Публічне управління та адміністрування

30.06.24 р.
8 36727 Магістр

014 Освіта/ Педагогіка

Середня освіта (математика)

31.12.23 р.
9 2449 Магістр 124 Системний аналіз

Інтелектуальні системи прийняття рішень

31.12.23 р.
10 43838

Доктор філософії

133 Галузеве машинобудування

Галузеве машинобудування

31.08.24 р.

Навчальним відділом у співпраці з випусковими кафедрами та гарантами освітніх програм розроблено і підготовлено навчальні плани за всіма спеціальностями та освітніми програмами денної і заочної форм навчання на 2023-2024 навчальний рік.

У 2022-2023 році освітній процес у повному обсязі проходив із використанням власного електронного навчального середовища – системи Мооdle DDMA.

На сьогодні Академія, як і вся країна, знаходиться у надзвичайних та дуже складних умовах. Тому дуже важливо консолідувати всі зусилля задля збереження контингенту студентів.

Для цього деканатами разом із навчальним відділом необхідно продовжити практику моніторингу освітнього процесу, що практично повністю виключає можливість відрахування за неуспішність.

Не зважаючи на складні умови, науковці Академії продовжують свої дослідження, успішно беруть участь у конкурсах на фінансування наукових проектів і представляють одержані результати в рейтингових виданнях.

У консолідованому рейтингу ЗВО України у 2023 році, до якого увійшли 239 ЗВО, Академія посіла 93-є місце.

У рейтингу за показниками Scopus ДДМА займає (станом на квітень 2023р.) 55-у позицію серед 204 ЗВО України. В академічному рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2023» Академія посіла 87-е місце. У рейтингу Webometrics Академія посіла 61-е місце з 306 ЗВО.

У категорії «Найкращі заклади вищої освіти областей України» Академія займає 5-у позицію серед вишів м. Тернополя та Тернопільської області. У 2022 році в рейтингу ЗВО за показником працевлаштування ДДМА посіла 32-е місце (до рейтингу увійшло 138 ЗВО).

У звітному році науковий збірник «Обробка матеріалів тиском» включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» з технічних наук, за спеціальностями 131, 132. Його включено до наукометричних баз, електронних бібліотек та репозиторіїв: National Library of Ukraine (Vernadsky), GoogleScholar, Crossref.

Відповідно до постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки дві науковиці Академії у 2022 році стали стипендіатками Кабінету Міністрів України для молодих вчених.

У минулому навчальному році виконувалось 6 наукових робіт у межах фінансування за рахунок коштів державного бюджету, з них 2 фундаментальні та 4 прикладні. Обсяг фінансування цих робіт становить 3016,4 тис. грн. У межах кафедральної тематики виконувалося 23 НДР, з них 5 робіт було завершено, виконання 18 – продовжується.

За  результатами наукової діяльності всього було опубліковано 544 наукових праць, зокрема:

 • у виданнях, що індексуються в наукометричних базах даних Scopus і Web of Science – 52;
 • у виданнях категорії Б – 61;
 • у співавторстві зі студентами – 207.

Усього за звітний період видано:

 • наукових збірників і збірників тез конференцій – 7;
 • монографій – 6;
 • підручників, навчальних посібників – 10.

Винахідниками Академії у звітному періоді отримано 8 патентів України, один з яких – патент України на винахід. У Переліку підприємств та організацій, які отримали найбільшу кількість патентів на винаходи і корисні моделі за період 2017-2021 рр., ДДМА посіла 32-е місце.

У зв’язку з військовою агресією рф, уведеним в Україні воєнним станом та пов’язаними з цим небезпечними умовами роботи, що склалися безпосередньо у м. Краматорську, ректоратом Академії в травні 2022 р. було прийняте рішення забезпечити умови безперебійного функціонування дослідницького, навчально- інформаційного середовища й відповідних електронних ресурсів Академії шляхом перевезення відповідного серверного обладнання з міста Краматорська в більш безпечний регіон України – м. Тернопіль й розгортання цього обладнання в працездатний стан на базі Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. Завдяки успішній реалізації цієї вимушеної міри Академія у 2022-2023 навчальному році отримала змогу відновити на 100% працездатність власних навчально-інформаційних ресурсів, а саме:

 • веб-сайту Академії;
 • платформи дистанційного навчання Moodle DDMA;
 • репозиторію Академії;
 • корпоративної електронної пошти тощо.

Відновлено безкоштовний доступ науковців Академії до зовнішніх науково-інформаційних ресурсів, а саме:– бази даних Scopus;

 • інформаційної платформи Web of Science та її основної колекції найвпливовіших видань Web of Science Core Collection;
 • аналітичних  інструментів Journal Citation Report та Essential ScienceIndicators;
 • програми для роботи з бібліографією EndNote Online та ідентифікаторами науковця ResearcherID і Orcid;
 • повнотекстових баз даних книг, журналів і довідникових матеріалів в інтерактивній колекції архівів видавництва Springer Nature;
 • платформи EBSCO – інтерактивної довідково-бібліографічної системи, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації та бази наукового і технологічного видавництва Bentham Science https://benthamscience.com/.

