ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024
МОН ЗАТВЕРДИЛО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2024
3.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведен...

Четвер, 22 лютого 2024
Студентське самоврядування ДДМА взяло участь в обласному проєкті «Ми є. Були. І будем ми!»
2.jpg

Могутнім відгомоном сивої давнини лунають слова великого українського письменника Івана Павлович...

Середа, 21 лютого 2024
Залишаємося гідними своїх Героїв!
1.png

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які...

Вівторок, 20 лютого 2024
Двигуни безпілотників стануть надійнішими
2.jpg

У 2023 році від Донбаської державної машинобудівної академії в щорічному конкурсі фундаментальни...

Вівторок, 20 лютого 2024

Вітаємо ректора ДДМА Віктора Ковальова з ювілеєм!

2.jpg

Цей рік став ювілейним для Віктора Дмитровича Ковальова – доктора технічних наук, професора, ректора Донбаської державної машинобудівної академії, широко відомого в Україні та за її межами спеціаліста, вченого та педагога в галузі верстатобудування та машинознавства. 2 вересня йому виповнилося 60 років!

Віктор Дмитрович Ковальов народився 1962 року в Краматорську. Навчався у школах №2 та №17. У 1984 році на відмінно закінчив Краматорський індустріальний інститут (нині ДДМА).

В.Д. Ковальов пройшов хорошу школу професійного зростання – від інженера-конструктора на Старокраматорському машинобудівному заводі та асистента кафедри металорізальних верстатів та інструментів (1985 р.) до професора, завідувача кафедри (з 2002 року), а відтак і ректора ДДМА. Кандидат технічних наук з 1989 р., доцент кафедри металорізальних верстатів та інструментів з 1996 року, доктор технічних наук з 2001 р. Докторську дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю 05.03.01 Процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Тема дисертації – «Основи теорії розрахунку та проєктування гідравлічних опорних вузлів верстатного обладнання». Вчене звання професора кафедри металорізальних верстатів та інструментів присвоєно у 2003 році. Протягом довгих років він очолює наукову школу «Підвищення якості верстатоінструментальних систем».

У 2014 році В.Д. Ковальов став лауреатом Державної премії України, у 2018 році – лауреатом премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Нагороджений знаками «За наукові здобутки», «Відмінник освіти України», кількома Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України.

В.Д. Ковальов – автор понад 350 наукових праць, більша частина яких – у спеціалізованих та зарубіжних наукових виданнях, має понад 30 винаходів, керівник безлічі аспірантів та докторантів.

Є членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, членом редакційних рад, колегій багатьох професійних збірок та журналів, членом програмних комітетів кількох міжнародних конференцій; багато років був членом експертної ради Вищої Атестаційної комісії України, головою Донецького наукового центру НАН України та МОН України.

Щиро вітаємо Віктора Дмитровича з його ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів.

Зичимо скорішої Перемоги Україні, а Вам, Вікторе Дмитровичу, – невпинного руху вперед і плідної праці на її благо. Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами. Бажаємо, щоб Ваше життя було світлим і радісним, а дружні вітання додали життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі.

 

Колектив Донбаської державної машинобудівної академії