ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024
Перемога на чемпіонаті України з самбо
3.jpg

Змагання Чемпіонату України з самбо серед студентів відбулися 10–12 квітня 2024 року у м. ...

Вівторок, 16 квітня 2024

Студенти ДДМА в Литві розповіли про життя на Донбасі

litva_3.jpg

А Million Voices («Мільйон голосів») – міжнародний дружній проект у рамках програми Еrasmus+, який відбувся 8–18 листопада в студентському місті Каунас (Литва). Молодь із Литви, Польщі, Чехії, Італії, України та Туреччини зібралася разом для підвищення рівня поінформованості про українську кризу й набуття навичок, щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам та молоді на Донбасі.

У проекті Україну представляли шість студентів із Краматорська, Маріуполя та Дружківки, троє з них – із ДДМА: це Миколай Хемій, Олена Балаболко й Поліна Ткаченко. Українська молодь розповідала про війну й життя на Донбасі, про сьогоднішню ситуацію, а також представила нашу країну, показала її традиції та звичаї.

litva_1.jpg

Миколай Хемій в інтерв’ю зазначив, що їхав на цей проект поділитися досвідом, він розповідав учасникам про те, що бачив, що пережив, тим паче, що він волонтер «Червоного Хреста» і йому є що розказати. Микола був у Травневому, що знаходиться в «сірій зоні», де нічого не працює, де люди живуть одним днем, без їжі, часто без води й тепла, інфраструктури, будматеріалів, без яких немає змоги після обстрілів полагодити дах і вікна. Учасники проекту до таких розмов були підготовлені: на початку осені група молоді відвідала Донбас, міста у сірій зоні та завітала до нашої Академії (ми писали про це в газеті «Академія» № 13(341) від 28 вересня 2018 року). «Хлопець із Чехії досі з жахом згадує малят в Авдіївці, які гралися на дитячому майданчику під звуки пострілів, зовсім не зважаючи на них, – говорить Микола. – Молоді люди, що були в нас, і досі під глибоким враженням від цього, навіть шоковані, і постійно згадували про це протягом усього заходу». Спікери проекту, які відвідали восени Донбас, підготували презентації, де розповіли про побачене. І це дуже важливо, щоб у світі почули про війну в нашій країні.

litva_2.jpg

Спілкування проходило в неформальній обстановці, англійською мовою. У розмовах, окрім війни на Донбасі, політики та Євромайдану, піднімалися теми руйнування стереотипів, дискримінації за національністю та інших її форм. На ці теми учасники виконували творчі завдання, спрямовані на згуртованість, руйнування бар'єрів та ін., для чого вони створювали інтернаціональні команди. «Також у рамках заходу учасники з кожної країни представляли свою культуру, співали, танцювали, – додає Олена. – Наша Поліна навіть здобула звання кращого танцюриста. У гуртожитку, де нас поселили, усі учасники пригощали один одного стравами своєї країни, знайомилися ближче».

litva_6.jpg

Також піднімали тему пропаганди: як вона працює, на чому будується, вирішували, як боротися з нею. Прийшли до висновку, що людей треба з дитинства вчити перевіряти достовірність інформації.

Одним із завдань було опитування людей на вулиці про ситуацію на Донбасі та проблеми внутрішньо переселених осіб. Багато опитуваних людей навіть не знали про конфлікт на Донбасі. «У литовських ЗМІ тема війни в Україні у 2014–2015 роках часто згадувалася, зараз така інформація подається зрідка, – говорить Олена. – Наприклад, в Італії остання новина про конфлікт на Донбасі датувалася минулим роком».

litva_5.jpg

Результатом такої роботи стали командні проекти. Кожен проект оцінювали за актуальністю, оригінальністю ідеї й реалістичністю втілення в життя. Команда Миколи розробляла проект, спрямований на допомогу внутрішньо переміщеним особам, за допомогою якого такі люди змогли б знаходити собі житло. Проект White side of the war («Білий бік війни»), який розробляла команда Олени, був визнаний кращим і його представляли в Міністерство закордонних справ Литви. Суть проекту полягає у створенні новинної мережі, без пропаганди, без цензури, де буде подаватися інформація про війну й життя на Донбасі як воно є, без призми будь-яких телевізійних каналів. Поки проект знаходиться в розробці, тому маємо надію на втілення його в життя.

Як зізналися в інтерв’ю Микола й Олена, після розмови з послом України в Литві на презентації проекту прийшло розуміння, що кожному треба щось робити, щоб змінити життя у своїй країні, а не чекати, що хтось інший зробить це за нас. Ми не пішаки, а реальні рушії змін.

Про знайомство наших студентів із Литвою та їхні враження читайте в наступному номері.