ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні Вченої ради
2.jpg

На листопадовому засіданні Вченої ради вирішені важливі питання роботи ДДМА. З доповіддю про роб...

П'ятниця, 01 грудня 2023
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

43-річний старший сержант Юрій Ніколаєць загинув 7 жовтня 2022 року під час виконання бойового з...

П'ятниця, 01 грудня 2023
У МОН наголошують на необхідності скорочення кількості вишів
1.jpg

В Україні наразі існує очевидна проблема з мережею закладів вищої освіти через негативні демогра...

Четвер, 30 листопада 2023
Вони пам’ятають
3-1.jpg

Свою історію

Їхні предки іммігрували в Бразилію більше сотні років тому. Багато з них жодного ра...

Середа, 29 листопада 2023
У ДДМА вшанували пам’ять жертв Голодомору
1-1.jpg

Кожної четвертої суботи листопада щорічно в Україні вшановують пам’ять загиблих від голоду...

Середа, 29 листопада 2023

Долучаємося до культури академічної доброчесності

1.jpg

Академічна доброчесність – один із важливих принципів наукового процесу в Україні. Про значущість цього принципу свідчить той факт, що наприкінці жовтня 2020 року у Європі проходив тиждень академічної доброчесності, а щороку 21 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Україна вперше долучилася до відзначення цього дня у 2020 році.

Питання забезпечення академічної доброчесності останнім часом привертають підвищену увагу науковців та освітян не лише в Україні, але й у всьому світі. Адже розвиток сучасних технологій не лише значно розширює можливості для досліджень у всіх сферах, він також розширив можливості для плагіату, фабрикації, фальсифікації та інших порушень академічної етики.

2.jpg

Академічна доброчесність, відповідно до змісту статті 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту», – це «сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень».

Академічна доброчесність є важливою складовою і системи забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти, яка визначає загальноприйняті світовою спільнотою стандарти здійснення освітньої та наукової діяльності здобувачами вищої освіти й співробітниками Донбаської державної машинобудівної академії.

3.png

Доброчесність є необхідним і важливим показником компетентності, авторитетності, конкурентоздатності та успішності, як викладача, так і здобувача вищої освіти. Українська вища освіта змінюється, і важливою умовою успішного розвитку є впровадження принципів академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність.

Принципи академічної доброчесності та відкритості є ключовими цінностями роботи Донбаської державної машинобудівної академії – в Академії діє Стандарт академічної доброчесності ДДМА, здійснюється перевірка наукових та науково-методичних праць, творів, рукописів статей, тез доповідей науково-педагогічних працівників Академії, дисертаційних робіт та авторефератів, кваліфікаційних робіт здобувачів із використанням інтернет-системи Strikeplagiarism.

Наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники, співробітники, здобувачі вищої освіти та інші особи, що беруть участь в освітньому процесі в Донбаській державній машинобудівній академії, зобов’язані дотримуватися принципів академічної доброчесності та корпоративної етики.

Наразі в ДДМА триває процес підписання викладачами та здобувачами вищої освіти декларації про дотримання академічної доброчесності.

Шановні викладачі та студенти Донбаської державної машинобудівної академії, долучаємося разом до культури академічної доброчесності, адже бути академічно доброчесним не так складно, як може здаватися, – варто цінувати труд своїх колег, поважати себе та свій час, а також мати розуміння, що навчання це перш за все самовдосконалення!

Інна Задорожня, начальниця відділу
з внутрішнього забезпечення якості вищої освіти