ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На засіданні вченої ради ДДМА
1.jpg

На лютневому засіданні вченої ради ДДМА, окрім питань діяльності Академії, було проведене випробо...

П'ятниця, 01 березня 2024
Вітаємо ювілярів!
1.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів січня і лютого 2024 року:

Четвер, 29 лютого 2024
Названо спеціальності, на які буде збережено держзамовлення
2.jpg

Після ухвалення законодавчих змін, якими передбачено реформа системи бюджетного фінансування здо...

Середа, 28 лютого 2024
ВШАНОВУЄМО ПАМ’ЯТЬ ВИПУСКНИКІВ АКАДЕМІЇ, ЯКІ ПОЛЯГЛИ ЗА УКРАЇНУ
1.jpg

Виконуючи військовий обов’язок із захисту Батьківщини, загинув випускник ДДМА Олег Проць.

Вівторок, 27 лютого 2024
10-а річниця від початку російсько-української війни
1.jpg

10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Вор...

Субота, 24 лютого 2024

ДДМА – 70! Віхи історії

6.jpg

2 грудня нашій Alma mater виповнилося 70 років і за традицією у квітні ми всі святкуватимемо наш ювілей! Для викладачів, студентів та співробітників Академії це знаменна подія. Тож, згадаємо історію розвитку нашого вишу, як він розвивався і досяг певних висот у багатьох сферах діяльності.

Історія ДДМА почалася з відкриття в 1952 році в Краматорську вечірньої філії Сталінського ордена Трудового Червоного Прапора індустріального інституту ім. М. С. Хрущова, під керівництвом Миколи Григоровича Борзого. На той час у виші було дві кафедри: «Технологія та обладнання ливарного виробництва» та «Металознавство, технології та термічна обробка металів». Уже за рік було організовано ще одну кафедру – інженерної графіки та філію кафедри хімії у складі загальноосвітніх кафедр. У 1955 році з'являється перший факультет – будівельний.

Screenshot_1.jpg

1955 року М. Г. Борзого на посаді ректора змінює Микола Трохимович Жученко. У перші два роки його керівництва створюються кафедри «Машини та технології обробки металів тиском» та «Обробка металів тиском» (1956), ґрунтуються машинобудівний факультет (1956) та механічний (1957).

У 1960 році Краматорська вечірня філія Сталінського ордена Трудового Червоного Прапора індустріального інституту ім. М. С. Хрущова реорганізовується в Краматорський вечірній індустріальний інститут, цю назву можна почути від старшого покоління. У ці роки в Академії працювали люди, що залишили значний слід у її історії. Це Малєєв Г.В., Попов В.Л., Сакович І.Т., Єжов Г.І., Кисельов Г.Ф., Міклухін Д.Є., Федченко Г.А., Філенко А.І. У 1961-му – засновано загальнотехнічний факультет, до його складу не увійшло жодної кафедри. Пізніше в інституті з'являється кафедра хімії, а в липні 1961 р. відбувається об'єднання кафедри ЗМД та МТО під єдиною назвою – кафедра машин та технологій обробки металів тиском. У серпні цього ж року ректором Краматорського вечірнього індустріального інституту було призначено Григорія Івановича Єжова.

Більш динамічні зміни у структурі відбулися 1963 року. Наказом від 31 січня об'єднано деканати металургійного та будівельного факультету. Новий факультет став називатися «Металургійний та будівельний факультет». Деканом призначається доцент Поповський І. Є., а заступником декана – старший викладач Рагулін А.М.

Відповідно до Наказу ректора 4 липня студентів Краматорської філії Українського заочного політехнічного інституту було зараховано до нашого вишу. Приймається обладнання та майно УЗПІ.

20 серпня 1963 року Краматорський вечірній індустріальний інститут реорганізовано в Краматорський індустріальний інститут. Почався відлік нового часу нашого університету. У цей час відбувається вдосконалення матеріальної бази КІІ. На загальнотехнічному факультеті з'являються перші кафедри: кафедра нарисної геометрії та графіки, кафедра вищої математики, кафедра фізики та кафедра іноземних мов, у літній період організовано оздоровчий студентський табір на березі Сіверського Дінця. Завершується будівництво корпусу на вулиці Академічній (нині – перший корпус), а в середині 60-х він починає роботу.

У 1965 році об'єднуються кафедри «Підйомно-транспортні машини» та «Гідравліка і теплотехніка» в одну кафедру – підйомно-транспортних машин. Завідувачем призначено Коха П.І. У лютому 1965 року також об'єднано кафедри промислового та цивільного будівництва, економіки промисловості та організації підприємств в одну кафедру – промислового та цивільного будівництва, завідувачкою цієї кафедри призначено Прокоф'єву Р.В.

У серпні 1965 року за наказом № 470 затверджено структуру КІІ. 1968 року відбувається поділ кафедр. Зароджується галузева науково-дослідна лабораторія підвищення надійності важких токарних верстатів.

Далі буде.


Наше студмістечко в 1950-х роках:

.png

1 – Адміністрація інституту; бібліотека; 3-й поверх – гуртожиток для викладачів (нині – краматорський відділок поліції).

2 – Кафедри: технічної механіки, електротехніки, фізики, ПТМ (нині у цьому корпусі знаходиться професійно-технічне училище).

3 – Кафедра «Технології машинобудування, металорізальні верстати та інструменти», а на 1-му поверсі розташовувалась лабораторія цієї кафедри (нині це будівля прокуратури), фотолабораторія.

4 – Кафедри: МОЗ, математики, графіки, гідравліки (це 5-й корпус ДДМА, який нині МОН переданий переміщеному ДонНАБА).

5 – Кафедра хімії.

6 – Гуртожитки для студентів, до 1963 року тут же, на першому поверсі, була кафедра іноземних мов.


Вячеслав Медведєв, головний редактор медіагрупи «Академія»