ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024
МОН ЗАТВЕРДИЛО КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2024
3.png

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведен...

Четвер, 22 лютого 2024
Студентське самоврядування ДДМА взяло участь в обласному проєкті «Ми є. Були. І будем ми!»
2.jpg

Могутнім відгомоном сивої давнини лунають слова великого українського письменника Івана Павлович...

Середа, 21 лютого 2024
Залишаємося гідними своїх Героїв!
1.png

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які...

Вівторок, 20 лютого 2024
Двигуни безпілотників стануть надійнішими
2.jpg

У 2023 році від Донбаської державної машинобудівної академії в щорічному конкурсі фундаментальни...

Вівторок, 20 лютого 2024

70 РОКІВ СЛУЖІННЯ ЛЮДЯМ. ЮВІЛЕЙ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ КІІ-ДДМА

IMG_3883.jpg

З початку року ми розповідали історію становлення нашого рідного вишу. Але мало хто знає, що ювіляр не лише КІІ-ДДМА: 70 років виповнюється профспілковій організації. За роки роботи профспілкова організація ДДМА показала себе як бойовий, дійовий орган. Протягом багатьох років вона є прикладом первинним профспілковим організаціям інших вишів щодо виконання основних функцій профспілок: виробничої, захисної, виховної та міжнародної.

1 травня Міжнародний день праці, тобто профспілкове свято. Тому нашу рубрику ми присвятимо профспілковій організації КІІ-ДДМА.


10.JPG

Виробнича функція зазнала змін

Як правило, профспілки разом з адміністрацією вишу організовували соціалістичне змагання, у якому концентрувалася вся виробнича сфера.

На сьогодні постали інші, більш вагомі задачі. Тому профспілковий комітет ініціював укладання колективного договору між трудовим колективом та адміністрацією вишу. Вперше такий договір за часи незалежної України укладено у квітні 1995 року. Його підписали ректор ДДМА, професор Віктор Потапкін і голова профспілкового комітету, доцент Анатолій Кошовий. Так з'явився один з найважливіших документів, що регламентує виконання трудових договорів і захищає інтереси трудящих. А зараз такий договір є обов'язковим документом у всіх вишах.

Профспілковий комітет, разом з адміністрацією, бере активну участь у різнопланових професійних змаганнях, які проходять у рамках Положення «Кращі імена»


Турбота про людину

Захисна функція є однією з найважливіших у діяльності профспілок. Тому вона має багато напрямів. Так, важливим напрямом роботи профспілкового комітету є робота з охорони праці. Разом з ректоратом та відповідно до чинного Положення та інструкціям систематично проводиться робота з навчання та атестації співробітників та студентів. Слід зазначити, що п’ятирічні та щорічні комплексні плани заходів щодо забезпечення безпечних умов праці завжди суворо контролюються та виконуються.

2004.jpg

У 2012 році проведено оновлення куточків охорони праці на кафедрах, у підрозділах та студентських гуртожитках ДДМА. Розроблено та введено в дію понад 30 інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки, надання першої домедичної допомоги в підрозділах Академії.

Профспілковий комітет брав участь у всіх акціях протесту за права членів трудових колективів, які організовував центральний комітет профспілки працівників освіти і науки. Академія долучилася до попереджувальної акції.

Так, профспілка ДДМА долучилась до висунення вимоги про відхилення проєктів законів про працю (№ 2708) та профспілкову діяльність (№ 2681), які суттєво впливають на права кожного працівника і зниженні ролі профспілок у захисті прав працівників, яку організувала Донецька обласна рада профспілок відповідно до Резолюції Всеукраїнського віче професійних спілок.


Щоб у будинку був затишок

Ректоратом Академії при тісній співпраці з профспілковим комітетом виконується великий обсяг робіт у плані покращення умов праці та соціального захисту співробітників та студентів.

Завершено реконструкцію та переобладнано частини приміщень колишньої їдальні під навчальний корпус №6. Побудовано структуровані кабельні системи 1, 2, 3, 4, 6-го корпусів. Прокладено оптоволоконні магістралі між гуртожитками. Виконаний монтаж системи озвучування корпусів Академії та проведено капітальний ремонт дахів навчальних корпусів. Запущено систему припливної вентиляції на 2-му поверсі 6-го корпусу, встановлені теплові повітряні завіси на вхідні двері корпусів № 1, 2, 3.

Після введення в дію мінікотелень покращилися умови роботи у 2, 3, 4-му корпусах, гаражі, гуртожитку №2 і у ФОКу.

