ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Студентське самоврядування ДДМА взяло участь в обласному проєкті «Ми є. Були. І будем ми!»
2.jpg

Могутнім відгомоном сивої давнини лунають слова великого українського письменника Івана Павлович...

Середа, 21 лютого 2024
Залишаємося гідними своїх Героїв!
1.png

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які...

Вівторок, 20 лютого 2024
Двигуни безпілотників стануть надійнішими
2.jpg

У 2023 році від Донбаської державної машинобудівної академії в щорічному конкурсі фундаментальни...

Вівторок, 20 лютого 2024
19 лютого – День Державного Герба України
1.jpg

Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада Укр...

Понеділок, 19 лютого 2024
Золота нагорода на міжнародних змаганнях з тхеквондо
2.jpg

Міжнародні рейтингові змагання з тхеквондо (ВТФ) «Austrian Open 2024» відбулися 3–4 лютого в міс...

П'ятниця, 16 лютого 2024

МЕТАЛУРГ – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, ЦЕ – ЖИТТЯ!

0001.jfif

Металургія поєднує цілу низку спеціальностей, пов'язаних з отриманням металу та його обробкою в гарячому стані. Без перебільшення можна сказати, що без розвинутої металургії неможливий технічний прогрес у більшості галузей сучасного виробництва. Тому майже всі промислово розвинені країни приділяють особливу увагу її розвитку. Економіці України в довоєнний час металургія приносила більше 35% доходів. У роки незалежності ця галузь пройшла численні трансформації, внаслідок яких стала сильнішою, технологічнішою та ефективнішою.0002.jpg Промисловий виливок

Сучасна металургія виробляє традиційні й нові конструкційні сплави й вироби з них, які демонструють збільшені експлуатаційні можливості у звичайних умовах і в умовах екстремальних навантажень і температур. Це актуально для забезпечення економічної сили та обороноздатності нашої держави. І це значить, що професії, пов'язані з металургійною сферою діяльності людини, є і будуть залишатись одними з найактуальніших, особливо в часи післявоєнної відбудови.

0003.jpeg Ювелірне литво

В Академії підготовка фахівців за спеціальністю 136 «Металургія» проводитися в рамках освітніх програм бакалаврського рівня «Ювелірне, художнє та промислове литво» і магістерського рівня «Металургія» на Кафедрі технології та обладнання ливарного виробництва (ТОЛВ). Кафедрою, майже за 60 років існування, підготовлено понад 3500 фахівців-ливарників. І сьогодні, навіть в умовах тимчасового переміщення ДДМА у місто Тернопіль, кафедра ТОЛВ залишається потужним навчальним і науковим центром ливарного виробництва в регіоні та Україні.

0004.jpg Лиття золотих злитків

Продукцією сучасного ливарного виробництва є деталі вагою від сотень тон до декількох грамів. Вони є складовими різноманітних агрегатів: від велетенських енергетичних установок і надпотужних реактивних двигунів до прецизійних мікророботів. Також ливарним способом виготовляються монументальні і побутові художні вироби. Окремою «тендітною» галуззю металургії та ливарного виробництва є виплавка дорогоцінних металів та сплавів і проєктування та виробництво ювелірних виробів. Тому майбутні фахівці-ливарники навчаються методам сучасного проєктування промислових технологічних процесів, обладнання та оснащення. Також вони опановують сучасні енерго- і ресурсозберігаючі технології виготовлення литих виробів зі сталі, чавуну і сплавів кольорових металів, а також технології виготовлення литих ювелірних і художніх виробів. Особлива увага надається освоєнню комп'ютерно-інформаційних технологій при вирішенні інженерних задач, таких як комп'ютерне моделювання ливарних і металургійних процесів і 3D моделювання та дизайн ювелірних та художніх виробів. Здобувачі освіти набувають навичок роботи зі спеціалізованими програмними пакетами LVMFIowCV, Procast, КОМПАС-ЗD, SolidWorks, MAGMA50FT.

0005.jpg Художній виливок

Випускники кафедри успішно працюють у ливарних, термічних, термообрубних та модельних цехах, у проєктних, конструкторських та дослідницьких бюро, на дільницях художнього литва та ювелірних підприємствах, створювати власні підприємства. У своєму кар’єрному зростанні вони проходять цікавий шлях від майстрів, технологів до начальників дільниць, бюро та відділів ливарних цехів й очолюють їх. У заводоуправліннях працюють інженерами, дослідниками й конструкторами відділів і технологічних бюро, головними фахівцями заводів. Традиційно випускники кафедри представлені в директораті заводів регіону.

Людина, яка одного разу побачила, як тече розплавлений метал, як він заповнює ливарну форму і перетворюється на високоякісний коштовний виріб, залишається у нашій професії назавжди. Випускники, студенти і викладачі кафедри знають, що слово МЕТАЛУРГ звучить гордо!

0006.jpg Моделювання виливка