ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Як отримати довідку про навчання для ТЦК
1.png

Заклади освіти отримали можливість формувати довідки про студентів за даними ЄДЕБО для отримання...

Четвер, 13 червня 2024
Студентське самоврядування Академії долучилося до національного форуму
1.png

Студентські лідери 40 провідних вишів з усіх куточків України протягом двох днів на базі Державн...

Середа, 12 червня 2024
Здобувач Академії – у фіналі конкурсу наукових робіт зі штучного інтелекту
1.jpg

У травні–червні 2024 року Національний технічний університет України «Київський політехніч...

Вівторок, 11 червня 2024
Раду студентського самоврядування ДДМА відзначили за участь у всеукраїнському флешмобі
2.jpg

Студрада Академії долучилася до Всеукраїнського флешмобу, який присвячений Всесвітньому дню руху...

Понеділок, 10 червня 2024
Наша легкоатлетка здобула перемогу на Кубку України з метань
1.jpg

ІІІ етап Кубку України з легкоатлетичних метань – Всеукраїнські змагання з метань на призи Олекс...

П'ятниця, 07 червня 2024

В Академії відбулася міжнародна науково-технічна конференція «Інформатика, управління та штучний інтелект»

1.jpg

ДДМА (кафедра КМСІТ) спільно з НТУ «ХПІ» традиційно стала організатором XI Міжнародної науково-технічної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024). Конференція проходила 9–12 травня офлайн на базі Донбаської державної машинобудівної академії в Тернополі, куди тимчасово переміщений наш виш, та в онлайн форматі в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Науковий форум об’єднав понад двохсот вчених з України, Німеччини та Іспанії. Програмний комітет конференції очолили ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов та проректор з науково-педагогічної роботи ХПІ, професор Магомедємін Гасанов. До програмного комітету конференції також увійшли: завідувачка кафедри комп’ютеризованих мехатронних систем, інструменту та технологій ДДМА, професорка Яна Васильченко, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування НТУ «ХПІ», професор Олександр Заковоротний.

Пленарне і секційні засідання проводились українською та англійською мовами. На конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект–2024» працювали шість секцій: «Інформаційні технології. Програмні засоби та застосунки»; «Застосування обчислювальних засобів на транспорті, у медицині і техніці»; «Моделювання і оптимізація складних систем»; «Моделювання та оптимізація в машинобудуванні»; «Захист інформації і кібербезпека» та «Технології та розробка комп’ютерних ігор».

Цього року в роботі конференції взяли участь вчені з десяти міст України, Німеччини та Іспанії. Це Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Кривий Ріг, Чернігів, Черкаси, Харків, Краматорськ, Тернопіль, Констанц, Севілья.

На пленарному та шести секційних засіданнях було представлено понад 100 доповідей від представників 26 вишів, компаній та підприємств. Зокрема, у своєму виступі науковці з Німецького університету прикладних наук (м. Констанц) розглянули питання інтелектуального моніторингу сну. У свою чергу, спільна доповідь вчених з Українського державного університету залізничного транспорту та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна була присвячена визначенню інформаційного сигналу в умовах впливу кількох типів перешкод. Науковці ХПІ разом зі своїми колегами з ДДМА та НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» ознайомили учасників конференції з питаннями визначення залежностей теорії різання в алгоритмах при реалізації нейронних мереж управління процесами осцилюючого швидкісного зубофрезерування. Доповіді представників Харківського політеху були також присвячені питанням проєктування регуляторів швидкості з використанням нечітких множин другого типу; моніторингу актуальних напрямів розвитку науки; класифікації зображень для швидкого пошуку у великих базах даних.

Як повідомляють організатори, конференція ІУШІ–2024 вкотре стала чудовою можливістю для її учасників дізнатися щось нове в напрямі сучасних інформаційних технологій та управління, поділитися власним досвідом. Вони зазначають, що попри військовий стан в Україні, кількість учасників форуму зростає.