Наукова інфраструктура ДДМА вибудовується через розвиток системи інноваційних центрів, які об’єднують лабораторії Науково-дослідницького сектору, кафедральні і міжкафедральні лабораторії. На тепер у науковій інфраструктурі Академії діють три інноваційні центри: Інноваційний Центр «Новітні матеріали, технології, обладнання в машинобудуванні», Інноваційний Центр «Ресурсозберігаючі процеси та оснащення обробки тиском» та Науково- інноваційний центр «Верстати з числовим програмним керуванням HEIDENHAIN». Ці інноваційні центри об’єднують найбільш ефективні наукові лабораторії Академії за напрямами Технічні науки – лабораторії: Підвищення якості верстато-інструментальних систем, Ресурсозберігаючих процесів та оснащення обробки тиском, Процесів і машин безперервного пластичного деформування матеріалів, Механіки та енергозберігаючих процесів пластичного формування в машинобудуванні, Нових інформаційних технологій в механічній інженерії, Автоматизації та комп`ютерно-інтегрованого управління, Вбудованих систем і комп’ютерного електроприводу, Інтелектуального аналізу і моделювання систем, Мобільних інтелектуальних технологічних машин, міжкафедральні лабораторії Трибології і Металознавства, термічної обробки і механічних випробувань.

Також діють лабораторії за напрямом Математичні та природничі науки – лабораторії Твердотільної квантової електроніки, Фізико-хімічних властивостей металевих розплавів, Тонкого органічного синтезу та мастил, Комп’ютерно-орієнтованого моделювання навчання математичних дисциплін.

За напрямом Суспільні науки діють лабораторії Проблем економіки та фінансів, Дослідження проблем виробничого менеджменту, Обліково-аналітичного забезпечення управління суб’єктами господарювання, Психосоціальних досліджень, Фізичного виховання та корекції рухових функцій, Дослідження суб’єктів політичного управління.

Важливим елементом інноваційної інфраструктури ДДМА є стартап-школа Sikorsky Challenge Краматорськ», яка була створена і працює завдяки підтримці проєкту Модель стартапів «Сікорськи челендж об’єднує Донбас», що фінансувався Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

В останні роки в Академії створені і розвиваються лабораторії Біоелектроніки та Біомеханіки. Сучасне обладнання для цих лабораторій придбане за рахунок фінансування проєкту BioArt Erasmus. У 2023 р. Академія одержала в якості благодійної допомоги від компанії FHI 360 UK систему для відеоконференцій, інтерактивну маркерну дошку, проектор і комп’ютер для презентацій Microsoft Surface Hub.

На тепер найбільш коштовне і малогабаритне обладнання наукових і навчальних лабораторій ДДМА і обладнання Центру ІТ рішень Донецької області вивезено до ТНТУ (м. Тернопіль). Великогабаритне обладнання лабораторій залишилось у корпусах ДДМА і зберігається в працездатному стані.

Велика увага ректорату приділялась організації та проведенню міжнародних конференцій на базі Академії. У звітному періоді в Академії проведено 7 міжнародних наукових конференцій:

 • ХХ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку» («Heavy machine- building. Problems and prospects of development»), 1–3 вересня 2022 року, Краматорськ – Тернопіль;
 • ХХV Міжнародна науково-технічна конференція «Досягнення і проблеми розвитку технологій і машин обробки тиском» («Achievements and problems of technology and machinery handling pressure»), 24–26 жовтня 2022 року, Краматорськ – Тернопіль;
 • ХІV Міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання» («Modern education – accessibility, quality, recognition»), 9–11 листопада 2022 року, Краматорськ – Тернопіль;
 • VІІI Міжнародна науково-практична конференція «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання» («Pedagogy and modern aspects of physical education»), 16–17 листопада 2022 року, Краматорськ – Тернопіль;
 • ХХІ Міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології і їх застосування» («Neural network technologies and their applications»), 7–8 грудня 2022 року, Краматорськ – Вінниця – Тернопіль;
 • Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування» («Young science – robotics and nano-technology of modern mechanical engineering»), 12–14 квітня 2023 року, Краматорськ – Тернопіль;
 • ХХІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку» («Heavy machine- building. Problems and prospects of development»), 20–22 червня 2023 року, Краматорськ – Тернопіль.

