ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023
Старовинна легенда про українську мову, яку наші бабусі розповідали дітям
3.jpg

Ділив Бог між народами землю і дарував їм мови. Роздав усе, що мав, і сів відпочивати. Аж тут пі...

Понеділок, 30 січня 2023
Вітаємо іменних стипендіатів!
5.jpg

У нашій Академії навчаються талановиті старанні студенти. А зусилля завжди винагороджуються. Окр...

Неділя, 29 січня 2023
Герої Крут. Національна пам'ять
3.jpg

Цього дня, 29 січня, в Україні вшановують пам’ять про юних та відважних Героїв Крут.

Неділя, 29 січня 2023

На зустрічі з Президентом України створена Рада з питань розвитку вищої освіти, до її складу увійшов ректор ДДМА

img_1.jpeg

Президент Володимир Зеленський зустрівся 2 червня в Києві з керівниками провідних закладів вищої освіти України. У зустрічі також узяли участь заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк та голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Від Східного регіону в зустрічі брав участь голова ради ректорів ЗВО Донецької і Луганської областей, ректор ДДМА професор Віктор Ковальов.

Учасники обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти (ЗВО), розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

На думку очільника держави, в Україні існує кадровий голод і цю проблему має вирішувати вища освіта.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив Президент.

img_2.jpeg

Володимир Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?» – звернувся Президент до учасників зустрічі.

Зі свого боку Сергій Бабак заявив, що завдання Комітету з питань освіти, науки та інновацій і парламенту в цілому – створити законодавчі умови для розвитку системи вищої освіти та її подальшої еволюції. Наразі Верховна Рада вже зробила окремі кроки щодо змін у системі фінансування університетів, які стимулюватимуть покращення якості.

Тепер у контрактах із ректорами будуть з’являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників.

«Наші плани до кінця 20-го року поділяються на дві частини: тактичні плани, це проведення вступної кампанії, і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці», – зазначив Сергій Бабак.

Президент Володимир Зеленський утворив РАДУ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ. До неї увійшли 19 ректорів ЗВО України. Від Східного регіону в Раді буде працювати ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов. Вона стане консультативно-дорадчим органом при главі держави. Її метою буде вдосконалення якості й змісту вищої освіти в Україні та підготовка конкурентоспроможних фахівців, удосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні.

Зустріч із Президентом України тривала більше чотирьох годин. На ній було висловлено багато пропозицій. Ректор ДДМА Віктор Ковальов у своєму виступі звернув увагу на підтримку навчальних закладів, які працюють біля лінії розмежування, поліпшення матеріальної бази ЗВО й матеріального забезпечення освітян.

Очільники провідних ЗВО наголосили на важливій ролі можливостей для розвитку освіти, які дає новий закон про вищу освіту, залученні бізнесу до формування кадрів, створенні механізмів венчурних фондів, фінансуванні стартапів та в цілому на потребі законодавчих ініціатив для перетворення вітчизняної вищої освіти на сучасну, комфортну та успішну.

Очільники ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури, залучення іноземних студентів, розбудови мережі гуртожитків.

На зустрічі були накреслені завдання Кабміну щодо розвитку вищої освіти. Зокрема:

- до 1 листопада 2020 року розробити та затвердити стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021–2031 роки. Основні цілі та пріоритети в ній мають бути визначені з урахуванням глобальних тенденцій світової економіки;

- до 1 грудня 2020 року розробити дві програми: розвитку науково-дослідницької інфраструктури та відновлення й розбудови мережі гуртожитків для студентів ЗВО;

- до 1 вересня 2020 розробити та затвердити план популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземців;

- до 1 вересня 2020 року розробити план заходів щодо популяризації природничих наук та математики.