ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДДМА

Загальна інформація
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_dgma.jpg

Донбаська державна машинобудівна академія (ДДМА) – це єдина машинобудівна академія в Україні. Перебуваючи в двадцятці провідних ВНЗ інженерно-технічного напряму, ми прагнемо донести до наших студентів розуміння того, що інженер у нашій країні – це гідна й високооплачувана професія з гарантією працевлаштування на престижні підприємства України та зарубіжжя, успішне кар'єрне зростання й стабільне фінансове становище. Ми запрошуємо на навчання тих, хто прагне отримати сучасну інженерну й економічну освіту, стати висококваліфікованим і затребуваним фахівцем.

ДДМА – це державний виш IV – вищого рівня акредитації, який здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за денною та заочною формами навчання, а також підготовку кандидатів і докторів наук інженерних і економічних напрямів. Вступаючи до нашої Академії, абітурієнти гарантовано зараховуються на одну з інженерних спеціальностей за кошти державного бюджету.

Навчаючись на технічній спеціальності, студенти мають можливість паралельно отримати другу спеціальність економічного або гуманітарного профілю і, закінчивши ВНЗ, одночасно отримати два дипломи державного зразка, також, за бажанням, пройти додаткову підготовку з іноземної мови.

Наші гуртожитки – найкращі!

Абітурієнтам з інших міст буде цікавою інформація про гуртожитки Академії, життя їх мешканців і ступінь благоустрою. Наша alma mater потурбувалася про своїх студентів і побудувала студмістечко, до складу якого входять три комфортні гуртожитки. Іногороднім студентам надаються місця в трьох упорядкованих гуртожитках. Навчальні корпуси Академії, а також гуртожитки з’єднані єдиною комп’ютерною мережею. Вартість проживання в гуртожитку складає 325 грн/міс. Гуртожитки розташовані безпосередньо біля навчальних корпусів.

Ось що говорять студенти про життя в гуртожитках:

Наташа, студентка першого курсу.

- Наташа, как тебе, первокурснице, живется на новом месте? Сложно было прижиться?

- Да, поначалу тяжело было среди незнакомых мне людей. Но прошло время, мы немного пообщались, присмотрелись друг к другу и подружились. Конечно, бывают случаи: непросто людям найти общий язык со всеми, дело-то житейское. А живется мне не хуже, чем дома, только по родителям немного скучаю. Здесь созданы все необходимые для жизни и учебы условия. Всегда есть горячая вода, на каждом этаже по две кухни, газовые плиты, душ, спорткомната, а также комната самоподготовки с кульманами. И вообще, у нас одна большая, дружная, веселая семья.

Андрій, студент другого курсу.

- Андрей, расскажи нам о традициях, существующих в общежитиях.

- Для примера расскажу вам о соревнованиях по футболу между общежитиями. На них приходят абсолютно все. Это всегда настолько весело, с плакатами, флагами и барабанами. У нас есть своя высшая студенческая лига. Также для пятикурсников после защиты и вручения дипломов устраивается дискотека. Что-то вроде своего выпускного. Мы вместе отмечаем все праздники, всегда помогаем друг другу, и у нас уже есть даже свои традиции.

Анна, студентка третього курсу.

- Анна, расскажи, пожалуйста, о своей жизни в общежитии. Твоё представление, твои проблемы отличаются от проблем первокурсников?

- Нет, не особо. Я живу здесь уже не первый год, и проблем с общением у меня не возникает. Меня раньше сильно волновало, смогу ли я совмещать учебу и развлечения, которые являются неизменными спутниками каждого дня. Но это оказалось абсолютно не сложно. Если мне кто-то мешает, я ухожу в комнату самоподготовки и занимаюсь там, сколько мне необходимо. А так, мы все веселые и дружные и никого не обижаем. Все условия для жизни, всё самое необходимое у нас есть и об этом свидетельствуют победы нашего студгородка: уже не первый год мы занимаем призовые места в областных конкурсах и стараемся продолжить эту традицию. Если возникают какие-то проблемы или трудности, то комендант обязательно помогает их решить. Комендант – своего рода хозяин общежития, хранитель очага. Он всегда поможет советом и добрым делом.

Зі слів студентів зрозуміло, що організація виховної роботи в гуртожитках ведеться за різними напрямами: проводяться творчі заходи, спортивні змагання, конкурси серед студентів гуртожитків. Розвиток системи студентського самоврядування в гуртожитках сприяє вихованню в студентів лідерських якостей, творчих здібностей, уміння працювати в команді.

Найголовніше те, що студенти цінять турботу про себе, самі намагаються щось покращити, вносять конструктивні пропозиції, дбайливо ставляться до речей, які знаходяться в їх користуванні, та найсуттєвіше, що студенти мають змогу отримати нові позитивні враження, знайти справжніх друзів, спілкування з якими пронести через все своє життя.