Наймасовішим науковим заходом в Академії стала XLIV щорічна науково-технічна конференція науково-педагогічних, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, докторантів, аспірантів, магістрантів і здобувачів вищої освіти (17–28 квітня 2023 року, Краматорськ – Тернопіль), на якій працювало 20 секцій і підсекцій, на засіданнях яких було заслухано 330 наукових доповідей. У роботі конференції взяли участь 460 учасників, з них 6 представників інших закладів і підприємств України.

Підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в Академії складається з аспірантури, докторантури, спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, вченої ради й науково-технічної ради Академії. Освітня діяльність на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти в Академії ліцензована за 11 спеціальностями. Підготовка докторів філософії у звітному періоді здійснювалась за 8 спеціальностями: 051 «Економіка», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 131 «Прикладна механіка», 132 «Матеріалознавство», 133 «Галузеве машинобудування», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 232 «Соціальне забезпечення». У 2022/2023 навчальному році в аспірантурі навчалися 64 особи, із них 63 на очній (денна – 50 осіб, вечірня – 13 осіб) формі. У 2022-2023 навчальному році до аспірантури було зараховано 17 осіб на денну форму навчання: 8 осіб – за державним замовленням, 9 осіб – на умовах самофінансування. У цьому навчальному році аспірантуру закінчили 3 особи.

Докторантура в Академії функціонує за 6 спеціальностями: 132 «Матеріалознавство», 133 «Галузеве машинобудування», 051 «Економіка», 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 075 «Маркетинг». На тепер у докторантурі навчається 1 особа за спеціальністю 051 «Економіка».

Продовжувала роботу спеціалізована рада Д12.105.01 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за спеціальністю 05.03.05 «Процеси та машини обробки тиском».

В Академії ефективно діють Рада молодих вчених та студентське наукове товариство. Рада молодих вчених брала участь в організації наукових конференцій та семінарів, сприяла продовженню роботи проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей» за підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Представники Ради молодих вчених та студентського наукового товариства стали співорганізаторами та активними учасниками XLIV щорічної науково-технічної конференції науково-педагогічних, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, докторантів, аспірантів, магістрантів і здобувачів вищої освіти. Вони взяли участь в організації і науковій програмі конференції «Наука, як універсальний інструмент розвитку» (м. Краматорськ, 23 грудня 2022 року у форматі online), яка була проведена з метою підвищення обізнаності молодих вчених у сфері наукової і науково-технічної діяльності для подальшого впровадження наукових досліджень, презентації досягнень молодих вчених Донецької області й обговорення актуальних питань цього спрямування.

Молоді вчені Академії демонструють високу соціальну активність. Вони взяли участь у форумі «Адаптація», що відбувся 16–17 липня у місті Хмельницький і був організований у співпраці з громадською організацією «Молодіжний СХІД» за підтримки програми СИЛА. Захід був присвячений питанням взаємодії місцевої молоді з молоддю з числа ВПО. Співорганізатором форуму виступив голова Ради молодих вчених ДДМА Віталій Криворучек.

Здобутки молодих вчених Академії високо оцінені на національному рівні. Стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених отримували 3 науковиці Академії: д-рка техн. наук, доцентка каф. ПТМ Бережна Олена Валеріївна, канд. техн. наук, ст. викладачка каф. ОМТ Малій Христина Василівна та канд. хім. наук, ст. наукова співробітниця Лабораторії фізико-хімічних властивостей металевих розплавів Водоп’янова Ганна Олександрівна.

Велика увага приділялась ректоратом науковій роботі студентів. У різних видах наукових досліджень брали участь 412 студентів, зокрема у виконанні держбюджетних і кафедральних НДР взяли участь 60 студентів. За результатами проведених досліджень у 2022-2023 навчальному році студентами опубліковано 207 наукових праць, з них 71 одноосібних. Студенти зробили 228 доповідей на XLIV щорічній науково-технічній конференції науково-педагогічних, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, докторантів, аспірантів, магістрантів і здобувачів вищої освіти.

На виконання листа Інституту модернізації змісту освіти від 30.01.2023 р. «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022/2023 навчальному році» в березні 2023 року в Академії проведений Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт в один тур. У Конкурсі взяли участь 73 студентські наукові роботи в 16 секціях. Конкурсна комісія відзначила 45 наукових робіт як переможців і призерів та удостоєних заохочувальними дипломами.

За результатами участі в студентських олімпіадах та конкурсах міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів одержано всього 8 нагород. У жовтні 2022 року на базі Академії був проведений I відбірковий обласний етап студентської першості світу з програмування ІСРС-Ukraine-2022, здобувачі Семіошко Є., Баранович М., Ковригін В. (гр. КН-20-1) посіли І командне місце (керівник – канд. техн. наук, ст. викладач Міхєєнко Д. Ю.); Алтухов В., Маркасян Д., Трубачов І. (гр. КН-19-2) – ІІ командне місце (керівник – канд. техн. наук, ст. викладач Міхєєнко Д. Ю.); Білозерова О., Худолій В., Михайлов В., Лук'янов Я. (гр. СА-22-1, ІСТ-22-1) – ІІІ командне місце (керівник – канд. техн. наук, доцент Мельников О. Ю.).

