ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ДДМА – 70! Віхи історії. Частина друга
001.jpg

З кожним днем наближається чудове свято – цього навчального року ДДМА відзначає свій 70-річний ю...

Середа, 25 січня 2023
Наша спортсменка – чемпіонка України зі штовхання ядра
1.jpg

Ще одну медаль здобула наша спортсменка Марія Ларіна, студентка 2-го курсу спеціальності «Фізичн...

Вівторок, 24 січня 2023
Україна соборна. Разом до Перемоги!
1.jpg

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незале...

Неділя, 22 січня 2023
На пікап для ЗСУ
2.jpg

Мінометна батарея 93 ОМБр "Холодний Яр", у якій наразі служить випускник ДДМА, збирає кошти на п...

Неділя, 22 січня 2023
У МОН представили модель вступу 2023 до закладів вищої освіти
1.jpg

У МОН 20 січня спільно з Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО презентували ...

Субота, 21 січня 2023

Про доступність освіти на окупованих територіях

DSCF2342.JPG

Важко навіть уявити, що сьогодні в такій європейській країні, як Україна, хтось із дітей може не мати доступу до повноцінної освіти. Але російська агресія відкинула окуповані частини Сходу України й анексований Крим на десятки років назад. Хороша освіта для дітей не тільки на цих територіях, а й у прифронтових містечках стала недоступною.

Тому 19 жовтня апарат ДонОДА скликав круглий стіл із метою з’ясувати актуальне питання: доступу до освіти молоді з тимчасово окупованих територій та лінії дотику, яка відбулася в приміщенні музею ДДМА. Адже на сьогодні державою зроблено ряд кроків із покращення доступності освіти на тих територіях. А їхню дієвість і необхідно було проаналізувати на цьому заході. У заході брали участь керівники закладів вищої і середньої освіти й керівники освітніх центрів «Донбас – Україна».

Круглий стіл відкрила заступниця голови ДонОДА Юлія Костюніна. Вона підкреслила, що на цьому заході необхідно не тільки ознайомитися з виконаною роботою, а й накреслити нові напрямки роботи з дітьми з непідконтрольної території.

Із привітальним словом звернулася заступниця міністра з реінтеграції ТОТ Інна Драганчук. Вона наголосила про налагодження постійного дистанційного зв’язку з дітьми з непідконтрольної території.

Про діяльність ДДМА в цьому питанні розповів ректор Академії професор Віктор Ковальов. Він підкреслив, що Академія, як єдиний корінний ЗВО Краматорська, радо надає освітні, культурні й спортивні ресурси для розвитку регіону. Поділився багаторічним досвідом дистанційної роботи зі студентами заочної форми навчання з депресивних міст, який Академія мала ще з довоєнних часів. Розповів про роботу за програмою «Донбас – Україна» і організацію підготовчих курсів на літній період для абітурієнтів із непідконтрольних територій.

Керівники шкіл із Покровська й Краматорська поділилися методами навчання й прийому іспитів у школярів, у яких є тільки атестати ОРДЛО, а також проведення дистанційної роботи зі школярами. У цій роботі їм допомагає також інститут післядипломної освіти.

У свою чергу, керівники ЗВО поділилися досвідом організації підготовчих курсів і виховної роботи з абітурієнтами з тимчасово непідконтрольних територій.

У цілому можна констатувати, що в закладах довищої освіти відпрацьована методика екстернату й прийому іспитів у школярів тих територій. У ЗВО з’явилися перші напрацювання з організації підготовчих курсів, системи навчання й виховної роботи з абітурієнтами. Необхідно приділити увагу методам агітаційної роботи. Також необхідно удосконалювати систему фінансування підготовчих курсів і матеріального забезпечення абітурієнтів.

Колективу ДДМА в особі ректора була висловлена подяка від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики щодо реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій України.

Вячеслав Медведєв


DSCF2304.JPG DSCF2325_cr.jpg DSCF2312.JPG