ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

До уваги абітурієнтів!
2.jpg

Основна сесія НМТ цього року розпочнеться 5 червня і триватиме до 23 червня. З міркувань безпеки...

П'ятниця, 26 травня 2023
Донецька ОВА та платформа Меморіал згадують убитих росіянами жителів Донеччини
1.jpg

50-річний десантник Вадим Моруженко загинув 23 березня 2022 року у боях за місто Лисичанськ.

Середа, 24 травня 2023
Визначено, якими будуть магістерські тести ЄФВВ
1.jpg

Міністерство освіти і науки оприлюднило характеристики предметних тестів єдиного фахового вступн...

Вівторок, 23 травня 2023
Про проведення літньої заліково-екзаменаційної сесії для здобувачів денної та заочної форм навчання у 2022/2023 навчальному році
1.jpg

Заліково-екзаменаційна сесія у 2022/2023 навчальному році для здобувачів вищої освіти, які навча...

Понеділок, 22 травня 2023
ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ НАУКИ В УКРАЇНІ!
1.jpg

Шановні колеги, науковці, від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в Укра...

П'ятниця, 19 травня 2023

Майбуття роботобудування за молоддю

img_robo_main.jpg

26 травня в ПКіТ НКМЗ утретє відбувся регіональний фестиваль роботів «ROBОСХІД», куди з'їхалися 240 учасників із 7 міст Донецької області. Це були не тільки поціновувачі робототехніки, які мають досвід у цій галузі, але й починаючі розробники роботів та звичайні дітлахи з батьками.

Робототехніка – це галузь, яка в наш час найбільше розвивається та має творчу складову, тому цікава людям різного віку. Головним організатором та спонсором вкотре стала фірма QUARTSOFT, на чолі з її генеральним директором Сергієм Кондратюком, за підтримки заводу «Донмет», НКМЗ, USAID та міського голови Андрія Панкова. Волонтерську допомогу в проведенні фестивалю роботів надали студенти ДДМА спеціальностей «Комп’ютерні науки», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та «Системний аналіз». Слід сказати, що рівень організації був дуже високим, QUARTSOFT показала себе як дружня команда, здатна швидко вирішувати будь-які питання. Тому й відгуки про фестиваль роботів «ROBОСХІД» тільки позитивні.

У великому залі палацу культури пройшли змагання з робофутболу, сумо, слалому й кегельрингу серед досвідчених команд. У фойє, поруч із виставками й презентаціями, проходили змагання роботів з робосумо й слалому у вільній категорії на роботах Arduino.

У фестивалі взяли участь дві команди від Донбаської державної машинобудівної академії (ДДМА). Команди були сформовані з учасників гуртків робототехніки та інформаційних технологій від Центру позашкільної роботи, які працюють на базі ДДМА, кафедри електромеханічних систем автоматизації. Вони взяли участь у двох конкурсах-змаганнях – зі слалому та сумо на роботах Arduino.

До команди Robo-ard увійшли: студент першого курсу спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ДДМА Данил Форемний, ученик 9-го класу школи № 22 Георгій Перепелиця, ученик 4-го класу Білокузьминівської школи Назар Макаренко.

Команда Robo-drive складалася зі студента першого курсу спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ДДМА Ковальчука Олега, ученика 10-го класу школи № 24 Михайла Лобанова, учениці 8-го класу Олександри Дерека.

Показали й роботу випускника одинадцятого класу краматорської школи № 2 Микити Маліновського, який планує продовжувати навчання за спеціальністю кафедри, – авто-робота GROCAR. Управління роботом відбувалося з персонального комп’ютера в залі, і всі учасники мали можливість керувати роботом. Авто-робот GROCAR має можливість управляння з будь-якого комп’ютера з будь-якого місця земної кулі за допомогою Інтернету.

Наші викладачі провели майстер-класи. Кафедра «Електромеханічні системи автоматизації» показала на фестивалі моделі електронного одягу, які дуже розповсюджені в Європі та Японії, різноманітних роботів на дистанційному та програмованому керуванні за допомогою контролеру Arduino, трансформатору «Тесла», вібророботів.

Кафедра «Комп’ютерні інформаційні технології» представила роботів нового покоління AllCode. Це нова концепція програмування, яка є незалежною від хоста й може використовуватися практично з будь-якою мовою програмування, уключаючи Flowcode, MATLAB, LabVIEW, Python, App Inventor, Visual Basic/C#/C. Можна запрограмувати поведінку як одного робота, так і декількох з одного хоста. Усі бажаючи мали змогу провести змагання з перегонів на роботах AllCode, керування яких відбувалося за допомогою мобільних пристроїв.

У змаганнях із робофутболу перемогла команда «Робоклуб Вугледар». Головний приз у змаганнях з робосумо поїхав до Слов'янська разом із командою «Рободжуніорс» студії U-Robot, вони ж перемогли і в робо-кегельрингу. Слов'янці з команди RoboTeens, тієї ж студії U-Robot, заволоділи також головним призом у змаганнях зі слалому.

Найприємнішим моментом стало нагородження переможців та учасників, усі отримали подарунки та сувеніри.

Вітаємо всіх зі святом роботів, яке пройшло в нашому місті. Бажаємо продовження!

img_robo1.jpg img_robo_4.jpg img_robo2.jpg img_robo_5.jpg img_robo_6.jpg img_robo_7.jpg