На базі кафедри математики та моделювання у  квітні 2023 року відбулася обласна студентська олімпіада з математики. Олімпіада традиційно проводиться Академією спільно з Інститутом прикладної математики і механіки НАН України та ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». За результатами олімпіади Білозерова Олександра (гр. СА-22-1) нагороджена Дипломом ІІ ступеня (викладач – канд. фіз.-мат. наук, доцент Ровенська О. Г.). Переможцями міжнародних конкурсів стали 3 роботи. Дипломами ІІІ ступеня нагороджені студенти кафедри ІСПР:

 • Конкурс Black Sea Sciense 2023 (міжнародний), секція «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка», 23 березня 2023 р. (Одеська національна академія харчових технологій, м. Одеса), здобувач Михайлов В. (гр. ІСТ-22-1) – Сертифікат переможця 3-го ступеня (керівник – канд. техн. наук, доцент Мельников О. Ю.);
 • Конкурс з вебдизайну та комп'ютерної графіки (міжнародний), травень-червень 2023 р. (ВНТУ, м. Вінниця), здобувач Малюкін О. (гр. ІСТ-20-1) – Диплом 3-го ступеня у номінації «Краща 3D-графіка» (керівник – канд. техн. наук, доцент Нечволода Л. В.), здобувач Козуб Д. (гр. ІСТ-20-1) – Диплом 3-го ступеня в номінації «Краща графічна реалізація» (керівник – канд. техн. наук, доцент Нечволода Л. В.).

За участь у Міжнародній студентській Олімпіаді у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2023», яка  проходила 16 червня 2023 року (ВГО «Співтовариство ІТ-директорів України», м. Київ), здобувач Капелещук А. (гр. СА-22маг.) нагороджений Диплом І ступеня (керівник – асистент Гудкова К. Ю.).

В Академії з 1996 року діє регіональне відділення Малої академії наук з науково-промислового профілю, яке залишається дієвою платформою для проведення і представлення результатів наукової і винахідницької роботи школярів навіть у важких умовах воєнного часу. 28 листопада 2022 року за допомогою онлайн сервісів була проведена XXVI настановна конференція Малої академії наук з науково-промислового профілю, де були визначені завдання і форми роботи на 2022-2023 навчальний рік. У настановній конференції взяли участь 26 учасників, серед яких були колективні учасники зі Слов’янського району, з м. Добропілля та м. Покровську.

Для ефективної організації роботи школярів у звітному році було продовжено роботу «Школи юного дослідника майбутнього». З грудня 2022 року до квітня 2023 року було організовано роботу 10 наукових студій, призначені керівники цих студій з професорсько-викладацького складу ДДМА, і постійно велася робота з залучення учнів старших класів до творчої роботи за напрямом кафедр і регіонального відділення МАН з науково-промислового профілю.

12–14 квітня 2023 року відбулася чергова ХХVII Регіональна конференція Малої академії наук з науково-промислового профілю за загальною організацією кафедри «Інноваційні технології і управління». У роботі конференції взяли участь викладачі та школярі з навчальних закладів Краматорська, Слов’янська, Добропілля і Покровська.

Упродовж секційних засідань було заслухано 12 доповідей в чотирьох наукових секціях: «Математика та моделювання» (відповідальна – Дмитришин І. С., асистент кафедри математики та моделювання); «Інноваційні технології і управління» (відповідальний – Ковалевський С. В., д-р техн. наук, професор);

«Зварювальне виробництво» (відповідальна – Кущій Г. М., канд. техн. наук, доцент); «Комп’ютерні інформаційні технології» (відповідальний – Міхєєнко Д. Ю., канд. техн. наук, старший викладач). Уже традиційно слухачі Малої академії наук змогли взяти участь у міжнародній конференції «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування» 12–14 квітня 2023 року, яка була організована кафедрою Інноваційних технологій і управління. За підсумками проведеного заходу ухвалене рішення наступну ХХVIII Регіональну конференцію Малої академії наук з науково-промислового профілю провести у форматі Міжнародної науково-технічної конференції «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування» у наступному 2024 році.

В Академії виконується 30 угод про міжнародне співробітництво. Основними напрямами співробітництва є проведення спільних наукових досліджень, спільна участь у міжнародних проєктах, обмін науковою інформацією, надання можливості проводити дослідження на унікальному обладнанні тощо, взаємна участь науковців сторін у міжнародних конференціях і публікації наукових праць.