Виконано капітальний ремонт коридорів, аудиторій, кабінетів у навчальних корпусах Академії, здійснено заміну вікон у бібліотеці та читальних залах на металопластикові склопакети, відремонтовано всі читальні зали бібліотеки. Виконано заміну вікон у 3, 4-му корпусах, у спортивному залі 1-го корпусу та в ряді інших аудиторій, що підвищило їх комфортність.

3.jpg

Відкрито творчу та літературну вітальні, музей спортивної слави ДДМА, фітнес-центр, оснащений сучасним обладнанням, відроджений туристський клуб Академії, засновано та працює радіо «Академія», реконструюється двір першого корпусу та проводиться ряд інших робіт.

У разі скрутного матеріального стану профспілковий комітет надає адресну допомогу. Працівникам з захворюваннями надає путівки для лікування, а іншим працівникам – путівки на відпочинок улітку в будинках відпочинку, або в спортивно-оздоровчих таборах.


«Академія має таланти»

Найоригінальніша та дотепніша комісія профкому, яка виконує кілька аспектів виховної функції, – звичайно ж з культурно-масової роботи. З року в рік вона проводить низку різноманітних заходів.

Найбільшими заходами в Академії є: «Дебют першокурсника», дні факультетів, День студента, новорічні заходи (дитячий ранок, новорічний бал), День святого Валентина, «Що? Де? Коли?», «Міс Академія», «Академія має талант», обласний чемпіонат з шахів пам'яті О.Ф. Бабіна, День Академії та багато іншого.

Профспілковий комітет разом зі студентським самоврядуванням щороку вдосконалюють формати проведення культурно-масових заходів. Так, до загострення війни декілька років поспіль на базі спортивно-оздоровчого табору «Тиша» у м. Святогірську було проведено триденний форум студентських лідерів ДДМА «Студентська веселка».

2.JPG

Великий комплекс заходів щорічно планується до Міжнародного дня студента. Так, кілька років підряд проводилися конкурси «Фотополювання», «Пішохідний квест», конкурсна програма. Команда Академії ось уже 2 роки поспіль посідала перше місце в міському конкурсі «Сесія», нагороджена дипломами, кубками, а також поїздкою до м. Запоріжжя на острів Хортиця.

Студенти та викладачі Академії беруть активну участь і в різних заходах, що проводяться на рівні міста та області. Зустрічі з ветеранами Другої світової війни до Дня визволення Краматорська та Дня Перемоги, з афганцями та іншими воїнами-інтернаціоналістами стали в Академії традиційні.

Наші викладачі та студенти по лінії волонтерського руху, до війни з рф, проводили велику роботу з дітьми підшефного інтернату № 3 м. Краматорська та Будинку дитини. Волонтерів чекають і щиро вітають. Разом з обласною студентською організацією проведено заходи «Покажи жовту картку міліції», «Подаруй дитині книгу» та багато інших.

Усі заходи, що проводяться профспілковим комітетом, висвітлюються в газетах «Академія», «Східний проєкт», «Перехрестя», «Позиція» та ін.


Будьмо здорові!

Особливу увагу приділяє профспілковий комітет відпочинку співробітників, дітей співробітників та студентів.

Спортивно-оздоровчий табір «Промінь», а до 2016 року і база відпочинку «Тиша», з 70-х років дозволяють щорічно оздоровити до 500 осіб – студентів, викладачів, співробітників, а також членів їхніх сімей. Укладено договори з лікування та оздоровлення з санаторіями «Святі гори», «Мій Моршин», «Трускавець», «Одеса», «Хмільник», з іншими навчальними закладами, які мають спортивно-оздоровчі табори на березі моря.

Завдяки турботі ректорату та профкому в таборі ДДМА «Промінь» створені гарні умови відпочинку. Тому наші табори – і «Промінь», і «Тиша» – понад 10 років, до початку війни з рф, посідали призові І та ІІ місця.

.jpg

В Академії працюють групи здоров'я. Щорічно проводяться спартакіади серед студентів Академії та серед студентів, які проживають у гуртожитках, а також серед працівників. Переможці нагороджуються кубками та грамотами.


Наші нагороди

Оцінкою роботи є визнання на конкурсах різного рівня. Академія неодноразово посідала призові місця в обласних конкурсах на кращий студентський гуртожиток та на кращу базу відпочинку, у міських конкурсах з охорони праці.

img266.jpg img268.jpg img270.jpg img272.jpg img274.jpg

У 2010 році ДДМА була визнана найкращою серед вишів Донецької області з організації роботи з охорони праці та представлена на Всеукраїнському огляді-конкурсі, який проводили Міністерство освіти і науки України, Центральний комітет профспілки працівників освіти та науки України, де посіла перше місце. Академія нагороджена дипломом першого ступеня та грошовою премією.

