ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Керівництво кафедри

Тулупенко Віктор Миколайович, 1951 р. народження. В 1974 р. закінчив фізичний факультет стаціонару ДонДУ (м. Донецьк) за фахом «Радіофізика й електроніка». З 1977 г – у КІІ на кафедрі фізики. Працював молодшим науковим співробітником, асистентом, а в 1980 р. був спрямований на навчання в очну цільову аспірантуру на кафедру “Фізики напівпровідників і діелектриків” Ленінградського Політехнічного інституту. По закінченню аспірантури, захистив дисертацію й повернувся в КІІ. Пройшов посади асистента, старшого викладача, доцента (з 1988). Під час роботи в КІІ створив лабораторію твердотільної квантової електроніки, обладнану на рівні кращих лабораторій того часу в Радянському Союзі.

Після одержання Україною незалежності лабораторія під керівництвом Тулупенко В.М. вигравала всі Гранти Державного Фонду Фундаментальних досліджень України, Гранти міністерства освіти України, а також міжнародні гранти – НАТО (двічі) і ІНТАС. В останні роки лабораторія бере участь у виконанні спільної україно-російської програми з нанофізики. В 1995 р. В.М. Тулупенко був спрямований на навчання в докторантуру при Київському національному університеті ім. Т. Шевченко. Після закінчення докторантури повернувся в ДДМА (в 1994 р. за результатами акредитації КІІ був перейменований у ДДМА). В 1999 р. захистив дисертацію доктора фіз.-мат. наук у спеціалізованій раді при Київському національному університеті. В 2000-2003 р. працював у якості запрошеного професора в республіці Тайвань. В 2003 р. призначений на посаду зав. кафедрою фізики ДДМА, яку займає дотепер. В 2004 р. одержав учений ступінь професора Донбаської державної академії.

Має більш 150 наукових публікацій, у тому числі із провідними вченими Радянського Союзу й України. Так наприклад, серед співавторів В.М. Тулупенко лауреат Нобелівської премії Ж.І. Алфьоров, академік АН СРСР, Росії й Литви Ю.К. Пожела, 5 лауреатів державної премії СРСР, лауреати державної премії Росії, члени-кореспонденти російської й української Академій Наук. Є творцем декількох наукових лабораторій як в Україні, так і за кордоном – у республіці Тайвань і у Франції ( університет м. Монпельє). Під керівництвом В.М. Тулупенка захищено 2 кандидатські дисертації й у цей час кілька співробітників працюють над кандидатськими й докторськими дисертаціями.

В 2007 р. В.М. Тулупенко був нагороджений похвальною грамотою міністерства Освіти й Науки України, а в 2010 р. висунутий на нагородження подякою Прем'єр-Міністра України