ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Для уточнення облікових даних військовозобов'язаних лишилося менше місяця
3.jpg

Шановні здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники та співробітники Академії, які перебува...

Четвер, 20 червня 2024
Артем Гарбар – кращий спортсмен Донецької області серед олімпійців у травні 2024 року
1.jpg

По закінченню п’ятого місяця поточного року за результатами виступів представників Донеччини на ...

Четвер, 20 червня 2024
Вшановуємо пам’ять випускників Академії, які полягли за Україну
1.jpg

Під час виконання бойового завдання загинув випускник ДДМА Дмитро Лисицький.

Вівторок, 18 червня 2024
Вибори ректора в НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
1.jpg

У 2024 році МОН України оголосило про вибори ректора в Національному технічному університеті &la...

Понеділок, 17 червня 2024

Студентське самоврядування під час війни: волонтерство, онлайн-засідання, якість освіти та захист прав студентів

1.png

Точкою відліку роботи сучасної Ради студентського самоврядування є 17 жовтня 2001 року. Саме тоді була проведена перша конференція студентів, на якій затверджено структуру студентського самоврядування, обраний виконавчий комітет – Рада студентського самоврядування (РСС), а також ухвалене Положення про Студентське самоврядування ДДМА. Студентський актив в Академії завжди був рушійною силою до змін та впровадження нових ідей.

Згідно з чинним Положенням про Студентське самоврядування ДДМА, членами РСС є 24 студенти – по 6 представників від факультету. Структура РСС налічує 10 комітетів, а також постійні та тимчасові комісії.

З січня 2022 року Раду студентського самоврядування Донбаської державної машинобудівної академії очолює Костянтин Чоста. У самоврядування на 2022 рік було безліч планів. На кінець лютого члени РСС планували перезапускати студради факультетів та гуртожитків, а вже з березня почати реалізовувати заплановані проєкти та заходи. Проте велика війна змінила плани і студрада сконцентрувала свою увагу виключно на волонтерській діяльності. На початку повномасштабного вторгнення, коли в більшості людей була паніка і відсутність розуміння що робити далі, РСС ДДМА розробила серію публікацій у соціальних мережах для інформування студентів щодо місць укриття та бомбосховищ, корисних телефонів спеціальних служб, гуманітарних фондів, можливостей для евакуації та ін.

2.jpeg

У березні – квітні 2022 року, коли потік переміщених осіб із прифронтових міст Донеччини до Краматорська був максимальним, Рада студентського самоврядування відкриває збір гуманітарної допомоги для ВПО та штаб на базі ДДМА, а згодом об’єднує свої зусилля з іншими міськими волонтерськими організаціями та продовжує працювати в Краматорську задля допомоги нужденним. Більшість волонтерських ініціатив та проєктів реалізовано за допомогою команди відповідного профільного комітету студради на чолі з волонтером благодійної асоціації «Все буде добре», головою студради гуртожитків Сніжаною Біленко та головою Ради студентського самоврядування факультету машинобудування Євгенієм Омел’яненком.

У квітні 2022 року ДДМА було тимчасово переміщено до  м. Тернопіль на базу Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя. Уже в червні Радою студентського самоврядування ДДМА проведено перший спільний захід між двома вишами: Міжнародний студентський науковий форум «Креативна економіка очима молоді», який об’єднав студентську молодь Донеччини та Тернопільщини. Захід пройшов під гаслом «Студентський фронт – твоє навчання», ставлячи за мету допомогти українській молоді в цей непростий час упоратися з викликами, з якими студенти зіштовхнулися в умовах війни. Розмова із запрошеними гостями йшла про те, що кожному з нас необхідно робити, як діяти, щоб пришвидшити перемогу України, а набутий у виші потенціал реалізувати для побудови нової держави.

3.jpg

Члени Студентського самоврядування входять до складу переважної більшості колегіальних органів управління Академією, де представляють студентство ДДМА. Зокрема, голова РСС Костянтин Чоста і представники Рад студентського самоврядування факультетів: Дмитро Корсун (ФАМІТ), Максим Кравченко (ФЕМ), Євгеній Омел’яненко (ФМ) та Мілла Сазонова (ФІТО) – є членами Вченої ради Академії. Участь студради в роботі цього органу є важливим аспектом діяльності РСС, оскільки головним завданням Вченої ради ЗВО є вирішення найважливіших питань навчальної, навчально-методичної, наукової, виховної та кадрової політики ДДМА з метою якісної підготовки фахівців, розвитку фундаментальних та прикладних досліджень, проведенню виховної роботи серед молоді, поширенню наукових знань i здійсненню культурно-просвітницької діяльності. Також студентське самоврядування входить до складу Конференції Академії, Вчених рад факультетів, Ради з виховної роботи, апеляційної комісії, стипендіальної комісії та інших органів.

4.jpeg

Нині студрада займається громадською діяльністю та розвитком студентства не тільки в Академії, а й за її межами, зокрема, члени самоврядування, задля представлення інтересів студентів Донбаської державної машинобудівної академії, делегували своїх представників до Молодіжної ради Краматорська – консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті Краматорської міської ради та громадської організації «Українська студентська Ліга», яка створена з метою розвитку та всебічної підтримки студентського ком’юніті, а також молодіжних рухів та проєктів. Місією ГО «Українська студентська Ліга» є формування культури студентського життя для творення змін в українському суспільстві. У рамках співпраці з організацією відбувся ряд заходів за участю студентів та студентського самоврядування. Зокрема, онлайн-турнір USL SCC 10 з Dota 2 (5x5) та благодійний турнір з CS:GO 2x2.

