ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Філії кафедриФілії кафедри працюють на ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» і ПрАТ «Старокраматорський машинобудівний завод».

На філіях проводяться навчальні заняття: лабораторні роботи з курсу МОМЗ (ПрАТ «СКМЗ»), курсове та дипломне проектування по тематиці номенклатури заводів, всі види виробничих практик. Профіль філій відповідає навчальним програмам дисциплін спеціальності «Галузеве машинобудування» спеціалізації «Інжиніринг автоматизованих металургійних машин і агрегатів».

Відповідно до плану роботи філій кафедри із ПрАТ «НКМЗ» виконана у 2007-2011 р.р., спільна госпдоговорна тема. Розроблено спільний план НДР в області вдосконалювання технології й обладнання процесів і виробництва гарячекатаних листів і смуг, ефект від якого склав: 2007 р. - 2 млн. 700 тис. грн.; 2009 р. - 9 млн. 300 тис. грн.

У 2013-2014 роках виконано госпдоговорну тему «Розробка тривимірних математичних моделей енергосилових і геометричних параметрів процесів холодної правки смуг з високоміцних марок сталей. Створення методів розрахунку і програмного забезпечення для системи управління листоправильною машиною з диференційованим додованням сили правки по ширині смуги».

З 2019 року по теперішній час ведеться робота над темою «Розробка математичних моделей енергосилових і геометричних параметрів процесів холодної правки штаб з високоміцних марок сталей, створення структурно-параметричної моделі, методів розрахунку і програмного забезпечення для системи керування листоправильної машини»

Філії надають допомогу в технічному оснащенні лабораторії кафедри. ПрАТ «НКМЗ» безкоштовно передана лабораторна установка багатороликової правильної машини 9х100х300 вартістю 44 тис. грн.

Комплексом спільних робіт з ПрАТ «СКМЗ» по вдосконалюванню технології й обладнання процесів симетричної та асиметричної прокатки отримано економічний ефект 1580 тис. грн.

Філії сприяють працевлаштуванню випускників. Індивідуальну підготовку із прив'язкою до підприємства студенти проходять на філіях під час практик і дипломування.

Щорічно за замовленням філії ПрАТ «НКМЗ» розподіляється більшість випускників кафедри.

Відповідно до планів роботи філій забезпечується проходження виробничих практик студентами:

Разом з підприємствами щорічно підготовляються публікації й виходять патенти на винаходи.

Щорічно фахівці заводів читають лекції для студентів кафедри, що проходять практику.

Як правило, викладачі кафедри проходять стажування на цих підприємствах.