ENG
 • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

 • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

 • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

 • Важлива не кількість знань, а якість їх.

 • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

 • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

 • Бич людини - це уявлюване знання.

 • Знання - сила.

 • Знання - знаряддя, а не ціль.

 • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Олег Кияшко.

Понеділок, 22 квітня 2024
Нові перемоги наших тхеквондистів
1.jpg

Студенти ДДМА, майстри спорту міжнародного класу з тхеквондо Артем та Андрій Гарбари додали до с...

П'ятниця, 19 квітня 2024
Студенти ДДМА вчилися робити перші кроки в кар’єрі
14.jpg

Здобувачі вищої освіти ДДМА сьогодні, 18 квітня, узяли участь в онлайн-тренінгу Донецького облас...

Четвер, 18 квітня 2024
В Академії відбулася Міжнародна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
1.jpg

Щорічна Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизаці...

Четвер, 18 квітня 2024
17 квітня – День вільних людей у Краматорську
1.jpg

Десять років тому Краматорськ рішуче виступив проти російської окупації. 17 квітня 2014 року, уж...

Середа, 17 квітня 2024

Європейський Союз надав ДДМА обладнання для створення Центру IT-рішень

IMG_4433.JPG

Як ми вже повідомляли, у ДДМА запроваджено освітній проєкт – Центр IT-рішень. Він забезпечить подальший розвиток інформаційної сфери в регіоні Донеччини. Підтримку в цьому проєкті надав Європейський союз у рамках Програми ООН «Відновлення і розвиток світу». За короткий час був створений сучасний комп’ютерний навчальний кабінет з інтерактивною дошкою, який допоможе забезпечити підготовку, перепідготовку фахівців і підвищення кваліфікації держслужбовців і спеціалістів із промислових підприємств регіону.

Урочисте відкриття Центру IT-рішень відбулося 5 квітня в аудиторії 2310, яка із цього дня стане його штаб-квартирою. У відкритті IT-центру брали участь заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані, керівник Програми ООН «Відновлення і розвитку світу» Віктор Мунтяну, програмна координаторка компоненти ООН «Місцеве самоврядування і реформа децентралізації» Олена Рудич, заступник голови Донецької ОДА Ігор Мороз, представниця Краматорської райдержадміністрації Вікторія Набокова, секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, керівники міст Донецької області й окремих територіальних громад.

На відкритті Манал Фоуані зазначила, що для розвитку інформаційної сфери важливо, щоб онлайн був доступний для жителів громади Донеччини. Також необхідно встановити перелік послуг для успішної роботи центру в отриманні інформаційних компетенцій, які допоможуть кожному громадянину.

Ігор Мороз наголосив, що на сьогодні стрімкий розвиток цифрових технологій вимагає трансформації управління громадою. У цьому Центр IT-рішень надасть велику допомогу для переходу документообігу в електронний вигляд.

Ректор ДДМА професор Віктор Ковальов привітав присутніх із відкриттям Центру IT-рішень і підкреслив, що в Академії є певний досвід в інформаційних технологіях, досвід підготовки здобувачів освіти і перепідготовки спеціалістів промислових підприємств. Він також подякував Європейському Союзу за підтримку розвитку громади у сфері інформаційних технологій.

У цьому році на мапі Донеччини з’явилася велика громада – це Краматорський район. Ми поспілкувалися з представницею Краматорської райдержадміністрації Вікторією Набоковою. Вона підкреслила, що для Краматорського району це важлива подія, адже він займає дуже велику площу й інформаційні системи в управлінні громадами дуже знадобляться. Та й проведення нарад, конференцій в онлайн-режимі більш зручне, ніж приїжджати на ці заходи за десятки й сотні кілометрів. А керуванню через смартфони необхідно вчитися. У цьому й допоможе Центр IT-рішень. Це важливо не тільки для молоді, а й для літніх людей, адже набагато краще побутові питання, питання комунальних платежів та інше вирішувати онлайн і не стояти в чергах. І цьому навчать у відкритому Центрі.