Матеріальна база та соціальна інфраструктура ДДМА

Академія увійшла до мережі вишів України, що використовують програмне забезпечення Delcam, в рамках єдиного проекту «Передові комп'ютерні технології для університетів України». Отримане Академією сімейство Solution містить спеціальні засоби для програмних продуктів Powet проектування та виготовлення виробів складної форми. Серед них пакети для об'ємного моделювання (Powet SHAPE), розроблення програм для верстатів із ЧПК (Powet MILL), комп'ютерного дизайну (ArtCAM) та ін.

Матеріально-технічна база Академії включає в себе 6 спеціалізованих навчально-лабораторних корпусів, 77 лабораторій, 5 абонементних і 3 читальні зали, їдальню, 4 буфети, кафе «Кафедра», 3 спортивні зали, стадіон, тренажерні зали, скеледром, спортивний модуль, студентський клуб, спортивно-оздоровчі комплекси «Промінь» і «Тиша», розташовані на березі річки Сіверський Донець.

Організація виховної роботи в гуртожитках ведеться за різними напрямами: проводяться творчі заходи, спортивні змагання, змагання між гуртожитками. Розвиток системи студентського самоврядування в гуртожитках сприяє вихованню в студентів лідерських якостей, творчих здібностей, уміння працювати в команді.

Усім іногороднім студентам надаються місця в трьох упорядкованих гуртожитках. Усі навчальні корпуси, а також гуртожитки об'єднані в єдину комп'ютерну мережу. Вартість проживання в гуртожитку складає 325 грн/міс. Гуртожитки розташовані безпосередньо біля навчальних корпусів.

Кадри Академії. Міжнародні зв'язки
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_kadri.jpg

Академія проводить цілеспрямовану роботу з розвитку всебічних зв'язків із зарубіжними навчальними, науковими організаціями, фірмами та фондами. Основні напрями наукової діяльності: проведення спільних досліджень з актуальних проблем науки і техніки, проведення наукових конференцій і семінарів, взаємний обмін викладачами та студентами. Професорсько-викладацький склад Академії створює всі умови для наукового розвитку студентів. В Академії працює ряд професорів, які мають міжнародне визнання й щорічно запрошуються на роботу до провіднихі університетів світу.

Має світове визнання доктор технічних наук, професор Лаптєв О. М. Він співпрацює з національним технічним університетом у м. Греноблі (Франція), Дрексельским університетом у м. Філадельфії (США), Католицьким університетом Льовена (Бельгія). Спільно з вченими дослідного центру в м. Юліхе (Німеччина) професором Лаптєвим О. М. створена технологія виготовлення біологічно активних імплантатів. Технологія запатентована в Німеччині й США й впроваджена на фірмі Stratec Medical (Швейцарія).

b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_kadri3.jpg

Кафедра хімії та охорони праці пишається своїм завідувачем, професором Авдєєнко А. П. Його наукова робота двічі відзначалася Всесоюзним хімічним товариством ім. Д. І. Менделєєва. Він обраний дійсним членом Нью-Йоркської академії наук, членом Американського хімічного товариства, йому присвоєно почесне звання Соросівського професора. До досліджень, які проводяться в науково-дослідній лабораторії тонкого органічного синтезу, привернуто увагу національних інститутів пухлинних захворювань Бельгії та США, Національного інституту туберкульозу США; у фірму Du Pont (США) послано кілька десятків нових органічних сполук; проведені спільно з Інститутом хімічної фізики РАН (м. Москва) дослідження отримали грант ІNTAS Євросоюзу.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_kadri2.jpg

На кафедрі ливарного виробництва під керівництвом доктора хімічних наук, професора Турчаніна М. А. створено лабораторію «Фізико-хімічні властивості металевих розплавів». Починаючи з 1989 року, усі наукові проекти, якими керує професор Турчанін М. А., отримують фінансову підтримку з боку держави. Важливим у науковій діяльності є тісне міжнародне співробітництво, яке здійснюється в рамках Materials Science International Team – міжнародної команди вчених, яка об'єднує понад 200 фахівців із 20 країн світу в галузі фізичної хімії, матеріалознавства, хімічної термодинаміки й будови речовини.

У галузі нано-технологій працює завідувач кафедри фізики, професор, доктор фізико-математичних наук Тулупенко В. М. Він проводить спільну роботу з університетами м. Монпельє (Франція), Лечче (Італія), університетом Антьокія Медельїн (Колумбія), Національним університетом астрономії і астрофізики м. Тайпей і національним Чао-Тунг університетом (Тайвань).

Під керівництвом професора, доктора технічних наук, завідувача кафедри «Обробка металів тиском» Алієва І. С. спільно з Магдебурзьким технічним університетом і Національним аерокосмічним університетом «ХАІ» виграний конкурс за Міжнародним проектом Європейського Союзу ТЕМПУС. Ряд викладачів направлені на стажування з промислової логістики до Магдебурзького університету (Німеччина).

Це далеко не повний перелік видатних вчених Академії, і з кожним роком він поповнюється.

Наукова робота студентів
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_nauka2.jpg

Майбутні інженери, управлінці та економісти не уявляють свої студентські роки без перших кроків у велику науку. Яскраве підтвердження цьому – участь у численних олімпіадах, з'їздах, конференціях, семінарах.

