ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Вітаємо ювілярів!
1.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів січня і лютого 2024 року:

Четвер, 29 лютого 2024
Названо спеціальності, на які буде збережено держзамовлення
2.jpg

Після ухвалення законодавчих змін, якими передбачено реформа системи бюджетного фінансування здо...

Середа, 28 лютого 2024
ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Виконуючи військовий обов’язок із захисту Батьківщини, загинув випускник ДДМА Олег Проць.

Вівторок, 27 лютого 2024
10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024
МОН ЗАТВЕРДИЛО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2024
3.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведен...

Четвер, 22 лютого 2024

Як себе уберегти

20220302_123833.jpg

На сьогодні гостро стоїть питання безпеки. Де ховатися, щоб себе уберегти, наприклад, у районі, де немає бомбосховищ та захисних споруд, або вони далеко? Ми зібрали відповіді на найпоширеніші питання щодо дій під час обстрілів.

– Що робити під час бомбардування, якщо я знаходжуся в квартирі?

Максимально швидко вийти в коридор, взяти себе в руки та намагатися не панікувати. Можете почитати книгу, зіграти в шашки/шахи з кимось, або робити будь-яку іншу улюблену справу.

– Якщо гради, то вдома в коридорі безпечно?

Так. Навіть у житловому модулі буде безпечно.

– У коридорі стоїть шафа із дзеркалами. Чи небезпечно там ховатися?

Якщо в шафі є скло/дзеркало – вона небезпечна. У такій шафі (у будь-якій, де є скло або дзеркало) потрібно зняти двері, покласти їх на підлогу склом донизу в одній із кімнат і накрити ковдрою, рушниками, або просто прикрити речами.

– Якщо в коридорі суцільні двері до кімнат, він підійде як притулок?

Підійде як житловий модуль, як притулок – ні. Запам'ятайте основне правило: від вулиці вас має відокремлювати щонайменше дві стіни. Перша стіна бере на себе основний удар (вибух), друга – захищає вас від уламків, обломків та руйнувань. Усе, що не забезпечує між вами та вулицею мінімум дві стіни – не підходить як притулок, тільки як житловий модуль!

– Чим простір біля ліфта безпечніший за коридор у квартирі біля несучих стін?

Ви отримуєте ще один додатковий захист у вигляді ще однієї стіни. Вас від вулиці відділятиме вже не дві, а три стіни. А це додаткова безпека.

– Ванна кімната підходить як сховище?

Ні, ванна не підходить. Є небезпека, що завалить там, або поріже плиткою, яка відлетить від удару вибухової хвилі. А також є небезпека обпектися окропом, якщо прорвуть труби.

– Чи потрібно перекривати газ у квартирі?

Так, як тільки ви відчуваєте, що будете перебувати в епіцентрі бойових дій – відключайте все, що можна! – Газ, світло, воду, інтернет та мобільний телефон, щоб він випадково не спрацював наведенням безпілотнику. Для того щоб ви на себе самі вогонь не викликали. Це може здаватися фантастикою, але, на жаль, такі випадки не рідкість. Нещодавно у Карабаху вони мали місце бути.

– Якщо квартира знаходиться на першому або останньому поверхах, як бути?

Перший поверх небезпечний, коли йдуть вуличні бої, а на останній – може щось впасти зверху і пробити стелю. Потрібно знайти можливість кудись або до когось переїхати, якщо будете бачити, що наближається фронт. Якщо переїхати немає можливості, то можна піднятися на кілька поверхів вище і десь там собі облаштуватись.

– Якщо будинок панельний, усі інструкції зберігаються?

Так, усі інструкції дійсні. Розмови про те, що він складеться – абсурд. Усі панельні будинки всередині з'єднані металевою глухою конструкцією. Максимум, що з ним трапиться – відпаде плита зовнішньої стіни, але сам будинок продовжить стояти.

– Безпечніше в передмісті чи в місті?

У місті більше можливості вижити, зокрема й уціліти. На жаль, у селах або в приватному секторі (якщо через вас проходить фронт) такий відсоток менший. У місті можна сховатися всередині будинку на будь-якому (окрім першого та верхніх) поверсі і, маючи достатні запаси їжі й води, протриматися доки будинок не впаде. Із приватними будинками складніше, якщо йде фронт, людина ізольована в ньому. Наберіть у гуглі «Алеппо», подивіться, як там будинки виглядають після обстрілів. Навіть із таких будинків через місяці вивозили живих і неушкоджених людей.

– Що робити під час бомбардування на вулиці, щоб не отримати контузії?

Якщо вас раптово застав ракетний обстріл, прямуйте до найближчого укриття. Якщо часу на пошук організованого укриття немає, не слід бігти. Треба негайно лягти на землю, обличчям донизу, для цього використовуйте всі наявні поруч нерівності місцевості – яри, канави, ями, траншеї та інші поглиблення, що знаходяться поблизу. Або щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, забору або якоїсь бетонної конструкції, та накрийте голову руками.

Якщо ви нічого не бачите навколо себе, що могло б вас укрити, – негайно падайте на землю, накрийте голову руками і спокійно лежіть. Щоб уберегтись від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби, трохи відкрийте рота.

Приймати лежачу позицію необхідно для того, щоб знизити шанс влучення осколків. Снаряди та міни підриваються у верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см над поверхнею землі.

Важливе правило: укриття має бути хоч і мінімально заглибленим і, разом з тим, має знаходитись подалі від споруд, які можуть обвалитись на вас при прямому попаданні, або можуть спалахнути.

Після закінчення артилерійського обстрілу зачекайте приблизно 10 хв. Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі жодних незнайомих вам предметів!

Бойові елементи зазвичай розриваються під час падіння, але можуть вибухнути й пізніше, у руках – від найменшого руху або дотику!