З вересня 2020 року Донбаська державна машинобудівна академія є учасником проєкту «Стартап-школа Sikorsky Challenge: сприяння інноваційному розвитку та підприємницькій діяльності стартапів у цільових університетах Донецької та Луганської областей», який здійснюється за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

У співпраці з Програмою ООН з відновлення та розбудови миру в Академії функціонує Центр ІТ рішень Донецької області, метою діяльності якого є зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування і супровід е-програм та інноваційних систем на рівні громад.

У звітному періоді успішно завершився пілотний проєкт «Promotion of the Cyber Hygiene E-Learning course  in the Donbass State Engineering Academy» G-202110-681 CRDF GLOBAL у рамках міжнародної освітньої програми «Посилення спроможностей у сфері кібербезпеки в Україні». Інтерактивний онлайн-курс «Базові правила безпеки у цифровому середовищі» розроблено CRDF Global, у співпраці з експертною групою з кібербезпеки компанії EY в Україні та технічними експертами компанії Technomatix, за сприяння Державного департаменту США (Офіс із координації допомоги в Європі та Євразії). Слухачі онлайн-курсу дізналися про основні загрози в цифровому просторі, зрозуміли, яка інформація є головною метою хакерів та запам’ятали основні рекомендації щодо захисту власних даних, безпечного користування електронними пристроями та інформаційними ресурсами. Науковці Академії впорались із завданням поширення курсу серед здобувачів освіти та проведенням навчання. Усього 327 здобувачів пройшли курс та отримали сертифікати. Якість навчання склала 100%, тобто всі студенти, які реєструвалися на курс, отримали сертифікат «кібер джедая», надавши понад 80% правильних відповідей. Гендерний склад слухачів курсу був такий: 69% хлопців і 31% дівчат. Знання, отримані під час проходження курсу, дозволяють захистити себе від кіберзлочинів у повсякденному житті. Міжнародні сертифікати, які отримали студенти, можна використовувати у власному портфоліо і для розбудови професійної кар’єри.

З 2022 р. Академія бере участь у міжнародному проєкті «Дуальна освіта для України», який проводиться за фінансової підтримки Проєкту USAID «Економічна підтримка України» для переміщених університетів Східної України та їх закладів освіти, що їх приймають. Мета проєкту: посилити спроможність закладів вищої освіти України із надання послуг високоякісної дуальної форми здобуття освіти (ДФЗО) та забезпечити кращий розвиток трудового потенціалу для вітчизняного ринку праці. Проєкт забезпечує: надання консультаційної підтримки представникам цільових груп – здобувачам, викладачам та працівникам компаній; розроблення методологічних підходів для повноцінної організації ДФЗО, обмін досвідом між представникам цільових груп; проведення широкої інформаційної кампанії щодо можливостей ДФЗО для представників цільових груп. Сьогодні, у співпраці з експертами з ДФЗО, представники Академії розробляють методичну документацію та чіткі інструкції до кожного кроку процесу реалізації ДФЗО і шаблони всіх необхідних документів, щоб гарантувати, що заклади освіти та підприємства зможуть забезпечити належне управління процесами ДФЗО. Наступним кроком у цьому напрямі стане розвиток розділу «Дуальна освіта» на сайті Академії, згідно з матеріалами, напрацьованими за результатами участі в цьому міжнародному проєкті.

З 2022 року Академія є учасником міжнародного Проєкту з психологічної підтримки персоналу вимушено переміщених закладів освіти і здобувачів освіти, який проводиться Відділом з розвитку трудового потенціалу Проєкту USAID «Економічна підтримка України». У рамках проєкту була проведена Інформаційна зустріч і безоплатні заходи в онлайн-форматі. Теми заходів є особливо актуальними як в умовах війни, так і в період післявоєнного відновлення. Заходи проводять кваліфіковані фахівці-психологи. Проєкт буде продовжуватися і у 2023 році.

За звітний період на базі Академії проведено 7 міжнародних науково- технічних конференцій, які проводилися спільно з зарубіжними партнерами: Гірничо-металургійною академією ім. Станіслава Сташица «AGH» (Польща), Лундським університетом (Швеція), Рудненьским індустріальним інститутом (Казахстан), Гданським університетом фізичного виховання та спорту (Польща); Університетом Кирила і Мефодія в Скоп'є (Македонія); Університетом Пріштіни, (Сербія); Університетом Салерно, (Італія), Academy of Professional Studies Šumadija – Kragujevac (Serbia), Факультетом інженерної механіки університету Штроссмайера (Хорватія), Зеленогурським університетом (Польща), "American Jurnal Neural Network and Aplication" (USA), та ін.

Науковці ДДМА входять до складу редакційних та видавничих комітетів зарубіжних видань: «Powder Metallurgy and Metal Ceramic» видавництва Springer, що індексується в базі даних Scopus; «Mechanical Testing and Diagnosis» Галацкого университету «Дунареа де Жос», що індексується в базах даних EBSCO Applied Science & Technology Source Ultimate, ProQuest Central, WorldCat; «European Educational Researcher», що індексується в DOAJ-, ERIHPLUS-, ERIC- та IndexCopernicus.

