ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Академія посіла 80-е місце в «ТОП-200» вишів України
1.jpg

Оприлюднено результати одного з щорічних академічних рейтингів українських університетів «...

П'ятниця, 21 червня 2024
Для уточнення облікових даних військовозобов'язаних лишилося менше місяця
3.jpg

Шановні здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники та співробітники Академії, які перебува...

Четвер, 20 червня 2024
Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024

У ДДМА відбулося засідання Ради ДНЦ і Ради ректорів ВНЗ

dsc1.jpg

19 травня в музеї ДДМА в рамках XI Всеукраїнського фестивалю науки відбулося урочисте спільне засідання Ради Донецького наукового центру НАН і МОН України (ДНЦ) та Ради ректорів вищих навчальних закладів (ВНЗ) Донецької та Луганської областей, приурочене до Дня науки. У засіданні взяли участь заступник директора департаменту освіти та науки Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ДОВЦА) Олена Макаренко, начальник відділу освіти департаменту освіти та науки ДОВЦА Валентин Тарасов, секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко, заступник голови Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ Інна Заблодська, голова Донецького територіального відділу Національного центру «Мала академія наук України» (МАН) Оксана Євдокімова, відомі вчені та ректори ВНЗ Донецької та Луганської областей, Києва, Дніпра та Вінниці.

dsc2.jpg

Відкрив засідання голова ДНЦ, д-р техн. наук проф. Віктор Ковальов. Він повідомив, що ДНЦ із першого року заснування Фестивалю науки взяв найактивнішу участь в організації його проведення. Щорічно, протягом квітня–травня відбувається багато цікавих для наукової спільноти й творчої молоді заходів, а саме: круглі столи, на яких обговорюються актуальні події, проблеми, перспективи розвитку науки; виступи видатних учених; виставки наукових праць; дні відкритих дверей в академічних установах тощо. Спеціально в рамках Фестивалю науки проводяться різноманітні конкурси робіт молодих учених. Традиційно, напередодні Дня науки проходять урочисті засідання вчених рад академічних установ і наукового центру. На цих зборах підводяться підсумки роботи за рік, відзначаються досягнення вчених і перші вдалі кроки наукової молоді.

dsc3.jpg

Віктор Ковальов нагадав, що ДНЦ – перший регіональний науковий центр України, який був створений 52 роки тому. У 2014 році в Донецькому регіоні працювало 13 установ НАН України, галузевий сектор налічував 120 науково-дослідних і проектно-конструкторських , технологічних організацій. У науковій сфері Донбасу було зайнято понад 12 тисяч осіб, серед яких – 850 докторів наук і більше 5 тисяч кандидатів наук. У зв`язку з подіями на Сході України Національна академія наук України була змушена перевести з Донецького регіону 9 наукових установ. Згідно з постановою Президії НАН України в грудні 2014 року ДНЦ НАН і МОН України був передислокований до міста Покровськ Донецької області, у будівлю Покровського індустріального інституту на правах оренди. За результатами спільного засідання Президії НАН України й колегії МОН України, що відбулося наприкінці грудня 2015 року, Центр розгорнув свою діяльність на площах Донбаської державної машинобудівної академії в місті Краматорськ. Голова ДНЦ розповів про науково-організаційну діяльність наукового центру в 2016–2017 роках.

dsc4.jpg

На засіданні з привітальним словом виступили заступник директора департаменту освіти та науки ДОВЦА Оксана Макаренко, секретар Краматорської міської ради Денис Ошурко, заступник голови Луганської обласної науково-координаційної ради ДНЦ Інна Заблодська.

Під час засідання директор Донецького фізико-технічного інституту ім. О. Галкіна НАНУ, д-р техн. наук проф. Віктор Білошенко повідомив про досягнення та проблеми діяльності Донецького фізико-технічного інституту в умовах переміщення. Він підкреслив основні проблеми діяльності переміщених установ: дефіцит фінансування, відсутність житла для вчених, слабка матеріально-технічна база, проблеми з молодими кадрами та обмеження грантової діяльності. Він запропонував відновити діяльність експертної Ради ДНЦ.

На засіданні виступив директор Інституту економіки промисловості НАНУ, академік НАНУ Олександр Амоша, який розповів про залучення ресурсів відновлення та розбудови Донбасу. Він дав оцінку економічного потенціалу Донецької та Луганської областей, розкрив переваги та обґрунтував проблеми, пов`язані з воєнним конфліктом, а також запропонував основні напрями відновлення промисловості цих областей із розкриттям галузевих особливостей відновлення виробництва.

З метою створення умов для виявлення, розвитку та підтримки талановитих і обдарованих учнів та здійснення співпраці у сфері позашкільної освіти, залучення вчених наукових установ та вищих навчальних закладів до роботи з МАН на засіданні був підписаний договір про спільну діяльність між Донецьким науковим центром НАН і МОН України та Донецьким територіальним відділом Національного центру «Мала академія наук України». Як прокоментував Віктор Ковальов, це новий імпульс для виховання нового покоління молодих науковців.

Також на засіданні, у зв`язку з Днем науки, почесними грамотами Донецької державної обласної адміністрації, Краматорського міського голови та Донецького наукового центру були нагороджені кращі вчені Донбасу. Наприкінці талановита молодь вищих навчальних закладів привітала учасників заходу концертними номерами.

dsc5.jpg dsc6.jpg dsc7.jpg
dsc8.jpg dsc9.jpg dsc10.jpg dsc11.jpg