ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Конференція трудового колективу ДДМА затвердила звіт ректора
3.jpg

Конференція трудового колективу та виборних представників осіб, що навчаються в Академії, пройшл...

П'ятниця, 27 січня 2023
ДДМА – 70! Віхи історії. Частина друга
001.jpg

З кожним днем наближається чудове свято – цього навчального року ДДМА відзначає свій 70-річний ю...

Середа, 25 січня 2023
Наша спортсменка – чемпіонка України зі штовхання ядра
1.jpg

Ще одну медаль здобула наша спортсменка Марія Ларіна, студентка 2-го курсу спеціальності «Фізичн...

Вівторок, 24 січня 2023
Україна соборна. Разом до Перемоги!
1.jpg

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незале...

Неділя, 22 січня 2023
На пікап для ЗСУ
2.jpg

Мінометна батарея 93 ОМБр "Холодний Яр", у якій наразі служить випускник ДДМА, збирає кошти на п...

Неділя, 22 січня 2023

Вітаємо ректора ДДМА Віктора Ковальова з ювілеєм!

2.jpg

Цей рік став ювілейним для Віктора Дмитровича Ковальова – доктора технічних наук, професора, ректора Донбаської державної машинобудівної академії, широко відомого в Україні та за її межами спеціаліста, вченого та педагога в галузі верстатобудування та машинознавства. 2 вересня йому виповнилося 60 років!

Віктор Дмитрович Ковальов народився 1962 року в Краматорську. Навчався у школах №2 та №17. У 1984 році на відмінно закінчив Краматорський індустріальний інститут (нині ДДМА).

В.Д. Ковальов пройшов хорошу школу професійного зростання – від інженера-конструктора на Старокраматорському машинобудівному заводі та асистента кафедри металорізальних верстатів та інструментів (1985 р.) до професора, завідувача кафедри (з 2002 року), а відтак і ректора ДДМА. Кандидат технічних наук з 1989 р., доцент кафедри металорізальних верстатів та інструментів з 1996 року, доктор технічних наук з 2001 р. Докторську дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю 05.03.01 Процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Тема дисертації – «Основи теорії розрахунку та проєктування гідравлічних опорних вузлів верстатного обладнання». Вчене звання професора кафедри металорізальних верстатів та інструментів присвоєно у 2003 році. Протягом довгих років він очолює наукову школу «Підвищення якості верстатоінструментальних систем».

У 2014 році В.Д. Ковальов став лауреатом Державної премії України, у 2018 році – лауреатом премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Нагороджений знаками «За наукові здобутки», «Відмінник освіти України», кількома Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України.

В.Д. Ковальов – автор понад 350 наукових праць, більша частина яких – у спеціалізованих та зарубіжних наукових виданнях, має понад 30 винаходів, керівник безлічі аспірантів та докторантів.

Є членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, членом редакційних рад, колегій багатьох професійних збірок та журналів, членом програмних комітетів кількох міжнародних конференцій; багато років був членом експертної ради Вищої Атестаційної комісії України, головою Донецького наукового центру НАН України та МОН України.

Щиро вітаємо Віктора Дмитровича з його ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів.

Зичимо скорішої Перемоги Україні, а Вам, Вікторе Дмитровичу, – невпинного руху вперед і плідної праці на її благо. Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами. Бажаємо, щоб Ваше життя було світлим і радісним, а дружні вітання додали життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі.

 

Колектив Донбаської державної машинобудівної академії