ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Зміни в розкладі занять
2.png

Увага! Розклад занять для студентів денної форми навчання оновлено!

Неділя, 02 жовтня 2022
З днем працівника освіти!
1.jpg

Шановні освітяни! Нехай ваша праця завжди користується заслуженою повагою в суспільстві й знаход...

Субота, 01 жовтня 2022
Конференція трудового колективу поновила склад Вченої ради
gerb.jpg

Робота під час війни передбачає зміну або поновлення в складах керівних і дорадчих органах Акаде...

П'ятниця, 30 вересня 2022
Ще одна медаль у скарбничці нашого тхеквондиста Артема Гарбара
1.jpg

З 27 по 29 вересня в столиці Албанії місті Тірана проходить чемпіонат Європи з тхеквондо ВТФ, U-...

Середа, 28 вересня 2022
Вітаємо Сергія Ковалевського з ювілеєм!
1.jpg

27 вересня виповнилося 70 років доктору технічних наук, професору, завідувачу кафедри інноваційн...

Вівторок, 27 вересня 2022

Вітаємо ректора ДДМА Віктора Ковальова з ювілеєм!

2.jpg

Цей рік став ювілейним для Віктора Дмитровича Ковальова – доктора технічних наук, професора, ректора Донбаської державної машинобудівної академії, широко відомого в Україні та за її межами спеціаліста, вченого та педагога в галузі верстатобудування та машинознавства. 2 вересня йому виповнилося 60 років!

Віктор Дмитрович Ковальов народився 1962 року в Краматорську. Навчався у школах №2 та №17. У 1984 році на відмінно закінчив Краматорський індустріальний інститут (нині ДДМА).

В.Д. Ковальов пройшов хорошу школу професійного зростання – від інженера-конструктора на Старокраматорському машинобудівному заводі та асистента кафедри металорізальних верстатів та інструментів (1985 р.) до професора, завідувача кафедри (з 2002 року), а відтак і ректора ДДМА. Кандидат технічних наук з 1989 р., доцент кафедри металорізальних верстатів та інструментів з 1996 року, доктор технічних наук з 2001 р. Докторську дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю 05.03.01 Процеси механічної обробки, верстати та інструменти. Тема дисертації – «Основи теорії розрахунку та проєктування гідравлічних опорних вузлів верстатного обладнання». Вчене звання професора кафедри металорізальних верстатів та інструментів присвоєно у 2003 році. Протягом довгих років він очолює наукову школу «Підвищення якості верстатоінструментальних систем».

У 2014 році В.Д. Ковальов став лауреатом Державної премії України, у 2018 році – лауреатом премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій. Нагороджений знаками «За наукові здобутки», «Відмінник освіти України», кількома Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України.

В.Д. Ковальов – автор понад 350 наукових праць, більша частина яких – у спеціалізованих та зарубіжних наукових виданнях, має понад 30 винаходів, керівник безлічі аспірантів та докторантів.

Є членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, членом редакційних рад, колегій багатьох професійних збірок та журналів, членом програмних комітетів кількох міжнародних конференцій; багато років був членом експертної ради Вищої Атестаційної комісії України, головою Донецького наукового центру НАН України та МОН України.

Щиро вітаємо Віктора Дмитровича з його ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів.

Зичимо скорішої Перемоги Україні, а Вам, Вікторе Дмитровичу, – невпинного руху вперед і плідної праці на її благо. Нехай у всіх починаннях Вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчими перемогами. Бажаємо, щоб Ваше життя було світлим і радісним, а дружні вітання додали життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі.

 

Колектив Донбаської державної машинобудівної академії