ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

МОН запроваджує додаткову фінансову підтримку для вступників
01.jpg

Відтепер шансів вступити на освітню програму в омріяному закладі стало більше: студенти, які пре...

Понеділок, 22 липня 2024
Воркшоп «Дієве резюме для першої роботи: як новачку податись на вакансію та не пролетіти»
11.jpg

Work.ua хоче допомогти студентам зробити перший крок у професійному житті, бо кожен з нас був на...

Понеділок, 22 липня 2024
Подання заяв для вступу на бакалавра відкрито
1.jpg

19 липня почалося подання заяв до ЗВО для вступу на бакалавра. Йдеться про вступників на основі ...

П'ятниця, 19 липня 2024
Щоденник Кубка України з програмування
1.jpg

Липнева спека та канікули не завадили нашим кращим програмістам взяти участь у сьомому етапі Куб...

Четвер, 18 липня 2024
Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024

В Академії до Дня української писемності та мови відбулася тематична кураторська година

1.jpg

9 листопада традиційно в Україні святкується День писемності та мови. 2022 рік приніс Україні багато випробувань, серед яких і найбільша біда - війна. В таких умовах відзначення Дня мови, заглиблення в історію поширення писемності, приєднання до написання Диктанту всенаціональної єдності набувають особливого значення, стають надзвичайно важливими кроками у захисті держави та культури.

В ДДМА 9 листопада 2022 року відбулась урочиста виховна година за участю студентів та викладачів. До заходу долучилися голова ради з виховної роботи Яна Сергіївна Антоненко, головний редактор медіа групи «Академія» Вячеслав Степанович Медведєв, представники Ради студентського самоврядування Академії.

Онлайн-захід стартував з виступів студентів на актуальну тематику.Голова РСС ДДМА Костянтин Чоста підготував для учасників заходу інтерактивну доповідь щодо мовної політики сучасної України. Зроблено ретроспективний аналіз позицій політичного керівництва країни та прийнятих у той чи інший проміжок часу нашої сучасної історії нормативно-правових актів. Особливу увагу зосереджено на ухваленому 25 квітня 2019 року Верховною Радою Законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Саме цей закон нині регулює державну мовну політику.

Студент другого курсу Артур Гаспарян  представив свою доповідь про освітні традиції та видатних випускників Києво-Могилянської академії. Майже всі українські гетьмани (Іван Мазепа, Дем’ян Многогрішний, Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Пилип Орлик та інші), полковники та сотники, отамани Січі, композитор та піаніст Володимир Сокальський, архітектор Іван Григорович-Барський, філософ Григорій Сковорода  були вихованцями цього навчального закладу.

Разом з Софією Бородай присутні вшанували пам'ять преподобного Нестора-Літописця, пригадавши основні події його життя та літературну діяльність. «Повість минулих літ», над якою працював Нестор, ‑ не тільки найдавніший літопис, який описує історію східних слов’ян, утвердження християнства та містить інші важливі відомості, але й літературна пам’ятка, написана мовою, близькою до живої народної мови.

Дар’я Міхнюк охарактеризувала окремі аспекти поширення грамотності та зародження української мови в княжу добу. Зокрема, було зазначено, що поряд зі старослов’янською, яка виконувала функції літературної, існувала староукраїнська мова та жива народна говірка. В окремих пам’ятках Русі дослідники зафіксували типові риси української мови (кличну форму, чергування приголосних, пом’якшення приголосних).

В другій частині виховного заходу всі присутні мали змогу взяти участь у святковій вікторині, присвяченій великим українцям та цікавим фактам з історії культури, мови. Здобувачі освіти та викладачі успішно впорались із відгадуванням видатних особистостей за портретом, за цитатою, за цікавими фактами з біографії.

5.jpg 3.jpg 4.jpg