ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Спортсмени ДДМА – кандидати на участь в Олімпійських іграх
3.jpg

Наші атлети наполегливо продовжують підготовку до найголовніших змагань своєї кар’єри – Олімпійс...

П'ятниця, 03 лютого 2023
А ви перейшли на українську?
3.png

За результатами опитування в додатку «Київ Цифровий» з початку повномасштабної війни 33% киян пе...

Четвер, 02 лютого 2023
Ще одна золота медаль у змаганнях зі штовхання ядра
4.jpg

Третю перемогу за січень здобула спортсменка ДДМА Марія Ларіна, яка навчається на 2-му курсі спе...

Середа, 01 лютого 2023
Дві «бронзи» вибороли спортсмени Академії
1.jpg

В Ужгороді Закарпатської області 19–22 січня відбувся чемпіонат України з боротьби (U23) греко-р...

Вівторок, 31 січня 2023
Старовинна легенда про українську мову, яку наші бабусі розповідали дітям
3.jpg

Ділив Бог між народами землю і дарував їм мови. Роздав усе, що мав, і сів відпочивати. Аж тут пі...

Понеділок, 30 січня 2023

ITConnect-2021 – успішним можна бути вдома!

3.jpg bioart2.png

Відкрита конференція IT-розробників ITConnect-2021, яка визначається на регіональному рівні, відбулася 22 квітня. Зазвичай вона проходила в нашій Академії, але через пандемію вперше була проведена в онлайн-форматі.

Організатором конференції виступило суспільство IT Cluster Donbass, мета якого полягає в об’єднанні представників IT-компаній, місцевої влади та освіти для розвитку IT-галузі.

Теми конференції були найрізноманітнішими: розвиток сучасної індустрії, вплив стартапів на екосистему та навіть використання штучного інтелекту в реальному світі.

Ведучим цієї конференції був Ігор Дзержинський – студент ДДМА, член Молодіжної ради при виконавчому комітеті Краматорської міської ради, представник громадської організації «Перспектива Донеччини».

Серед доповідачів були й викладачі ДДМА – завідувач кафедри КІТ Олександр Тарасов і професор кафедри КІТ Павло Сагайда. Провідною темою їхньої доповіді був навчальний процес, його забезпечення, плани щодо вдосконалення та звіт щодо виконаної роботи кафедри. Докладніше про це читайте нижче.


Удосконалення навчального процесу спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» на кафедрі КІТ ДДМА

Перш за все, освітня програма за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» на кафедрі КІТ включає в себе вивчення таких галузей, як інформаційні технології, машинобудування, медицину та soft skills – широке коло навичок, які допомагатимуть спеціалістам організовувати командну роботу, вести переговори й домовлятися з колегами, адаптуватися до змін.

Так, останнім часом Академія приділяє багато уваги розвитку медичного напрямку та бере участь у міжнародній науковій програмі BIOART, і в Академії вже провели семінар для першокурсників. Під час навчання увага буде сфокусована саме на інформаційній підтримці імплантів, а не на повному процесі виробництва. У свою чергу, нові дисципліни вже було запропоновано для вивчення з 2019–2020 навчального року. Таким чином, Академія зробила великий крок у збільшенні універсальності знань, що допоможе майбутнім фахівцям у різних сферах діяльності.

На жаль, існує істотний обмежувач у вигляді часу, який не дозволяє вивчати всі галузі в повному обсязі, тому доводиться обирати найбільш перспективні напрямки, що є нетривіальною задачею для авторів навчальних планів. Для регулювання часу, що витрачається на кожну дисципліну, використовується система кредитів.

Слід зазначити, що освітні програми Академії відповідають міжнародним та державним стандартам вивчення комп’ютерних наук – це означає, що студенти здобувають освіту світового рівня. Крім цього, Академія приділяє багато уваги науковій діяльності та активно співпрацює з НАН України.

Звичайно ж, для Академії залишається першочерговим завданням підготовка фахівців для розв’язання практичних задач, зокрема в IT-сфері. Лабораторії біомеханіки та біоелектроніки, що обладнані новітніми пристроями, значно покращили матеріальну базу та надали нових можливостей у навчанні. Окремо варто зазначити розвиток технологій віртуальної та доповненої реальності. 

Михайло Лобанов

 

P.S. Дізнатися більше про IT Cluster та знайти повний запис конференції можна на офіційній сторінці проєкту у фейсбуці


22.jpg 44.jpg 111.jpg