ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Наші футболісти вибороли 3-є місце
img_8.jpg

22 лютого на базі спорткомплексу ПАТ «Грета» (м. Дружківка) відбувся XIX традиційний регіональни...

Вівторок, 25 лютого 2020
Друге місце у відкритій першості ДДМА з бадмінтону
img_1.jpg

21 лютого в спортивній залі № 1 ДДМА проведена відкрита першість ДДМА з бадмінтону. У змаганнях ...

Вівторок, 25 лютого 2020
Про збереження й розвиток регіональної науки говорили на засіданні ради ДНЦ і ради ректорів ЗВО Донецької і Луганської областей
img_dnc_4.jpg

21 лютого в музеї Академії відбулося розширене засідання Ради Донецького наукового центру НАН і ...

Понеділок, 24 лютого 2020
«ЩО? ДЕ? КОЛИ?»: ШОСТИЙ ЕТАП МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУ
img_1.jpg

21 лютого в Донбаській державній машинобудівній академії пройшли ігри шостого етапу міжнародного...

Понеділок, 24 лютого 2020
«Срібна» медаль у кошику нашої шахістки
img_martinkova.jpg

Студентка спеціальності «Фізичне виховання та спорт» Олена Мартинкова, майстерка спорту міжнарод...

Понеділок, 24 лютого 2020

«Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман»

vysh1.jpg

Народне прислів’я каже: «Без верби й калини немає України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка здавна були українськими народними символами – оберегами краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – є оберегом людини.

До свята вишиванки вчителі й учні Краматорської ЗОШ № 11 розробили стенд «Україна вишивана», відкриття якого відбулося в Академії 17 травня. Стенд присвячений вишиванкам різних куточків нашої країни, де описані візерунки, які притаманні кожному регіону України, та їх тлумачення.

vysh2.jpg

Відкрив цей стенд ректор ДДМА Віктор Ковальов. Після слів привітання у своїй промові він нагадав, що рівно три роки тому саме наша Академія відродила День вишиванки на обласному та міському рівнях, і те, що відбувається в різних місцях нашого міста – це продовження нашої ініціативи. Дійсно, організаторами такого свята в Краматорську стали представники кафедри КМСІТ за підтримки клуба «Пані» та Ганни Кущ. Учасниками святкового флешмобу тоді стали студенти ДДМА та учні Української гімназії. Саме відтоді жителі Краматорська почали святкувати День вишиванки.

Також зі святом привітала всіх голова громадської організації Української миротворчої школи «Український розмовний клуб “Файно”» Оксана Муравльова. Запальну народну пісню про вишиванку заспівала золотий голос Академії Ксенія Цюх.

vysh3.jpg

Українська народна вишивка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і знаходять відображення думки й настрої людини, що її творила, краса природи. А також полохливий світ думок майстринь, їхні мрійливі сподівання на кращу, добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей. Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.

Як показує досвід, і справді, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Кожен із цих орнаментів має своє значення. Наприклад, ромб є сильним захисним оберегом, який приносить удачу. Калина – втілення незвичайної сили та вічної краси. Мак – це оберіг, який захищає сім’ю і господарство, а також є символом пам’яті, скорботи та суму за загиблими. Птахи – це символ людської душі, а троянда – любові й кохання.

Ми з вами всі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки. Бо саме народна вишивка – це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних і талановитих народних майстрів. Наше завдання – не розгубити його, передати це диво наступним поколінням.