У 2012 році профспілкова організація ДДМА знову була визнана найкращою з організації роботи з охорони праці в обласному огляді-конкурсі, який проводив Обком профспілки працівників освіти і науки, і нагороджена Почесним вимпелом та грошовою премією.

 2012.jpg

Профспілкову роботу виконують небайдужі, ініціативні, чесні люди. Це завдяки їхнім зусиллям ми маємо такі високі показники. На превеликий жаль, пішли з життя всі голови профспілкової організації, які очолювали її з моменту відкриття вишу та до 1984 року, але їх внесок у розвиток та становлення Академії та її профспілкової організації дуже вагомі. Кожен із них вніс щось нове у її зміцнення.


Капітани профспілки КІІ-ДДМА

Розповімо хоч би коротко, про людей, які в різні роки керували профспілковою організацією нашого вишу і зробили величезний внесок у її життя та залишили в ній частинку своєї душі.

У 1953–1957 роках профспілкову організацію очолював В.І. Щербаков. За його безпосередньої участі інститут поступово ставав на ноги, обладнувались навчальні корпуси, які на той час займали площу кварталу, де тепер розташовується міський відділ поліції. Основною задачею в ті часи було згуртування колективів кафедр і підрозділів.

1957 року В.І. Щербаков призначений керівником підрозділу, а головою профспілкової організації обирають Г.Ф. Кисельова. Структура інституту ще формувалась, тому профком, продовжуючи традиції, дуже багато уваги приділяє створенню колективу інституту.

У 1962–1964 роках профспілковою організацією керував Р.В. Прокоф'єв. Він, разом із ректором інституту Г.І. Єжовим, починає будівництво нового навчального корпусу та гуртожитку.

1964 року Р.В. Прокоф'єв передає керівництво профспілковою організацією Г.Ф. Кисельову, якого в 1965 році обирають секретарем партійної організації, а до керівництва профспілкової організацією приходить молодий та енергійний вчений Н.М. Золотухін. У ці роки починається пошук земельних ділянок під будівництво спортивно-оздоровчих таборів.

З 1967 до 1969 року очолював профспілкову організацію А.Г. Авдєєв, який у співпраці з партійною організацією багато зробив для посилення ролі профспілкової організації.

.jpg

В.І. Щербаков

.jpg

Г.Ф. Кисельов

Р.В. Прокоф'єв

.jpg

Н.М. Золотухін

.jpg

А.Г. Авдєєв

.jpg

А.С. Гопта

У 1969 році до керівництва профспілкової організацією приходить А.С. Гопта, за головуванням якого дуже інтенсивно починається будівництво спортивно-оздоровчих таборів, вирішується низка інших питань щодо зміцнення профспілкової організації.

1971 року, у зв'язку з переходом на іншу роботу, він передає керівництво профспілковою організацією Н.П. Лісовому, який дуже багато уваги приділяє посиленню організації, розвитку підрозділу інституту, зміцненню матеріальної бази.

У 1973 році Н.П. Лісовий переходить на партійну роботу, а профспілкову організацію очолив А.І. Біловодченко, який разом із ректоратом інституту продовжує будівництво спортивно-оздоровчих таборів «Тиша» та «Промінь», закінчує будівництва їдальні на «Тиші», будує будинок металургів. Також він вирішує питання дотації путівок.

На той час чисельність студентів, членів профспілки, зростає і досягає рівня райкому профспілки. Тому Анатолій Іванович допомагає у створенні окремої студентської профспілкової організації на правах райкому. З 1974 року її очолює студент В.М. Скудар – молода та енергійна людина, яка формує структуру студентських профспілок і створює колективи профспілкових груп.

1975 року до керівництва профспілковою організацією приходить В.М. Карпенко. Починається будівництво в 1978 році гуртожитку № 3. Профспілкова організація стає центром усієї роботи з виховання та організації відпочинку.

.jpg

Н.П. Лісовий

.jpg

А.І. Біловодченко

.jpg

В.М. Скудар

.jpg

В.М. Карпенко

.jpg

П.В. Васильєв

.jpg

В.С. Медведєв

З 1980 року профспілкову організацію очолює П.В. Васильєв. Він продовжує роботу, розпочату своїм попередником, і разом з А.А. Сердюком розробляє дієве Положення з соціалістичного змагання, за яким відбувалась робота протягом багатьох років. Бурний розвиток обчислювальної техніки в КІІ дозволив досить ефективно виконувати підбиття його підсумків. Велася велика робота щодо підвищення боєздатності профспілкової організації.

