ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами захисників з Донеччини
3.jpg

23-річний військовослужбовець Єгор Сергєєв загинув 21 жовтня 2022 року під час штурму ворожих по...

Понеділок, 06 лютого 2023
Спортсмени ДДМА – кандидати на участь в Олімпійських іграх
3.jpg

Наші атлети наполегливо продовжують підготовку до найголовніших змагань своєї кар’єри – Олімпійс...

П'ятниця, 03 лютого 2023
А ви перейшли на українську?
3.png

За результатами опитування в додатку «Київ Цифровий» з початку повномасштабної війни 33% киян пе...

Четвер, 02 лютого 2023
Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023

Студенти ДДМА стали призерами двох конкурсів наукових робіт

img_win_1.jpg

14–18 квітня в місті Кам'янському, у Дніпровському державному технічному університеті проходив всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт за напрямом «Електротехніка та електромеханіка». На конкурс подаються самостійно підготовлені наукові роботи студентів або студентських колективів (не більше 2 осіб) з актуальних проблем у цій галузі, які є пошуковими за своїм характером, мають наукове й прикладне значення, упроваджені у виробництво або застосовані в навчальному процесі.

Конкурс проходив у два тури: у першому турі роботи пройшли дуже суровий відбір рецензентів, у другому турі – обрані для участі роботи автори публічно захищали в університеті. На конкурс було подано 200 наукових студентських робіт із різних вишів України, 69 робіт було відібрано для участі в другому турі. У журі конкурсу працювали професори та доценти з вищих навчальних закладів з усієї України.

У цьому році нашу Академію і Донецьку область представили студенти 5-го курсу спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Андрій Клімченков та Євген Гришай. Вони представили на конкурс наукову роботу за темою «Розробка системи діагностування електромеханічних систем за допомогою вібраційного моніторингу». Ця тема була виконана в рамках співпраці кафедри ЕСА з ДП «Сіменс Україна». У вересні 2018 року кафедра ЕСА брала участь у проекті «10-топ ІІоТ застосувань в Україні» та переконливо перемогла. Після чого на кафедру ЕСА було поставлено наукове обладнання, на базі якого був розроблений стенд вібромоніторингу. Проведення вібромоніторингу дає можливість передбачити вихід із ладу обладнання задовго до того, коли аварія набуває дуже критичних масштабів та потребує великих коштів для її усунення. У розробці та монтажі цього стенду, під керівництвом свого наукового керівника, завідувача кафедри ЕСА, д-ра техн. наук Олексія Шеремета, узяли участь Андрій та Євген. Удвічі приємно, що провідна фірма «Сіменс» звернула увагу на Донбаську державну машинобудівну академію, а не класичний університет із великого міста.

У підсумку Андрій посів друге, а Євген – третє місце. Вітаємо наших призерів, пишаємося ними та бажаємо успіхів у наукових дослідженнях.

Трохи пізніше Андрій Клімченков узяв участь у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт Black Sea Science, який проходив в Одеській національний академії харчових технологій. На конкурс він представив роботу за темою «Розробка робототехнічної системи мобільної зарядної станції», макет якої є в наявності на кафедрі ЕСА. Науковими керівниками були завідувач кафедри ЕСА, д-р техн. наук Олексій Шеремет і доцент кафедри ЕСА Наталія Клімченкова. На конкурсі були представлені роботи із США, Китаю, Німеччини, Польщі, Румунії, Мексики, Словаччини та ближнього зарубіжжя. Андрій посів третє місце та був запрошений для участі в підсумковій конференції цього конкурсу. Розробка робототехнічних систем є ще одним із напрямків досліджень, які ведуться викладачами та студентами кафедри. І хоча додаткових фінансових вкладень немає, усе доводиться робити за свій рахунок, кафедра має дуже добрі результати в цьому напрямку. Так, з вересня 2018 року на кафедрі запрацював гурток із робототехніки для молоді міста Краматорська.

Сподіваємося на подальший розвиток та гарні результати в дослідженнях.

img_win_2.jpg img_win_3.jpg