5.png

У рамках забезпечення реалізації молодіжної політики в галузі екологічної безпеки РСС ДДМА бере активну участь у засіданнях регіонального осередку екологічного парламенту Донецької області. Регіональний екологічний парламент Донецької області працює на базі Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, основною метою якого є систематична робота у сфері екології та охорони довкілля області. Парламент – колективний орган із забезпечення та координації роботи всіх структурних підрозділів, освітніх та інших установ у сфері екології. Засідання парламенту відбуваються один раз на місяць. За запрошенням Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, члени студради представляють Академію та свою роботу в галузі екології та захисту природи. Також під час роботи заслуховуються доповіді провідних фахівців-екологів Донеччини щодо екологічних злочинів рф в регіоні та стану найвизначніших природних пам’яток. Також, щороку, у вересні, студрада ДДМА бере участь у Міжнародній акції – Всесвітній день прибирання «World CleanUp Day». Мета акції – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля та відповідального споживання серед громадян. 2022 рік не став виключенням і студентська рада, попри відсутність можливості провести в рамках акції традиційний суботник, організувала його у форматі онлайн – студентська спільнота Академії провела цифрове прибирання своїх гаджетів та взяла участь у Міжнародному флешмобі.

6.jpg

Традиційно Рада студентського самоврядування ДДМА долучається до виховних заходів та тісно співпрацює з Радою з виховної роботи в рамках організації та оптимізації виховної роботи, удосконалення змісту виховання студентської молоді в Академії; створення умов для всебічного розкриття особистості та самореалізації студента. Серед проєктів, реалізованих за останній рік, можна виокремити святковий онлайн-захід «Урочиста посвята в студенти», співорганізаторами якого виступила Рада студентського самоврядування ДДМА, День єднання, День пам’яті жертв політичних репресій в Україні, Радіодиктант національної єдності, Міжнародний день жінок і дівчат у науці та ін.

7.jpg

РСС ДДМА проводить роботу у сфері забезпечення якості вищої освіти. У серпні 2022 року Рада студентського самоврядування ДДМА долучилася до круглого столу з теми «Діяльність ЗВО в умовах війни: виклики та нові перспективи». Під час заходу члени РСС ДДМА мали змогу розповісти учасникам про поточні виклики, з якими стикається та які долає Донбаська державна машинобудівна академія. У вересні 2022 року представники Ради студентського самоврядування ДДМА взяли участь у масштабному Міжнародному заході «Україна – прагнення до якісного навчання студентів». Під час заходу запропоновано шляхи збереження високої якості надання освітніх послуг, одночасно підтримуючи студентів і співробітників, які стикаються з екстремальними умовами. Також, у листопаді 2022 року студрада ініціювала проведення опитування щодо академічної доброчесності та відкритої науки в ДДМА. Метою цього опитування є дослідження ставлення українського студентства й академічної спільноти до цінностей академічної доброчесності та відкритих наукових практик, а також виявлення типових прикладів недоброчесної поведінки. У рамках внутрішнього забезпечення якості Рада студентського самоврядування бере участь у перегляді та затверджені освітньо-професійних та освітньо-наукових програм у ДДМА та долучається до засідань груп забезпечення. У рамках зовнішнього забезпечення якості вищої освіти на Всеукраїнську рівні працює голова РСС ДДМА Костянтин Чоста. Зокрема, як експерт з акредитації освітніх програм та член Галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

8.jpg

Захист прав студентів – пріоритетний напрям роботи РСС. Кожен студент Академії має право звернутися зі своєю проблемою до студради. Зокрема, через будь-які соціальні мережі, електронною поштою або офіційним листом. Питанням розгляду звернень від здобувачів вищої освіти опікуються голова Ради студентського самоврядування, а також комітет контролю і нагляду та комітет боротьби з корупцією. Протягом року студрада отримувала звернення від студентів щодо різних питань. Більшість звернень припала на грудень 2022 року: студенти масово зверталися щодо проблем із навчанням у зв’язку з масовими перебоями електропостачання. Тоді самоврядування звернулося до ректорату Академії. Адміністрація університету відреагувала на звернення РСС ДДМА, змінивши умови щодо атестації та проходження зимової заліково-екзаменаційної сесії.

Станом на зараз, попри вимушену евакуацію з міста Краматорська переважної більшості членів студентського самоврядування, РСС ДДМА продовжує свою діяльність. На жаль, усі заходи та проєкти, зокрема й засідання студради, проводяться в онлайн-режимі. Попри всі труднощі, Рада студентського самоврядування працює та відкрита до співпраці зі студентами та академічною спільнотою ДДМА. Якщо у вас є будь-які ідеї або ініціативи щодо діяльності РСС, надсилайте ваші пропозиції на ел. пошту: chosta2011@gmail.com.

Костянтин Чоста, голова РСС ДДМА