ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023
Старовинна легенда про українську мову, яку наші бабусі розповідали дітям
3.jpg

Ділив Бог між народами землю і дарував їм мови. Роздав усе, що мав, і сів відпочивати. Аж тут пі...

Понеділок, 30 січня 2023
Вітаємо іменних стипендіатів!
5.jpg

У нашій Академії навчаються талановиті старанні студенти. А зусилля завжди винагороджуються. Окр...

Неділя, 29 січня 2023
Герої Крут. Національна пам'ять
3.jpg

Цього дня, 29 січня, в Україні вшановують пам’ять про юних та відважних Героїв Крут.

Неділя, 29 січня 2023

Вінницький хакатон із робототехніки

img_hak_1.jpg

Нещодавно, 20–21 вересня, у Вінниці, за підтримки Вінницького національного технічного університету та громадської організації «Технічний скаутський рух IT-SCOUTS», пройшов хакатон IT-SCOUTS із робототехніки Smart-City для студентів та школярів. Студенти першого курсу спеціальності «Комп’ютерні науки»» ДДМА Микита Маліновський і Владислав Алтухов, як і інші студенти з провідних технічних закладів вищої освіти України – із Києва, Чернігова, Чернівців, Тернополя, Умані, Львова, Харкова, Одеси та Запоріжжя, представили свою розробку на конкурс. Зі студентами на конкурсі у якості тренера був Андрій Коваленко, асистент кафедри комп’ютерних інформаційних технологій.

Два дні 19 команд доробляли свої домашні заготовки роботів для проходження траси з перешкодами. Так, у Микити й Владислава робот був готовий для виконання трьох завдань без доопрацювання робота. Перше завдання – це «Проїзд по естакаді», де треба заїхати роботом на поверхню під кутом 30º, проїхати по прямій та з’їхати на загальну поверхню траси під тим самим кутом. Друге – припаркувати робота паралельно лінії на трасі так, щоб не зачепити інші об’єкти. Третє завдання – «Перемістити куб» із точки А до точки Б, з яким наші студенти впоралися, штовхаючи цей куб роботом.

Для інших завдань треба було трохи доробити робота. Студенти запропонували цікаві технологічні рішення для вирішення поставлених завдань. Так, для завдання «Смикнути мотузок» Микита привіз із собою конструкцію, за допомогою якої ловив тягар, що кріпився на кінці мотузки, і проїжджав уперед, тягнучи за мотузок. Найцікавіше, шо це рішення було потім запозичено та застосовано декількома командами для виконання цього конкурсу. Для іншого завдання – «Провернути диск» навколо своєї вісі – був застосований блок, який кріпили на борту робота та обклеювали його двобічною ліпкою стрічкою. На жаль, так і не вдалося доробити пристрій для виконання останнього завдання – «Натиснути кнопку», розташовану на висоті, більшій за вертикальні габарити робота. Виконання всіх завдань ускладнювалося й розташуванням на трасі перешкод у вигляді паперових будинків, за торкання або перегортання яких нараховувалися штрафні бали. Микита взяв на себе роль водія робота, у той час як Влад допомагав йому з модернізацією та програмуванням.

img_hak_5.jpg

Не обійшлося й без аварійних ситуацій – Микита та Влад змушені були замінити контролер керування роботом і деякі конструктивні особливості механічної частини робота та переписати програмне забезпечення на місці змагань.

Крім змагань з робототехніки деякі навчальні заклади та креативні колективи представили на розгляд журі свої розробки в галузі Smart-City.

Наші студенти в загальному заліку посіли 8-е місце, що є добрим результатом, зважаючи на те, що вони навчаються в Академії лише три тижні. Микита й Влад на цих змаганнях знайшли багато нових друзів, які також захоплюються конструюванням роботів, з усієї України. Отримали багато нових вражень, обмінялися досвідом та креативними ідеями в проектуванні та програмуванні роботів. Будемо чекати, що з досвідом вони будуть посідати призові місця на подібних заходах.

У разі бажання інших студентів приєднатися до Микити й Влада для розробки роботів, або ви хотіли б займатися робототехнікою – звертайтеся до кафедри комп’ютерних інформаційних технологій.

img_hak_2.jpg img_hak_3.jpg img_hak_4.jpg