 Планується, що Центр IT-рішень вирішить наступні задачі:

 • Зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей завдяки використанню сучасних підходів та інструментів е-управління та врядування.
 • Розробка технічних завдань для впровадження нового програмного забезпечення в громадах областей задля переходу до виключно цифрової взаємодії між структурними підрозділами відповідної ради та старостинськими округами, владою, державою, а також із жителями громади.
 • Надання допомоги щодо супроводу е-програм та систем на рівні громад області.
 • Надання послуг інтерактивного дистанційного навчання, підвищення кваліфікації, перекваліфікації тощо.
 • Проведення заходів із цифрової просвіти населення.
 • Розширення співробітництва вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку фахівців з інформаційних технологій, із органами державної влади та місцевого самоврядування, з іншими установами та організаціями.
 • Створення майданчику трансферту інформаційних технологій між різними сферами господарювання в регіоні.
 • Створення ефективного механізму обміну інформацією між органами державної влади та місцевого самоврядування, населенням, засобами масової інформації та Центром ІТ-рішень, що дозволить оперативно реагувати на практичні потреби громад.
 • Забезпечення можливості спілкування студентів під час навчального процесу з фахівцями-практиками державних органів та органів місцевого самоврядування з питань їхньої діяльності.
 • Проведення різноманітних заходів, що сприятимуть розвитку цифрової культури та впровадженню новітніх технологій.

 • IMG_4366.JPG IMG_4351.JPG IMG_4362.JPG

  МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

  Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА), в особі Ковальова Віктора Дмитровича – ректора, доктора технічних наук, професора, лауреата Державної премії України, який діє на підставі Статуту, та Краматорська міська рада, в особі Гончаренко Олександра Васильовича – міського голови, який діє на підставі ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», які надалі іменуються «Сторони», маючи наміри щодо посилення співпраці у сфері ІТ-розвитку, домовилися про наступне:

  СТАТТЯ 1. Метою Меморандуму є взаємодія та координація діяльності ДДМА та органу місцевого самоврядування, спрямована на досягнення позитивних результатів у сфері цифровізації та ІТ-розвитку Краматорської міської ради.

  СТАТТЯ 2. Цей Меморандум є документом, на підставі якого Сторони координують свої дії для досягнення поставленої мети.

  Координація діяльності Сторін буде здійснюватися шляхом:

 • обміну інформацією стосовно планів діяльності, проєктів і програм, що розроблені та/або реалізуються на території Донецької області, із метою утворення єдиного інформаційного поля;
 • проведення інших спільних заходів.
 • СТАТТЯ 3. Сторони зобов'язуються докладати всіх зусиль для взаємовигідного співробітництва в ІТ-сфері та залучення до цього процесу широкого кола суб'єктів.

  СТАТТЯ 4. Будь-яка діяльність у рамках даного Меморандуму на території Донецької області регулюється чинним законодавством. Сторони взаємодіють на принципах рівноправності, відкритості й доброчинності.

  СТАТТЯ 5. Сторони взаємодіють одна з одною з питань виконання пунктів даного Меморандуму через уповноважених представників, що делегуються Сторонами для розгляду поточних питань та проведення спільних заходів.

  СТАТТЯ 6. Цей Меморандум є відкритим до підписання усіма установами та організаціями області, що здійснюють діяльність у сфері ІТ-розвитку в Донецькій області.

  Сторони розглядають цей Меморандум як декларацію про наміри, що не призводить до юридичних чи фінансових зобов'язань для будь-кого з них.

  Сторони домовляються, що умови цього Меморандуму не є конфіденційними та можуть надаватися третім заінтересованим особам у разі необхідності.

  Кожна Сторона має право співпрацювати з третьою стороною з будь-яких питань, подібних тим, що передбачаються цим Меморандумом. Жодне з положень цього Меморандуму не перешкоджатиме будь-якій із Сторін укладати інші угоди з іншими особами.

  Усі суперечки відносно тлумачення й застосування положень цього Меморандуму будуть вирішуватися шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.

  Зміни та доповнення до цього Меморандуму можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін та оформляються додатковими угодами до нього, які є його невід'ємними частинами.

  Цей Меморандум вступає в дію з моменту його підписання Сторонами.


  IMG_4402.JPG IMG_4372.JPG IMG_4333.JPG IMG_4383.JPG IMG_4409.JPG IMG_4484.JPG IMG_4447.JPG IMG_4457.JPG IMG_4481.JPG