ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ
1.jpg

Сержант Дмитро Семенов, позивний Семен, загинув 28 жовтня 2023 року біля селища Курдюмівка на До...

П'ятниця, 12 липня 2024
У нашої легкоатлетки дві медалі, а збірна Донецької області – друга на головному чемпіонаті України в сезоні
2.jpg

Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді відбувся 28–30 червня у Львов...

Четвер, 11 липня 2024
Закладам освіти доручили терміново встановити сонячну генерацію
1.jpg

Міністерство освіти і науки доручило закладам освіти в максимально короткі строки встановити об&...

Середа, 10 липня 2024
МОН планує скасувати дистанційну освіту для дітей-ВПО
1.jpg

Міністерство освіти і науки України планує скасувати можливість для дітей-ВПО дистанційно навчат...

Вівторок, 09 липня 2024
До уваги випускників-бакалаврів 2024 року та спеціалістів, магістрів минулих років!
2.jpg

Донбаська державна машинобудівна академія запрошує випускників-бакалаврів 2024 року та спеціаліс...

Понеділок, 08 липня 2024

Про доступність освіти на окупованих територіях

DSCF2342.JPG

Важко навіть уявити, що сьогодні в такій європейській країні, як Україна, хтось із дітей може не мати доступу до повноцінної освіти. Але російська агресія відкинула окуповані частини Сходу України й анексований Крим на десятки років назад. Хороша освіта для дітей не тільки на цих територіях, а й у прифронтових містечках стала недоступною.

Тому 19 жовтня апарат ДонОДА скликав круглий стіл із метою з’ясувати актуальне питання: доступу до освіти молоді з тимчасово окупованих територій та лінії дотику, яка відбулася в приміщенні музею ДДМА. Адже на сьогодні державою зроблено ряд кроків із покращення доступності освіти на тих територіях. А їхню дієвість і необхідно було проаналізувати на цьому заході. У заході брали участь керівники закладів вищої і середньої освіти й керівники освітніх центрів «Донбас – Україна».

Круглий стіл відкрила заступниця голови ДонОДА Юлія Костюніна. Вона підкреслила, що на цьому заході необхідно не тільки ознайомитися з виконаною роботою, а й накреслити нові напрямки роботи з дітьми з непідконтрольної території.

Із привітальним словом звернулася заступниця міністра з реінтеграції ТОТ Інна Драганчук. Вона наголосила про налагодження постійного дистанційного зв’язку з дітьми з непідконтрольної території.

Про діяльність ДДМА в цьому питанні розповів ректор Академії професор Віктор Ковальов. Він підкреслив, що Академія, як єдиний корінний ЗВО Краматорська, радо надає освітні, культурні й спортивні ресурси для розвитку регіону. Поділився багаторічним досвідом дистанційної роботи зі студентами заочної форми навчання з депресивних міст, який Академія мала ще з довоєнних часів. Розповів про роботу за програмою «Донбас – Україна» і організацію підготовчих курсів на літній період для абітурієнтів із непідконтрольних територій.

Керівники шкіл із Покровська й Краматорська поділилися методами навчання й прийому іспитів у школярів, у яких є тільки атестати ОРДЛО, а також проведення дистанційної роботи зі школярами. У цій роботі їм допомагає також інститут післядипломної освіти.

У свою чергу, керівники ЗВО поділилися досвідом організації підготовчих курсів і виховної роботи з абітурієнтами з тимчасово непідконтрольних територій.

У цілому можна констатувати, що в закладах довищої освіти відпрацьована методика екстернату й прийому іспитів у школярів тих територій. У ЗВО з’явилися перші напрацювання з організації підготовчих курсів, системи навчання й виховної роботи з абітурієнтами. Необхідно приділити увагу методам агітаційної роботи. Також необхідно удосконалювати систему фінансування підготовчих курсів і матеріального забезпечення абітурієнтів.

Колективу ДДМА в особі ректора була висловлена подяка від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики щодо реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій України.

Вячеслав Медведєв


DSCF2304.JPG DSCF2325_cr.jpg DSCF2312.JPG