У 2023 р. як міжнародну благодійну допомогу Академія одержала від компанії FHI 360 UK систему для відеоконференцій, інтерактивну маркерну дошку, проектор і комп’ютер для презентацій Microsoft Surface Hub.

Незважаючи на війну, студенти Академії беруть активну участь та виборюють призові місця у спортивних заходах:

 • всеукраїнського рівня – 17 призових місць (минулого року – 8);
 • міжнародного рівня – 18 призових місць проти 9 у минулому році.

Студент Андрій Гарбар (група КМСІТ 22-1м) здобув:

 • 3-є місце у програмі з тхеквондо ВТФ XXXI Всесвітньої літньої Універсіади (Ченду, Китай, липень-серпень 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті Європи з єдиноборств серед студентів «European Universities Combat Championships» (Загреб, Хорватія, липень 2023 р.);
 • 1-е місце на міжнародному рейтинговому турнірі з тхеквондо ВТФ «Luxembourg Open G-1 2023» (Люксембург, червень 2023 р.);
 • 1-е місце на фінальних змаганнях ХVIII літньої Універсіади України з тхеквондо ВТФ (Хмельницький, лютий 2023 р.);
 • 1-е місце на міжнародних змаганнях з тхеквондо ВТФ «Poland Open G-2 – 2022» (Варшава, Польща, вересень 2022 р.).

Студент Артем Гарбар (група ФКС-20-2) здобув:

 • 1-е місце на чемпіонаті Європи з єдиноборств серед студентів «European Universities Combat Championships» (Загреб, Хорватія, липень 2023 р.);
 • 3-є місце на міжнародному рейтинговому турнірі серії G-2 «Turkish Open» з тхеквондо ВТФ (Анкара, Туреччина, липень 2023 р.);
 • 1-е місце на міжнародному рейтинговому турнірі з тхеквондо ВТФ «Luxembourg Open G-1 2023» (Люксембург, червень 2023 р.);
 • 3-є місце  на чемпіонаті Європи з тхеквондо  ВТФ серед клубів (Софія, Болгарія, квітень 2023 р.);
 • 1-е місце на фінальних змаганнях ХVIII літньої Універсіади України з тхеквондо ВТФ (Хмельницький, лютий 2023 р.);
 • 1-е місце Кубку України з тхеквондо ВТФ (Хмельницький, лютий 2023 р.);
 • 3-є місце на міжнародному турнірі з тхеквондо ВТФ класу G-2 «Dracula Open» (Бухарест, Румунія, листопад 2022 р.);
 • 3-є місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо ВТФ, U-21 (Тірана, Албанія, вересень 2022 р.);
 • 2-е місце на міжнародних змаганнях з тхеквондо ВТФ «Poland Open G-2 – 2022» (Варшава, Польща, вересень 2022 р.).

Студентка Марія Ларіна (група ФКС-21-1) здобула:

 • 1-е місце на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів у штовханні ядра (Луцьк, липень 2023 р.);
 • 2-е командне місце Кубку Європи з легкоатлетичних метань (Лейрія, Португалія, березень 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед дорослих та молоді, штовхання ядра (Київ, лютий 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті України з багатоборства серед дорослих, молоді та юніорів, штовхання ядра (Київ, лютий 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів (National U20 Championships), штовхання ядра (Київ, січень 2023 р.);
 • 1-е місце на XXVIІІ Всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики у приміщенні «Різдвяні старти», штовхання ядра (Київ, січень 2023 р.).

Студент Марко Волошин (група ФКС-22-1) здобув:

 • 1-е місце на чемпіонаті Європи  з греко-римської боротьби серед спортсменів до 20 років (Сантьяго-де-Компостела, Іспанія, червень 2023 р.);
 • 3-є місце на міжнародному турнірі з греко-римської боротьби «Tallin Open 2023» (Таллінн, Естонія, березень 2023 р.);
 • 3-є місце на чемпіонаті України з боротьби (U23) греко-римської, вільної та жіночої (Ужгород, січень 2023 р.);
 • 2-е місце на чемпіонаті України U20 з греко-римської боротьби (Тячів, грудень 2022 р.).

Студент Антон Савкін (група ФКС-22-1) здобув:

 • 1-е місце на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок (Тістед, Данія, травень 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті України з пауерліфтингу серед дорослих, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат (Коломия, лютий 2023 р.).

Студентка Вероніка Бордюг (група ФКС-20-2) здобула:

 • 2-е місце на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок (Тістед, Данія, травень 2023 р.);
 • 1-е місце на чемпіонаті України з пауерліфтингу серед дорослих, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат (Коломия, лютий 2023 р.).