З 1974 до 1994 року у КІІ–ДДМА працювала профспілкова організація студентів. Дуже великий внесок у її розвиток зробив В.С. Медведєв, який очолював її з 1981 до 1986 року. Він уже мав досвід роботи, працюючи в профкомі красноармійської філії ДПІ, де займався питаннями охорони праці. Під його керівництвом профспілка стала дієвим бойовим студентським органом. Стала постійно працювати школа профспілкового активу, яка забезпечила кадрами профоргів і всього профспілкового активу. Це забезпечило поліпшення роботи у сфері правових, житлово-побутових і виробничих питань. Проведений обмін профспілкових документів. Профком студентів підвищив боєвитість студентських рад гуртожитків, забезпечив допомогу в розвитку турклубу КІІ (голова – Станіслав Сервірог) як структурного підрозділу профкому КІІ.

Профком студентів забезпечив збільшення кількості путівок у будинки відпочинку та санаторії для студентів, а також була підвищена популярність спортивно-оздоровчого табору «Промінь». На його базі організований відпочинок студентів не тільки на літніх, а й, з допомогою турклубу, на зимових канікулах і під час недільних вихідних. У 1996 році збудовано 5 будиночків у спортивно-оздоровчому таборі «Промінь». Основну роль у будівництві здійснював туристський клуб КІІ.

У студентському клубі, який був на балансі профкому студентів, збільшилася кількість колективів художньої самодіяльності, а також підвищився їхній професійний рівень. На різних конкурсах колективи художньої самодіяльності посідали лише призові місця. За результатами спільної роботи ректорату та профкому студентів виш виборов II місце в УССР, а згодом I місце в СРСР у конкурсі «За кращу організацію праці, побуту та відпочинку студентів» з нагородженням дипломами ВЦРПС та Міністерства вищої і середньо-спеціальної освіти.

Після того, як у 1986 році В.С. Медведєв пішов на педагогічну роботу, партійний комітет не погодився з запропонованою профкомом студентів кандидатурою нового голови, який мав навички в профспілковій роботі в складі президії профкому студентів, а провів на посаду голови профкому недосвідчену людину «зі сторони». У подальшому така кадрова політика парткому призвела до частої заміни голів. А розвал СРСР і зменшення фінансування профспілкових організацій призвело в 1994 році до об'єднання двох профкомів в один.

.jpg

Тетяна Миколаївна Піскун

.jpg

Анатолій Дмитрович Кошовий

_cr.jpg

Ігор Сташкевич

З 1984 року профспілкову організацію, а з 1994 року – об'єднану профспілкову організацію вже ДДМА очолює Анатолій Дмитрович Кошовий. Його каденція прийшлася на роки застою, перебудови, а потім розвалу радянського союзу, становлення державності в Україні і, навіть, російсько-української війни. За ці роки об’єднаною профспілкою виконано величезну роботу. Поліпшилися умови праці та відпочинку. Гуртожитки та спортивно-оздоровчі табори інституту, а потім і Академії посідають перші місця у змаганнях, які проводить Рада ректорів донецької області і Обком профспілки працівників освіти та науки.

Голова профспілкового комітету, доцент Анатолій Кошовий більше двадцяти років є членом Обкому профспілки працівників освіти та науки, двадцять років був членом президії обкому, десять років – членом ЦК профспілки працівників освіти та науки, нагороджений майже всіма профспілковими нагородами.

У 2019 році Анатолія Кошового на посаді голови об’єднаного профспілкового комітету ДДМА замінює Ігор Сташкевич. Так сталося, що його каденція прийшлася на роки епідемії, а потім і широкомасштабного вторгнення військ російської федерації.

Усі 70 років роки поряд з головами профкомів працювали і працюють бухгалтери. Їхня робота є вельми важливою, адже фінансування різних заходів з фонду членських профспілкових внесків та інших дотаційних і власних надходжень є важливою складовою часткою профспілкової роботи. Багато років бухгалтером у профкомі студентів, а потім і в об’єднаному профкомі працює Тетяна Миколаївна Піскун. Вона 46 років веде фінансові питання профспілки. Сторонні люди, які не пов’язані з профспілками, вважають, що в профкомі є гроші, які можна витрачати на що завгодно. І, якщо ці сторонні люди обіймають керівні посади, то вони починають вимагати від голови профкому робити нецільові витрати, які не передбачені фінансовими інструкціями. Голова профкому може піддатися на вимоги. Отут і повинен досвідчений бухгалтер сказати своє вагоме слово. У таких випадках Тетяна Миколаївна завжди твердо вказувала на законодавчі нормативи. Маючи великий досвід і високі людські якості, їй частенько доводилось консультувати профоргів груп та інших профспілкових активістів. До неї завжди тягнуться люди.

Так профспілка ДДМА зустрічає своє 70-річчя. А попереду ще робота з забезпечення нормальної роботи колективу Академії.

Анатолій Кошовий,
Вячеслав Медведєв