Активна співпраця ДДМА з вищими навчальними закладами України, Росії, Казахстану, Німеччини, Польщі дає можливість нашим студентам брати участь у конференціях, олімпіадах, семінарах-практикумах і добиватися перемог, посідаючи призові місця та прославляючи свою alma mater.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_nauka1.jpg

Нашими студентами досягнуті високі результати на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах і конкурсах, що дозволяє нашому вишу конкурувати з провідними університетами України. За останні два роки студентами Академії отримано 161 нагороду.

Саме ці заходи дають можливість студентам розвивати свої інтелектуальні можливості, збагачувати знання, спілкуватися з новими людьми, набиратися життєвого досвіду.

Виробнича практика й працевлаштування випускників
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_praktika.jpg

Затребуваність випускників ВНЗ є одним із найважливіших показників необхідності його існування. Тому працевлаштування випускників є однією з найважливіших функцій випускних кафедр і Академії в цілому.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_praktika2.jpg

В Академії створено й успішно працює відділ практичної підготовки, сприяння працевлаштуванню та стажування випускників. До функцій відділу входить пошук нових перспективних баз виробничої практики студентів, укладання договорів на стажування та працевлаштування випускників. ДДМА спільно з НМетАУ (м. Дніпро) взяла участь у Проекті підготовки фахівців для фірми Daniely (Італія).

Академія по закінченні навчального року забезпечує місцями роботи не тільки випускників-бюджетників, але й тих, хто мав право та підстави для вільного працевлаштування. Близько 98 % випускників щорічно отримують направлення на провідні підприємства Донецької, Луганської, Харківської, Полтавської областей, на машинобудівні заводи, промислові підприємства, фірми, фінансові структури, банки, аудиторські організації.

Студентське життя
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_dosug.jpg

Розвитку творчих здібностей студентів сприяє цікаво організоване дозвілля в Академії. Щорічно відповідно до плану культурно-масових і виховних заходів у Академії проводяться «Дебют», «Зустріч першого курсу з п'ятим», Дні факультетів, КВК, конкурс «Міс Академія», свято до Дня Святого Валентина, інтелектуальні ігри, тематичні вечори з мистецтва, літературно-мистецькі зустрічі та інші заходи, які дають можливість студентам проявити свої здібності, а викладачам і керівництву Академії – пишатися талантами своїх студентів.

b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_dosug2.jpg

У ДДМА на базі системи оповіщення створено радіо «Академія». Також у ДДМА працюють такі клуби за інтересами, студії та об'єднання: клуб інтелектуальних ігор, клуб «Джерело», інструментальна група, студія сучасного танцю, елітарний дискусійний клуб, туристський клуб.

Виховна робота
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_vihovna.jpg

ДДМА – особливий ВНЗ. Жоден студент у нашому виші не залишиться без уваги. За кожною студентською групою закріплений куратор, до якого студенти можуть звертатися під час навчання. Щотижня проходять зустрічі куратора з «підшефною» групою. Куратори підтримують тісний інформаційний зв'язок з батьками: повідомляють про успішність студента, участь у студентських заходах, необхідність застосування спільних зусиль щодо поліпшення успішності тощо.

Процес виховання студентської молоді в Академії йде за двома напрямами: через навчальний процес – під час аудиторних занять, через позанавчальну роботу - у вільний від навчальних занять час. Мета цієї роботи єдина – різнобічний розвиток особистості майбутнього конкурентоспроможного фахівця, що має високу культуру, інтелігентність, соціальну активність.

Спорт у Академії
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_sport.jpg

Фізичне виховання студентів у Академії є невід'ємною частиною всього навчального процесу. В Академії проводиться велика кількість змагань за участю студентів і викладачів, спартакіади факультетів і гуртожитків.b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_sport1.jpg Щорічно збільшується кількість студентів, які виконали нормативи майстра спорту й кандидата в майстри спорту.

В Академії працюють спортивні секції з футболу, баскетболу, волейболу, гандболу, скелелазання, пауерліфтингу, тенісу, настільного тенісу, шахів тощо.

Бібліотека
b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_biblio.jpg

Бібліотечний фонд Академії становить понад 650 000 екземплярів. У структурі бібліотеки функціонують шість абонементів з обслуговування читачів: наукової, навчальної, технічної, методичної та художньої літератури, абонемент обслуговування навчально-консультаційних центрів; три читальні зали: навчальної літератури, економіки та права, зал довідково-інформаційного відділу; відкрита літературна вітальня. b_300_0_16777215_00_images_ddma_new_abiturient_biblio1.jpgУ літературній вітальні організовуються книжкові виставки та тематичні перегляди літератури на допомогу навчальному процесу, кураторам, до знаменних і пам'ятних дат, до міжнародних і регіональних наукових конференцій, студентських олімпіад. Впровадження нових технологій дозволяє вести облік читачів у автоматизованому режимі.

Створений електронний каталог дозволяє без труднощів знайти необхідний матеріал або те чи інше видання.

Детальнішу інформацію про спеціальності та структуру Академії Ви можете отримати на сторінках кафедр і підрозділів ДДМА.