ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Матеріальна база

Матеріальна база кафедри фізики є достатньою для ефективного проведення зайняти з фізики. 100% лабораторних робіт кафедри з дисципліни фізика носять дослідницький характер.

Всі лабораторії та лабораторні установки відповідають вимогам продуктивного, розвиваючого навчально-виховного процесу.

Серед виграшних моментів є розробка 4 імітаційних лабораторних робіт, що дозволяє забезпечити наочність фізичних явищ (завдяки використанню ТЗН), та полегшити сприйняття студентами складного матеріалу. Серед таких робіт є такі:

 1. Вивчення законів прямолінійного руху за допомогою машини Атвуда.
 2. Визначення питомого заряду електрона за допомогою магнетрона і електронно-променевої трубки.
 3. Визначення радіусу кривизни лінзи за допомогою кілець Ньютона.
 4. Вивчення будови і принципу роботи напівпровідникового діода.

Що стосується оновлення і вдосконалення лабораторної бази, то останніми роками було придбано 2 нові установки:

 1. Установка для визначення універсальної газової постійної.
 2. Установка для виміру питомої і молярною теплоємностей металевих зразків.

У майбутньому планується 1. Вдосконалити комп'ютерну базу для проведення Л/р. 2. Закупити установку визначення питомого заряду електрона методом магнетрона (усі елементи установки : електронна лампа (діод), соленоїд, плата з електронною схемою, блок збору даних - NI 9211 змонтовані в корпусі з вогнетривкого пластика зі знімним прозорим верхом розміром 200х100х100 мм. В якості блоку живлення установки використовується стандартний мережевий адаптер з вихідною напругою 9 В. Установка по USB шині з'єднується з комп'ютером, на екрані якого відображаються результати вимірів і їх математична обробка за допомогою програми, розробленої в середовищі LabVIEW). 3. Закупити установку визначення в'язкості гліцерину методом кульки, що падає. 4. Закупити установку для дослідження ефекту Хола в напівпровіднику (усі елементи установки : тороїдальний електромагніт, датчик Хола, плата з електронною схемою, блок збору даних - NI 9211 змонтовані в корпусі з вогнетривкого пластика зі знімним прозорим верхом розміром 200х100х100 мм. В якості блоку живлення установки використовується стандартний мережевий адаптер з вихідною напругою 9 В. Установка по USB шині з'єднується з комп'ютером, на екрані якого відображаються результати вимірів і їх математична обробка за допомогою програми, написаної в середовищі LabVIEW).

Ці установки мають вирішити такі проблеми як:

наочність: усі компоненти установки розміщені в корпусі з прозорою верхньою панеллю, завдяки чому видно елементи ланцюга і єднальні елементи (лампи, світлодіоди, резистори і так далі); ті частини схеми, які грають допоміжну роль і не входять в основну вимірювальну схему, заховані в окремих міні-корпусах усередині основного корпусу;

сучасність: кожна установка включає високоякісний пристрій збору даних (АЦП) виробництва компанії National Instruments і програму обробки експериментальних даних, розроблену в середовищі LabVIEW, що дозволяє забезпечити автоматизацію експерименту і підвищення його наочності за рахунок візуалізації залежностей, що вивчаються, безпосередньо в ході експерименту

компактність: установки у більшості випадків не перевищують габаритів 10*20*10 см (ширина*довжина*висота), що дозволяє розмістити декілька установок в обмеженому просторі.

Лабораторні установки кафедри: