ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Наука – дорога в майбутнє
1.jpg

Наука – найважливіший чинник технічного і соціально-культурного прогресу. Особливо у воєнні часи...

Субота, 18 травня 2024
ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ НАУКИ В УКРАЇНІ!
5.jpg

Шановні колеги, науковці, від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Днем науки ...

Субота, 18 травня 2024
Бронзовий призер Європи з тхеквандо
1.jpg

Чемпіонат Європи з тхеквондо (ВТФ) відбувся 9–12 травня в Белграді (Сербія). На цих змаганнях сп...

П'ятниця, 17 травня 2024
Студентське самоврядування вітає Академію із Днем вишиванки та запрошує на тематичну онлайн-гру
1.png

Щорічно у третій четвер травня ми відзначаємо одне з найяскравіших свят – Всесвітній день ...

Четвер, 16 травня 2024
Із Днем вишиванки!
6.jpg

Щорічно у третій четвер травня українці відзначають яскраве та самобутнє свято, присвячене нашом...

Четвер, 16 травня 2024

Долучаємося до культури академічної доброчесності

1.jpg

Академічна доброчесність – один із важливих принципів наукового процесу в Україні. Про значущість цього принципу свідчить той факт, що наприкінці жовтня 2020 року у Європі проходив тиждень академічної доброчесності, а щороку 21 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього дня у 2020 році.

Питання забезпечення академічної доброчесності останнім часом привертають підвищену увагу науковців та освітян не лише в Україні, але й у всьому світі. Адже розвиток сучасних технологій не лише значно розширює можливості для досліджень у всіх сферах, він також розширив можливості для плагіату, фабрикації, фальсифікації та інших порушень академічної етики.

2.jpg

Академічна доброчесність, відповідно до змісту статті 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту», – це «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень».

Академічна доброчесність є важливою складовою і системи забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти, яка визначає загальноприйняті світовою спільнотою стандарти здійснення освітньої та наукової діяльності здобувачами вищої освіти й співробітниками Донбаської державної машинобудівної академії.

3.png

Доброчесність є необхідним і важливим показником компетентності, авторитетності, конкурентоздатності та успішності, як викладача, так і здобувача вищої освіти. Українська вища освіта змінюється, і важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність.

Принципи академічної доброчесності та відкритості є ключовими цінностями роботи Донбаської державної машинобудівної академії – в Академії діє Стандарт академічної доброчесності ДДМА, здійснюється перевірка наукових та науково-методичних праць, творів, рукописів статей, тез доповідей науково-педагогічних працівників Академії, дисертаційних робіт та авторефератів, кваліфікаційних робіт здобувачів із використанням інтернет-системи Strikeplagiarism.

Наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, співробітники, здобувачі вищої освіти та інші особи, що беруть участь в освітньому процесі в Донбаській державній машинобудівній академії, зобов’язані дотримуватися принципів академічної доброчесності та корпоративної етики.

Наразі в ДДМА триває процес підписання викладачами та здобувачами вищої освіти декларації про дотримання академічної доброчесності.

Шановні викладачі та студенти Донбаської державної машинобудівної академії, долучаємося разом до культури академічної доброчесності, адже бути академічно доброчесним не так складно, як може здаватися, – варто цінувати труд своїх колег, поважати себе та свій час, а також мати розуміння, що навчання це перш за все самовдосконалення!

Інна Задорожня, начальниця відділу
з внутрішнього забезпечення якості вищої освіти