ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Відпрацювання святкових днів
1.jpg

Згідно з Наказом ДДМА 16 січня (субота) – робочий день (перенос з 8.01.21).

П'ятниця, 15 січня 2021
ДДМА отримала ліцензію на CAD-систему SolidWorks-2021
1.jpg

Наприкінці року було укладено меморандум між Донбаською державною машинобудівною академією та ТО...

Вівторок, 12 січня 2021
У новий рік з надією на краще!
2.jpg

Цього року Академія і весь світ стикнулися з викликом пандемії коронавірусу, яка внесла багато к...

Четвер, 31 грудня 2020
Вітаємо із захистом!
1.jpg

Ректорат, профком і медіа-група «Академія» вітають завідувача кафедри хімії і охорони праці, про...

Четвер, 31 грудня 2020
Віктора Ковальова затверджено на посаді ректора
1.jpg

Вітаємо професора Віктора Ковальова з укладенням 28 грудня 2020 р. контракту з Міністром освіти ...

Вівторок, 29 грудня 2020

«Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман»

vysh1.jpg

Народне прислів’я каже: «Без верби й калини немає України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка здавна були українськими народними символами – оберегами краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – є оберегом людини.

До свята вишиванки вчителі й учні Краматорської ЗОШ № 11 розробили стенд «Україна вишивана», відкриття якого відбулося в Академії 17 травня. Стенд присвячений вишиванкам різних куточків нашої країни, де описані візерунки, які притаманні кожному регіону України, та їх тлумачення.

vysh2.jpg

Відкрив цей стенд ректор ДДМА Віктор Ковальов. Після слів привітання у своїй промові він нагадав, що рівно три роки тому саме наша Академія відродила День вишиванки на обласному та міському рівнях, і те, що відбувається в різних місцях нашого міста – це продовження нашої ініціативи. Дійсно, організаторами такого свята в Краматорську стали представники кафедри КМСІТ за підтримки клуба «Пані» та Ганни Кущ. Учасниками святкового флешмобу тоді стали студенти ДДМА та учні Української гімназії. Саме відтоді жителі Краматорська почали святкувати День вишиванки.

Також зі святом привітала всіх голова громадської організації Української миротворчої школи «Український розмовний клуб “Файно”» Оксана Муравльова. Запальну народну пісню про вишиванку заспівала золотий голос Академії Ксенія Цюх.

vysh3.jpg

Українська народна вишивка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і знаходять відображення думки й настрої людини, що її творила, краса природи. А також полохливий світ думок майстринь, їхні мрійливі сподівання на кращу, добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей. Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.

Як показує досвід, і справді, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Кожен із цих орнаментів має своє значення. Наприклад, ромб є сильним захисним оберегом, який приносить удачу. Калина – втілення незвичайної сили та вічної краси. Мак – це оберіг, який захищає сім’ю і господарство, а також є символом пам’яті, скорботи та суму за загиблими. Птахи – це символ людської душі, а троянда – любові й кохання.

Ми з вами всі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки. Бо саме народна вишивка – це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних і талановитих народних майстрів. Наше завдання – не розгубити його, передати це диво наступним поколінням.