ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Афера тисячоліття. Як москалі стали росіянами
00.jpg

…і чому Папа Римський вірить у міф про «братні народи»

Вівторок, 30 травня 2023
Засідання вченої ради
1.jpg

На травневому засіданні Вченої ради ДДМА вирішені важливі питання внутрішнього життя Академії. З...

Понеділок, 29 травня 2023
До уваги абітурієнтів!
2.jpg

Основна сесія НМТ цього року розпочнеться 5 червня і триватиме до 23 червня. З міркувань безпеки...

П'ятниця, 26 травня 2023
Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини
1.jpg

50-річний десантник Вадим Моруженко загинув 23 березня 2022 року у боях за місто Лисичанськ.

Середа, 24 травня 2023
Визначено, якими будуть магістерські тести ЄФВВ
1.jpg

Міністерство освіти і науки оприлюднило характеристики предметних тестів єдиного фахового вступн...

Вівторок, 23 травня 2023

Німеччина на зв’язку

8901917.jpg

Наразі велика кількість українців, що потерпають від війни з росією, були вимушені тікати закордон. Мені довелося стати однією із них, тож хочу поділитися власним досвідом.

Разом із сім’єю ми виїхали до Німеччини. Та то були найважчі чотири дні в моєму житті: дорога Україною під галас сирен, нестача води, важкі сумки, пронизливий холод усюди… У мирний час ми би сказали, що це жахливо, але це не відпустка, а порятунок.

Не дивлячись на те, що Німеччина вже переповнена, українців продовжують привітно зустрічати. Ми зупинилися в містечку Штегаурах, під Бамбергом. Тут заснували цілу спільноту, яка допомагає українцям влаштуватися в Німеччині. Люди, які знають українську мову, можуть запропонувати житло, медичну допомогу, вирішити юридичні питання, або мають будь-яку можливість допомогти українцям у такому скрутному становищі, об’єдналися і наразі роблять усе можливе, аби українці могли відчути себе нарешті в безпеці.

Орендувати житло тут майже неможливо, адже навіть німцям його бракує зараз. Окрім того, оренда дуже дорога та слід розуміти, що в Німеччині здають квартири без меблів. Тож біженців зараз приймають німецькі сім’ї. Волонтери допомагають із пошуком сімей, щоб ви підходили одне одному, та навіть якщо процес затягується, не слід перейматися, вас тимчасово розташують у готелі, чи центрах для біженців.

Після цього починається процес реєстрації. Вас мають прописати (сім’я, або орендодавець, які вас приймають), а потім ви повинні звернутися до місцевої адміністрації, щоб отримати дозвіл на проживання в Німеччині строком до року, з можливістю продовження терміну до трьох років. Після отримання реєстрації (документ можна порівняти із карткою платника податків України, той самий сенс) вам прийде запрошення до відвідування наступних служб, наприклад, соціальної. Таким чином наприкінці ви отримуєте: дозвіл на роботу, або навчання в Німеччині, страховий поліс, можливість відвідувати курси німецької безкоштовно, соціальні виплати та дозвіл на проживання, безкоштовний проїзд у міському та залізничному сполученнях.

Не знаю, як в інших містах, та в Бамберзі всі намагаються допомогти, співчувають та розуміють наше становище. Так, великі міста переповнені, але Німеччина продовжить приймати українців та допомагати їм, доки це можливо.

Все буде Україна!

Катерина Кочерова