Студентка Лоліта Волошина (група ФКС-20-2) здобула:

 • 3-є місце на чемпіонаті України з боротьби (U23) греко-римської, вільної та жіночої (Ужгород, січень 2023 р.);
 • 1-е місце Кубку України серед чоловіків та жінок, присвяченому пам’яті загиблих захисників України (Біла Церква, листопад-грудень 2022 р.).

Грищенко Каміла, студентка групи КН-20-2, посіла 1-е місце на чемпіонаті Британії зі швидких шахів серед жінок (Британія, квітень 2023 р.).

Студент Олександр Івков (група ФКС-19-2) посів 2-е місце на чемпіонаті України з боксу серед студентів на честь Захисників України (Бровари, червень 2023 р.).

Назар Пархоменко, студент групи ФКС-22-2, здобув 1-е місце Кубоку України з карате JKS серед чоловіків (Київ, квітень 2023 р.).

Студент Ярослав Тимченко (група ФКС-20-2) посів 1-е місце на чемпіонаті Волинської області з важкої атлетики серед чоловіків (Луцьк, лютий 2023 р.).

Кирило Іванов, студент групи ФКС-22-1т, посів 3-є місце на чемпіонаті України з дзюдо серед чоловіків (Львів, лютий 2023 р.).

Виховна робота в Академії проводиться в рамках Закону України «Про вищу освіту», Розпорядженню Кабінету міністрів України від 30 березня 2023 року №269-р «Про затвердження плану заходів з відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України на період 2023-2026 років», «Концепції національно-патріотичного виховання у ДДМА», «Положення про студентське самоврядування ДДМА» та інших нормативних документів.

Робота проводилася дистанційно за всіма напрямами виховання. Забезпечено дистанційне проведення кураторських годин, стосовно подій, пов’язаних із війною рф проти України, а також спрямованих на підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України захисників України з числа викладачів, співробітників, здобувачів освіти і випускників ДДМА згідно з планом виховних заходів із використанням навчально-методичних матеріалів.

Основні заходи, які були проведені протягом звітного періоду:

 • тематична кураторська година національно-патріотичного спрямування, приурочена до Дня української писемності та мови;
 • вшанування Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр.;
 • до дня ЗСУ участь у всеукраїнській акції «Що я скажу солдату перемоги?»;
 • кураторська тематична година із використанням дидактичного матеріалу «Хто такий патріот?»
 • до дня ЗСУ проходження веб-квесту «Мінно-вибухові поранення»;
 • створення відеоролика радою студентського самоврядування до Дня гідності та свободи;
 • день українського добровольця. Виховна година із використанням презентації;
 • міжнародний день Руху Опору проти нацизму у Другій світовій війні;
 • день пам’яток історії та культури;
 • День Державного герба України, день Героїв Небесної сотні;
 • загальноакадемічний виховний захід, присвячений Дню пам’яті та примирення «Війна, війна! І знов криваві ріки!»;
 • «Вишиванка – національний одяг України» – кураторська тематична година з використанням матеріалів презентації, онлайн-флешмоб;
 • день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України;
 • день Конституції України;
 • день державного прапора України;
 • день незалежності України.

Виховні заходи з метою популяризації та поширення україномовного культурного продукту; формування та збереження національної ідентичності:

 • проведення урочистої церемонії посвяти у студенти ДДМА, ознайомлення першокурсників з історією Академії, правилами розпорядку, Кодексом професійної культури студентів Академії, статутом тощо; вибір активу груп; низка профорієнтаційних заходів;
 • до Дня української писемності та мови – написання Всеукраїнського диктанту;
 • участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді»;
 • день слов’янської писемності і культури – кураторська тематична година з використанням матеріалів презентації;
 • міжнародний день рідної мови;
 • віртуальний 3-D тур по музеях України просто неба;
 • до дня народження Т.Г. Шевченка – кураторська тематична година з використанням презентації;
 • міжнародний день жінок і дівчат у науці «Надихаючі STEM-жінки в Академії».
 • заходи до ювілею Академії.

Психологічні тренінги:

 • «Створюємо комфортний життєвий простір» – базова психологічна підтримка в умовах війни;
 • участь викладачів, кураторів у Тренінгу з першої психологічної допомоги в рамках Проекту USAID «Економічна підтримка України».

Протягом усього навчального року студенти брали активну участь у якості волонтерів у заходах: Всеукраїнська акція «Бойовий Миколай – усім дітям», організації збору гуманітарної допомоги, проведенні студентських форумів тощо.

Треба відзначити колектив кафедри ФСПН (Кваша О.П., Стешенко Н.Л.) за активну участь в організації та проведенні засідань дискусійного студентського політклубу ДДМА та загальноакадемічних кураторських годин.

Особлива подяка голові Ради студентського самоврядування Чості К.С. – активному організатору та учаснику всіх громадських та виховних заходів, який працює на об’єднання студентської молоді Донеччини та Тернопільщини.

Велика вдячність за активну роботу Медіагрупі «Академія» під керівництвом В. Медведєва, особливо за відеоролик, який надає можливість опинитися у стінах Академії на відстані, а також за оперативне висвітлення в соцмережах основних подій та новин Академії, та за роботу з супроводження сайту ДДМА.

Стратегічні та поточні проблеми

Незважаючи на суттєві труднощі, у 2022-2023 навчальному році була забезпечена планова робота Академії, стабільна виплата заробітної плати та стипендії. Академія забезпечує належний рівень надання освітніх послуг, наукової, виховної, громадської та спортивної роботи.

Ми змогли успішно пройти повний навчальний рік в умовах війни, забезпечивши не тільки процес онлайн-навчання, а й підготовку й проходження всіх запланованих акредитацій (на жаль, умовних) освітніх програм, виконання плану наукової роботи, суттєве зростання спортивних показників.

Незважаючи на складну осінь та зиму з блекаутами, внаслідок обстрілів ворога, весь обсяг освітніх послуг здобувачам було надано, про що свідчать результати захисту кваліфікаційних випускних робіт та сесій.

Як і торік, важко проходить вступна кампанія. Через окупацію значної частини Донецької і Луганської областей, які були основними постачальниками абітурієнтів для Академії, ми фактично втратили можливість проведення ефективної профорієнтаційної роботи не лише в навчальних закладах, а й на підприємствах і в організаціях регіону, які сьогодні практично не працюють. Велика частка потенційних абітурієнтів з регіону виїхали в більш безпечні місця України і за кордон, що різко зменшило чисельність потенційних абітурієнтів, які раніше вступали до ДДМА. Зараз нам складно відкривати нові освітні програми –на сьогодні ми не можемо оцінити стан матеріальної бази Академії та ступінь пошкодження обладнання. Деякі кроки в цьому напрямку були зроблені на освітніх програмах машинобудівного профілю, але цього явно недостатньо.

Уже традиційними для нас є питання висвітлення позитивного іміджу Академії в соціальних мережах. Тут треба працювати не тільки небайдужим викладачам, членам Медіагрупи, відділу з виховної роботи та студентському самоврядуванню, а й колективам усіх кафедр у повному складі.

Необхідно продовжити практику моніторингу занять як таку, що позитивно себе зарекомендувала. При цьому потребує більш гнучкого підходу система проміжного і підсумкового контролю знань з урахуванням інтернет-можливостей викладачів і здобувачів.

Умови, у яких ми працюємо, як завжди, вимагають від нас дотримання виконавчої дисципліни, відповідальності за якість освітньої та наукової діяльності, збереження та покращення авторитету нашої Академії.

Конференція трудового колективу ДДМА ухвалила постанову.

КТК ДДМА з огляду на результати діяльності Академії роботу ректора Ковальова Віктора Дмитровича за звітний період визнала ЗАДОВІЛЬНОЮ:

Основними напрямами роботи ректора і завданнями колективу Академії на 2023-2024 навчальний рік є:

 • Забезпечення стабільної роботи Академії в умовах воєнного стану. Вдосконалення підходів та методів організації профорієнтаційної роботи, суттєве збільшення інформаційних зусиль у соціальних мережах.
 • Інтенсифікація роботи із абітурієнтами, студентами, потенційними роботодавцями, меценатами в частині покращення іміджу Академії, популяризації її досягнень, розвитку корпоративної культури, зміцнення зв’язків з бізнесом та органами влади.
 • Удосконалення сайту Академії та її структурних підрозділів задля забезпечення повноти та актуальності надання інформації для абітурієнтів, студентів, викладачів, професійних та суспільних кіл.
 • Удосконалення чинних та підготовка пропозицій з відкриття нових освітньо-професійних та освітньо-наукових програм із врахуванням сучасних потреб.
 • Удосконалення робочих навчальних планів за освітніми програмами, моніторинг робочих програм навчальних дисциплін згідно з вимогами МОНУ та ринку праці України.
 • Продовження практики моніторингу занять з метою максимального збереження контингенту здобувачів.
 • Постійна робота з покращення системи Moodle DDMA, наповненості навчальних курсів навчально-методичними матеріалами і презентаціями, вдосконалення системи проміжного і підсумкового контролю знань з урахуванням можливостей викладачів і здобувачів.
 • Подальша участь у конкурсах наукових проєктів і грантів, у першу чергу в рамках міжнародних наукових програм.
 • Пошук додаткових джерел фінансування, зокрема через різні фонди. Збільшення кількості публікацій, що входять до міжнародних наукометричних баз даних.
 • Сприяння розвитку студентського самоврядування, та підвищення ролі студентської молоді в управлінні Академією і у виробленні рішень.